Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Inuyasha] Varsta personajelor

#1
Dupa parerea voastra ce varsta au personajele din Inuyasha? Singurul lucru care se stie sigur e ca, Kagome are 15 ani (s-a specificat in episodul 1),Kohaku 11 ani (si asta s-a zis in careva episod), despre Souta ca e in clasa a -III-a => 9 ani si cam atat. Stie cineva cat timp a trecut de cand Kagome a ajuns in era feudala? Nici asta nu s-a specificat in anime. Ca de atunci poate s-au schimbat varstele.

#2
Intradevar Kagome are 15 ani in Anime, dar are de fapt 18 ani e specificat de Rumiko Takahashi chiar in manga. La inceputul ultimului capitol "Tomorrow" zice "3 ani mai tarziu" ceea ce inseamna peste cei trei ani de facultate. Si nu numai din asta, ele(Kagome si prietenele ei) sunt imbracate ca la noi aproape, adica in negru ca la absolvire, dar nu poarta palarii de alea ciudate si fetele au in mana cate o diploma invartita si facuta con.La ei e pusa in ceva ca o invitatie la noi e prinsa cu o pamblica. Apoi se mai da seama prin faptul ca fetele vor sa ajunga la diferite job-uri, dar Kagome pleaca in lumea feudala. Ma rog asta-i rezultatul facut de logica mea...
Inuyasha->vreo 69 (deoarece mama lui inca mai traia cand avea el vreo 18 sau 19 ani...so...)
Sota->sigur 9 ani e in clasa aIII-a
Miroku-> 20
Sango->19
Shippo->intre 8 si 10 ani(nu sunt sigura...am vazut in anime atunci cand Inuyasha si-a facut prieten un demon care arata de aceeasi varsta cu Shippo si spune ca are 10 ani, parca)
Kohaku->11-12 ani
Sesshomaru->89- 90 si ceva(e cu 20-30 de ani mai mare de cat Inuyasha)
Rin->7 ani(spune in anime sau manga)
Kikyo->18 sigur
Naraku->pai cand era om avea vreo 30 de ani +50=80
Kagura->pai cred ca are cum spune Oany; 23
Koga->...avea vreo 18 cand Ayame avea 12 ani, acum are 18 ani, so el are 24 de ani
Ayame ->18 ani
Fuji no Kaze ya ougi ni nosete Edo miyage
Cand un pictor orb va picta sunetul unei petale de trandafir cazand pe o podea de cristal atunci inseamna ca cineva te va iubi mai mult decat mine.

#3
Sunt deacord cu stef_carmen. La fel am gandit si eu doar ca nu stiu de ce aveam eu impresia vaga ca avea 16 ani la inceputul animeului Kagome deci sa o luam asa.

Kagome-15 ani (deja se stiu cauzele acestei varste alese si apoi 19 cant termina liceul)
Inuyasha - Pai ei erau in trecut nu? si cam in cati ani a trebuit ca sa evolueze timpul?Kagome era totusi reincarnarea lui Kikyo nu?. Dar totusi e posibil sa aiba 69 de ani nu pot hotari in acest caz.
Sota-9 ani clasa a III-a se cunoaste acest lucru.
Sango- Vreo 18-19
Miroku- Sa-i dam vreo 20 sau 21 22
Shippo- 10 ani
Kohaku- 13 ani
Kirara- Chiar nu stiu cam vreo 5 ani?
Kikio - E cam complicat la ea inainte sa moara avea in jur de ....18-19 dupa ce a inviat e mai greu de zis ca deja nu stiu daca se mai pune sau nu.
Kaede-50+18=68 de ani
Myoga- 90 ani cam asa sau chiar mai mult.
Totosai- Batran oricum hai sa ii dam vreo 95 de ani.
Sesshumaru- 90 de ani cam asa
Jaken- vreo 80 de ani cam asa
Rin- 7 ani
Naraku- 30 +50 ar veni =80 exact cum a zis si stef_carmen
kagura-pai e cam greu doar e o parte din Naraku din cate stiu eu?
Kanna- Pare de 10 ani dar deasemenea e o parte din Naraku
Koga - 24
Ayame- 17-18
Am invatat ca trecutul si circumstantele ti-ar putea
influenta personalitatea,
Dar ca TU esti responsabil pentru ceea ce devii.

Am invatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru,
Si pot vedea ceva total diferit
Am invatat ca viata iti poate fi schimbata in cateva
ore,
De catre oameni care nici nu te cunosc.
Am invatat ca si atunci cand crezi ca nu mai ai
nimic de dat,
Cand te striga un prieten, vei gasi puterea de a-l
ajuta.
Am invatat sa iubesc
Ca sa pot sa fiu iubita.




The rest is still Unrwitten



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Inuyasha] Alegerile personajelor Dei 4 4.810 13-01-2012, 08:29 PM
Ultimul răspuns: Matt


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)