Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Votare FF&FA

#2
O să mă încumet eu, dacă nu a făcut-o nimeni până acum. Dacă fac ceva greşit, aştept să mi se atragă atenţia. So...
Echipa I.
Lucrarea scrisă
Ideea în sine: Este o idee foarte interesantă. Îmi place mult cum a fost conturat absolut totul. -10
Exprimarea şi greşelile gramaticale: M-am uitat, dar nu am observat greşeli. Uneori, la frazele mai lungi m-am pierdut printre cuvinte, dar probabil că era vina mea, deoarece nu au fost greşeli în exprimare. -10
Mesajul transmis către cititor: Îmi place că s-a pus accent şi pe detalii. De-asemenea îmi place că la început nu-ţi dai seama că este vorba despre instrument. Îmi place că ai dus respectivul personaj în aria de nebună 21 Ultimele propoziţii au fost crema lucrării. -10
Desenul
Reproducerea după lucrarea scrisă: Da, desenul mă duce cu gândul la lucrarea scrisă, deci aici totul e bine. -10
Greşeli şi avantaje din punct de vedere artistic: Desenul îmi pare puţin cam şters. Mi-ar fi plăcut să iasă mai mult în evidenţă culorile, mai ales cele de pe fundal, deoarece la lucrarea scrisă s-a pus ceva accent pe asta. Dar este destul de armonios colorat. -9
Greşeli şi avantaje din punct de vedere anatomic şi tehnic: Nu-mi place cum arată faţa şi părul. În rest, mâinile sunt frumos desenate şi nici la corp nu prea am ce zice. -9

Echipa II:

Lucrarea scrisă
Ideea în sine: Ideea este destul de drăguţă, deoarece văd că te axezi mai mult pe trecutul fetei. -9
Exprimarea şi greşelile gramaticale: Aici am observat câteva greşeli. "citeasca"- trebuia "citească" dacă tot sunt folosite diacriticele şi "stiam"- "ştiam". Şi o repetiţie: " trebuia să mă opresc fiind copleșită și mă opream pur și simplu ca să-l ascult." Nu-mi place cum sună cei doi "a opri". Şi o literă mâncată: "fusesm"- "fusesem", "cva"- "ceva". - aici voi da 8
Mesajul transmis către cititor: Îmi place pentru că mă regăsesc, într-o destul de mică măsură, în personajul creat. Deşi trebuie să admit că a fost o lectură mai uşoară decât cea de la prima lucrare, nu mi-a transmis atât de multe sentimente, deşi aici au fost mai clare. -9
Desenul
Reproducerea după lucrarea scrisă: Este o destul de fidel desenul, dar totuşi mă deranjează că pianul a fost desenat aşa. Pentru că zicea că fratele fetei se aşezase la pian, în timp ce în desenul acesta lipseşte. -9
Greşeli şi avantaje din punct de vedere artistic: Este colorat foarte frumos. Îmi place, se vede că a fost lucrat cu grijă. Totuşi, mi-ar fi plăcut să fie colorat şi pianul şi fundalul. -9
Greşeli şi avantaje din punct de vedere anatomic şi tehnic: Aici pot să spun că este mai bine decât la celălalt. Faţa, mâinile şi totul au fost desenate cu mai multă atenţie şi efort. Plus că fata are o statură destul de naturală. Aici îmi place mai mult. -deci 10
Deci şi prin urmare, eu aleg prima echipă.Oricum, asta e părerea mea. Baftă în continuare celor două echipe 4
She's wiskey in a teacup.





Răspunsuri în acest subiect
Votare FF&FA - de Ana - 31-01-2012, 09:14 PM
RE: Votare FF&FA - de Saravis - 04-02-2012, 09:24 PM
RE: Votare FF&FA - de Ana - 19-02-2012, 12:53 PM
RE: Votare FF&FA - de Paradox - 20-02-2012, 08:54 PM
RE: Votare FF&FA - de Ana - 04-03-2012, 03:59 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Votare FA & FF Special Fools Day Mitchy 8 7.627 13-04-2011, 07:37 PM
Ultimul răspuns: Mitchy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)