Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Droguri

#31
(31-10-2011, 05:46 PM)Azazel A scris: Ehhh...tu ramai la ideea veche.Nu toti oameni baga la vena,trag pe nas sau fumeaza pentru a fi ca cineva sau pentru a fi "smecheri".
Nai simtit tentatia de a experimenta ceva nou,dar in acelasi timp stiind ca si periculos??
(vreau si eu un raspuns)Tocmai aia e ca unii oameni rezista tentatiei alti nu.
P.S: Da recunosc mai exista si oaeni care fac lucrurile astea doar ca sa fie ca cineva sau sa fie "smecheri"
-Nu toti fumatori fac cancer sau boli grave la plamani.

-.- Cand credeam ca nu am dat'o dinnou in bara 17. Sunt oameni si oameni nu ii poti opri, eu cand am zis ''smecherasi'' m-am referit la cei care inca sunt in scoala generala sau a 9-a22 Nu m'am referit la majori si asa mai departe. Eu una nu am simtit tentatia asta, mai ales cand e vorba sa tragi pe nas sau sa iti bagi in vena [eu care nu ma duc la analize zic asta] dar sunt oameni si oameni. Eu sunt un om care rezista la anumite tentatii, ofc si eu am vrut sa ma tai, sa incerc o moarte lenta, etc, dar m'am oprit cand trebuie.
Sa nu credeti ca ii critic pe cei care o fac 17 a fost doar o micuta parere spusa din punctul meu de vedere, cam asa e cum privresc eu viata 22 nu am vrut sa jignesc pe nimeni sau sa supar. Scuze ;|


[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile

#32
@--»єℓz«-- Doar am intrebat,nu ai dato in bara si nici nu ai de ce sa iti ceri scuze4
Intrebare:Etnobotanicele mai sunt legale sau nu??(sunt cam confuz in legatura cu asta)
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#33
(31-10-2011, 08:27 PM)Azazel A scris: Intrebare:Etnobotanicele mai sunt legale sau nu??(sunt cam confuz in legatura cu asta)

Nem, gata cu etnobotanicele. At last, nu vom mai vedea copii de 12 ani murind prin spitale ca au bagat ei niste magic sau ca au fumat prostioare. Bine, iti dai seama ca inca se gasesc pe piata, dar cine le-ar mai cumpara?
[Imagine: careless.jpg]
And I don't realy care if you think I'm strange, I ain't gonna change.

#34
Stai tu calma, inca se mai cumpara etno.

Si nu, majoritatea nu baga droguri ca sa fie smecheri.
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#35
Stiu ca inca se cumpara etno, dar sincer nu inteleg dc. Un gram tot 60 lei e, trebuie sa fii cretin... Si majoritatea baga droguri ptr ca le place.
[Imagine: careless.jpg]
And I don't realy care if you think I'm strange, I ain't gonna change.

#36
(04-11-2011, 11:03 PM)andraportocala A scris: Stiu ca inca se cumpara etno, dar sincer nu inteleg dc. Un gram tot 60 lei e, trebuie sa fii cretin...
Probabil pentru ca ti le aduc pana "in fata blocului", e relativ comod. Totusi nici asta nu mie se pare un motiv destul de bun, prefer faina lol.

Hmm si app de droguri am vazut azi un fel de documentar[Magic Trip] legat de LSD care spunea ceva de fbi[sau CIA] si cum ca ar fii produs drogul pentru a face lumea mai usor de controlat and shit. Se pomenea acolo si de Allen Ginsberg care ar fii gasit ceva acte doveditoare... in fine. Ma duce cu gandul la diverse "teorii ale conspiratiei", totusi paranoicul din mine tinde sa le creada.
Oh, beauty is a beguiling call to death and i'm addicted to the sweet pitch of its siren.That that starts sweet ends bitter, and that which starts bitter ends sweet.That is why you and i love the drugs... now please, pass me a light.

#37
Unii cumpara doar pentru ca, spun ei, asa e trendu. Da, trebuie sa fie foarte placut, sa iei frumos o seringa si tac-pac in vena. Apoi stai ca prostu si razi singur toata ziua de "uau, ce cwll senzation". Mi se pare o aberatie, la fel ca si cu fumatu. Toti fac asta ca sa fie "cul" si evident pe banii lui mami si tati, ca ce, au ei griji?

Si uite asa, incetul cu incetul, de la o incercare de a deveni "cul" in fata gagicatii sau prietenilor incepi sa consumi din ce in ce mai mult si asa se creeaza dependenta, mai ales ca dai cam 1 mil pt. niste shit-uri care te fac sa te simti "heavenly" pt 2-3 ore si apoi stai la coada la wc sa dai pe afara.
[CENTER][Imagine: 351beib.png]
Mdeah. si atat !
Do you like Justin Bieber?
[Imagine: tumblr_lasqkk4ZAt1qa7vou.gif]
[/CENTER]

#38
@Mdeah.: mi se pare ca nu vorbesti din experienta, gresesc?
Oh, beauty is a beguiling call to death and i'm addicted to the sweet pitch of its siren.That that starts sweet ends bitter, and that which starts bitter ends sweet.That is why you and i love the drugs... now please, pass me a light.

#39
(04-11-2011, 11:32 PM)Ladd Russo A scris: Hmm si app de droguri am vazut azi un fel de documentar[Magic Trip] legat de LSD care spunea ceva de fbi[sau CIA] si cum ca ar fii produs drogul pentru a face lumea mai usor de controlat and shit. Se pomenea acolo si de Allen Ginsberg care ar fii gasit ceva acte doveditoare... in fine. Ma duce cu gandul la diverse "teorii ale conspiratiei", totusi paranoicul din mine tinde sa le creada.

Daaa, am auzit si eu o gramada de zvonuri de genul asta. Oricum, cica deja au fost create medicamente care iti pot sterge amintiri, ceea ce pe mine ma cam ingrozeste sincer. Si era si faza cu "controlarea mintii" prin electrosocuri and so on. Bine, stiu ca sunt putin off, dar daca va ganditi mai bine, oamenii sunt ciudati si creepy. Poate pentru unii sado-maso, un "drog" e electrocutarea, eu stiu ?

@ Mdeah, nu toata lumea fumeaza ca sa impresioneze. Unora pur si simplu le place (mie). Sincer cand ma trezesc dimineata asa parca merge perfect o tigara. Nu m-am apucat ca sa fiu "cul", pur si simplu am incercat si mi-a placut. Si crede-ma ca la cati fumeaza in ziua de azi, nici asta nu mai impresioneaza pe nimeni...
Si apropo de te injectezi si dupa "cool sensation". Serios, si atunci cand faci bungee sa zicem adrenalina ta o ia razna, si e practic ca si cand te-ai fi drogat. Repet, nu toata lumea face lucrurile pe care le face doar ca sa fie cool. Si de ce ai ajuns atat de departe? plecasei de la fumat si ai ajuns la bagat in vena. Crede-ma, nici 15% din fumatori nu sunt de acord cu drogurile (si aici ma refer la alea ilegale si periculoase).
[Imagine: careless.jpg]
And I don't realy care if you think I'm strange, I ain't gonna change.

#40
@Ladd Russo: Nu. Vorbesc din ce vad pe la scoala, la ce fite si pretentii au aia care stau cu tigara-n bot.
@andra: Inteleg andra. Cand mai iesi cu un prieten la o cafeluta, milkshake poti fuma o tigara, dar eu vorbeam de aia care nu stiu in ce pozitii sa mai stea sa dea mai "a pui de jm3k3r". Apropo, eu defapt plecasem de la droguri si am facut o mica oprire si la consumul de tigari. Deci repet, eu nu ma refer la tine sau la alti oameni care fumeaza dimineata sau mai stiu eu cand, dar cand ii vad pe astia de 13-14 ani pe terenul de sport cu tigara-n plisc imi vine sa-i alerg tot terenul. Deci andra, nu mi-o lua in nume de rau. Eu faceam referire la un anume tip de oameni.
[CENTER][Imagine: 351beib.png]
Mdeah. si atat !
Do you like Justin Bieber?
[Imagine: tumblr_lasqkk4ZAt1qa7vou.gif]
[/CENTER]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)