Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Inuyasha] Alegerile personajelor

#1
Am niste intrbari ca niste nelamuriri.

De ce a ales Sesshomaru s-o salveze pe Rin, in ciuda faptului ca el nu suporta muritorii ? Ba mai mult, accepta ca o fetita muritoare sa-l urmeze !

De ce a ales Kagome sa fie alaturi de Inuyasha in ciuda sesntimentelor pe care acesta inca le mai nutreste pentru Kikyo ?

Deci aici este un topic dedicat dezbaterilor pe tema alegerilor. De ce unul sau altul dintre personaje a facut sau nu o anumita alegere.
Cele de mai sus sunt intrebarile mele. Daca vreti, puteti sa puneti si voi niste intrebari sau sa raspundeti la ale mele. 108
[Imagine: shaiyalight.png]

#2
Sesshomaru a ales sa o salveze pe Rin deoarece ea i'a adus mancare cat timp a stat sa se vindece de rana provocata de Inuyasha. Si oricum presupun ca era nevoie de asa ceva pt a pregati sfarsitul cand Sesshy si Inu se lupta impreuna pt a salva doua fiinte umane (Rin si Kagome) si reusesc sa invinga prin unirea celor doua sabii.
De ce a ales Kagome sa ramana cu Inu? pey...pt ca e tipic fetei indragostite. Lupta pt a fi mai buna decat fosta* si castigarea inimii lui. incercarea de a'l face sa o uite...exact ce se intampla si in viata reala...toate astea pt ca il iubeste ... prefera sa fie pe locul doi doar pt a'l putea vedea si a fi alaturi de el.

#3
Sesshomaru a salva-o pe Rin deoarece i-a pasat de el atunci cand a fost ranit si i-a adus mancare. Chiar mi-a placut gestul lui. Maybe Sesshy are o latura sensibila, or maybe not.Kagome a ales sa ramana cu Inuyasha pentru ca il iubeste. Chiar daca este ranita cand Inuyasha vorbeste sau se intalneste cu Kikyo, prefera sa-i fie alaturi.
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#4
Sincer raspunsul meu la intrebarile tale este : Pentru ca asa a vrut regizorul. Sesshumaru tinea la Rin cam de la inceputul calatoriei lor desi el nu vroia sa arate asta si chiar isi impunea in sinea lui si se mintea singur ca nu are nicio legatura cu ea sentimentala. Si cum am spus mai sus era si normal sa faca scenaristii si regizorul astfel incat sa o salveze.

Cat despre Kagome la fel este faza cu scenaristii doar nu era sa strici o frumusete de anime? E greu in viata de zi cu zi sa se intample astfel de cazuri asa ca in animeuri nu e nicio tragedie plus ca daca ati vazut tot animeul ea ramane cu el pana la urma si atunci realizeaza si Inuyasha cat de mult o iubeste pe ea ,Kagome acceptandu-l asa cum este el.

Pe mine ce m-a uimit a fost ca Naraku pe cat de mult o iubea pe Kikio pe atat de mult o si ura.
Am invatat ca trecutul si circumstantele ti-ar putea
influenta personalitatea,
Dar ca TU esti responsabil pentru ceea ce devii.

Am invatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru,
Si pot vedea ceva total diferit
Am invatat ca viata iti poate fi schimbata in cateva
ore,
De catre oameni care nici nu te cunosc.
Am invatat ca si atunci cand crezi ca nu mai ai
nimic de dat,
Cand te striga un prieten, vei gasi puterea de a-l
ajuta.
Am invatat sa iubesc
Ca sa pot sa fiu iubita.




The rest is still Unrwitten

#5
Sesshomaru-Rin: Parerea mea este ca el a ales sa o salveze pe Rin deoarece ea a incercat sa-l ajute cu ce a putut si ea chiar a vazut o persoana buna in el.Desi el uraste oamenii(cel putin asta vrea sa arate)i se face mila de micuta Rin si o salveaza.

InuYasha-Kagome: De ce a ales sa ramana Kagome cu InuYasha?SimpluSmile.Pentru ca il iubea cu adevarat si nu i-a pasat de faptul ca acesta mai avea sentimente pentru Kikyo,sentimente care,cu timpul nu se vor mai simti.

Am vazut ca nimeni nu a mai pus intrebari,dar as dori sa pun eu una: De ce Sesshomaru a salvat acel demon-vidra(sau nevastiuca scz nu mai stiu exact).Eu am raspunsul din paretea mea dar as vrea sa il aud si pe al vostru.

raspunsul meu: El a salvat acel demon nu doar din cauza ca Tenseiga a inceput sa tremure aratandu-i ca trebuie sa-l salveze,l-a salvat din cauza ca desi vrea sa arate ca nu-i pasa de demoni sau oameni,in sufletul sau este o alta persoana.

Astept sa vad ce-mi puteti spune si voi Smile
[Imagine: ma_bike__s_epic_by_jackroono-d4k64fi.gif]
My bike is epic, bischez b-)



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Inuyasha] Varsta personajelor Yanagisawa Hanako 2 5.319 24-08-2010, 04:58 PM
Ultimul răspuns: ^^Lorraine^^


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)