Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Anime-ul Preferat

#61
Momentan cred ca anime-ul meu preferat este Vampire Knight 21 Imi place mult povestea anime-ului si cred ca este cel mai bun anime cu vampiri , parerea mea 10 Imi place actiunea , foarte bine structurata , iar personajele sunt incredibile . Sentimentele lor sunt bine conturate , nelipsind un detaliu . Te pune intr-o mare curiozitate pentru ce va urma .Grafica e excelenta,nota 10 din punctul meu de vedere . Nimic de obiectat . E prea perfect anime-ul .

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#62
Hmm39...Am foarte multe anime-uri preferatexD, nu cred ca as putea alege, dar topul meu este ceva de genul:
1.Shugo chara - il ador, imi place totul la el, povestea, personajele... totul imi place la acest anime; ii dau fara sa ma handesc nota 10.: X
2.Vampire knight - mi-a placut foarte mult finalul, este un anime care merita vazut si ador nespus de mult vampirii. Ii dau nota... uhm39... cred ca merita un 10.^^
3.Naruto - nu prea am ce comenta la el, este un anime superbxD si merita acest loc.
4.Death note - a fost, este si va fi mereu un anime preferat. pur si simplu ador D.N., ii dau un 9,80, mi-au placut asa de mult personajele, povestea, totul.xD
Acesta este top patru.Dar imi plac si: Kaleido star, Blood+,Mew mew power, Spiral, Full Metal Alchemist, Paraddise Kiss, Inuyasha, Hell Girl, Full Metal Panic si multe altele.^^
[Imagine: 2uihshu.gif]

[Imagine: TheDream.png?t=1276345103][Imagine: EunHye22.png?t=1284281440][Imagine: 04.png?t=1304468354]
You’ve Fallen For Me.













#63
Desi a trecut mai bine de un deceniu de cand ma uit la animeuri, sunt putine care au ajuns sa le consider preferate. Printre ele ar fi:

1. Initial D: de departe animeul meu preferat, cu un soundtrack de exceptie si o actiune care te prinde si o combinatie destul de buna intre mai multe genuri.

2. Fullmetal Alchemist: Desi mi-a placut enorm, noua serie (Broterhood) mi se pare net superioara din toate punctele de vedere.

3. Gundam Seed (Destiny): Yea', I luv big bots with guns.

#64
Anime`ul preferat....waaa...multe, sunt cam prea multe anime`uri care le ador :X. dar sa incerc totusi
1.Inuyasha - ador anime`ul asta....iar noua serie Inuyasha The final act...minunata :X
1. Kaze No Stigma - mda' tot pe locul 1. Nu pot sa fac o diferenta intre Inuyasha si Kaze No stigma...le ador pe amandoua:X
2. Black Cat- love cats...love the cats boys...love this anime :3
3. Full Metal Alchemist- Ador si acest anime de asemena. Imi plac si baietii...si imi place chimie si o data cu ea alchimie :3
Si lista mea de anime`uri preferate ar continua mult si bine...YuYu Hakusho, Spiral, Kaleido Stage, Full Metal Panic, Rosario+Vampire si hai sa spunem ca ma opresc aici
Zbye :3
KyuMin.

#65
1. Hell Girl - mi-a placut de cand eram mica, imi amintesc si acum , avem vreo 7-8 anisori ( nu stiam sa citesc cursiv ) si ma uitam pe tv la Hell Girl si apucam sa citesc primele 2 cuvinte si apoi ma uitam la imagini, si imi placea ce vedeam.^^
Pe langa asta, imi place foarte mult cum este desenata Enma Ai, parul lung negru si cu ochii aceia rosi ;33 pe langa asta, este si foarte linistita ( de cele mai multe ori ) si asta admir cel mai mult la ea, pot spune ca asta si despre 'ajutoarele' ei : Ichimoku Ren , Hone Onna si acel batranel pe care am uitat cum il cheama. Singurul personaj care nu prea imi place este Hajime , nici nu imi place cum este desenat 21 desi el are o fetita foarte simpatica, adica Tsugumi.

2. Full Metal Panic : Fumoffu - oh, Doamne, cat am putut sa rad la acest anime. Mai ales in ultimul episod cand Sousuke aduce acea substanta chimia in scoala si toata clasa credea ca vor muri dar defapt doar le-a distrus hainele dupa ei. N-am sa uit asta niciodata. Si ar mai fi si alte episoade la fel de haioase.

3. Yamato Nadeshiko Shichi Henge - De asemenea si aceasta a fost foarte amuzat. 21 M-a durut apenticita cateva zile de la atata ras.
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#66
Well... am foarte multe animeuri preferate..o sa incerc sa fac un top totusi ..

1.Pe locul 1 ~ am 3 animeuri =]] Kuroshitsuji,Yu-gi-oh! & DuRaRaRa21 iubesc animeurile astea21.
Kuroshitsuji m-a impresionat cu povestea,inspirata dupa mitul faustian.
Yu-gi-oh!(de fapt toate Yu-gi-oh!-urile) mi-a placut mult jocul de carti si ca se mai evidentiaza si prieteniaSmile iar Durarara este foarte original si imi place mult actiunea + ca povestea este prezentata din punctulde vedere al mai multor personaje.
2.D.Gray-Man - un anime care mi-a amintit putin de FMA cu personaje haiose.Preferatul meu este Yuu Kanda.Nu-mi vine sa cred ca pana la urma mi-a placut el..un tip dur si totodata o bunaciune24.Nu-l sufeream la inceput din cauza comportamentului dar se pare ca m-a atras foarte mult pana la urma.
3.Gravitation- primul anime pe care l-am vazut calumea21 desi la inceput am crezut ca Shuichi e fata dupa voce mi-am dat seama ca e baiat si mi-a placut ideea.[lol].
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#67
Imi plac foarte multe anime-uri insa 3 sunt in frunte:

1.Fullmetal Alchemist- de ani buni, anime-ul asta e capu' listei mele.Pur si simplu m-a impresionat foarte mult povestea celor doi frati.Il felicit pe Hiromu Arakawa.(clik pe "Hiromu Arakawa)

2.Yu Yu Hakusho- "Bietul Yusuke, a murit degeaba!" Asta mi-am spus cand am vazut primul episod.Chiar mi-a placut acest anime.Un om oarecare cu o putere spirituala enorma care a murit fara niciun scop, a fost reinviat si angajat ca detectiv al Lumii Spirituale. 21 Una din cele mai haioase povesti.

3.Chrono Crusade- o poveste foarte trista. Maria Magdalena care e defapt o exorcista se indragosteste de un demon... <33 Ce frumos! Pacat ca se termina asa prost...Amandoi mor...

Asta e topul meu bre'!Apoi urmeza: D. Gray-Man, Trinity Bood, si Naruto. Smile
[center][Imagine: 40628691.png][/center]
[center]Sanq's Rx'u! ^^[/center]

#68
Anime preferat ? Erhem. . . cred că LovelyComeplex, atât animeul cât şi mangaul sunt superbe ! Totul este genial la acest anime, de la grafica superbă până la caracterul personajelor, mutrele pe care le fac acestea şi cât povestea în sine <33. Acest anime chiar mertiă văzut ! El tipul micuţ şi drăguţ şi atât de kawaii, şi ea, Risa cea simpatică, mă omoară când râde xD. Deci acest anime merită un unşpe maree şi treişpe buline mov, fără comentari !
Apoi ar fi SailorMoon, care chiar este unul dintre cele mai scumpe animeuri clasice, KiddyGrade, Nana, FMA cu toate sezoanele şi multe alte animeuri drăguţe.
[Imagine: guitargirlsignature.png]
Mulţumesc Alysu : o3

- eÅŸti piraat?
- nu supă la plic : ))

#69
1.Fairy Tail - povestea e destul de buna si imi place faptul ca e vorba despre guild,magie...

2.Rosario + Vampire - cel mai amuzant anime pe care l-am vazut,am cazut jos de pe scaun de ras.

Princess Lover! - destul de amuzant,este foarte interesant

History's Strongest Disciple Kenichi - best story line
Am sa fac rau de dragul de'a nu face bine
Stiind ca daca fac lucruri rele o sa ma simt bine.
http://myanimelist.net/animelist/bolomaniac

[Imagine: 2448.gif]

#70
Imi plac foarte multe anime-uri , desi cred ca cel mai frumos anime vizionat de mine este Nana . Povestea anime-ului m-a lasat cu o impresie nemaipomenita , un anime demn de invidiat care merita admiratie . Personajele sunt diferite ca personalitate si acest lucru ii face speciali in felul lor . Nu cred ca exista personaj care sa-mi displaca , deoarece parca fiecare dintre ei are un rol important in anime . Hachi este o tipa atat de naiva si prostuta care s-a indragostit de prea multe ori si a ajuns sa sufere de fiecare data . Pacat ca nu a ramas cu Nobu in final , dar nu spun ca celalalt baiat nu a fost o alegere buna . Parca anime-ul a dorit sa ne impartaseasca mesaje despre viata si intr-un fel a reusit . A aratat prin cate trec oamenii si ca dragostea adevarata nu va disparea niciodata . Cuplul meu preferat este Nana si Ren . Sunt foarte draguti impreuna <3
Imi mai place deasemenea si Toradora , un anime romance foarte reusit din punctul meu de vedere . Personajele m-au uimit complet , iar in Taiga ma regasesc cel mai mult . Tipa este prea tare si prea amuzanta . Ea si cu Ryuuji fac un cuplu perfect , parca se completeaza unul pe celalalt . Ryuuji este atat de kawaai , prea sweet si mereu o protejeaza pe Taiga . Orice fata si-ar dori un prieten ca el =]] M-am indragostit de el inca din prima clipa in care l-am vazut .Am ras foarte mult la unele faze =]] . Pacat ca s-a terminat repede , deoarece eu una as fi dorit sa mai continue , povestea a fost foarte originala , iar actiunea bine structurata . Grafica deasemenea de nota 10+ . Nimic de criticat nici la acest anime .
Cam acestea doua ar fi preferatele mele , desi am spus Nana ca este cel mai frumos anime , nu pot spune ca Toradora se afla mai jos de el , deoarece sunt doua anime-uri romance la fel de frumoase . Nu cred ca pot alege intre ele .
Ca anime-uri romance imi mai plac si Mermaid Melody , Paradise kiss , Peach Girl si multe altele =]] Deasemenea imi mai place si Vampire Knight , Junjou Romantica , Gravitation , Elfen Lied si bla bla xD
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Seiyuu-ul preferat DreamGirl 1 3.293 29-04-2014, 05:47 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.254 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)