Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Bacalaureat

#1
Am vrut initial sa fac topicul pentru anul acesta, dar, avand in vedere ca am fi fost prea putini probabil in cauza, m-am gandit ca e mai de efect asa ^^' Asadar, atat pentru cei care l-au dat deja, cat si pentru cei care se pregatesc pentru examenul de anul acesta si pentru cei care in ca mai au un an-doi sau mai mult... ce credeti despre marele examen care planeaza asupra noastra inca de cand intram la liceu?

La ce materii dati si, in special in cazul materiei la alegere, de ce ati ales sau doriti sa alegeti respectiva materie?
Ce parere aveti despre cum este organizat si structurat bacalaureatul si programa sa? Ce ati face altfel sau ce alte probe ati dori sa fie posibile?
Credeti ca este atat de greu pe cat vor sa il faca sa para titlurile pompoase de la stiri si panica generala cu privire la, sa zicem, rezultatele dezastruoase ale simularilor?
Cat despre cei care dati anul asta la fel ca mine... Cum stati cu pregatirea? Cum vi s-au parut simularile si de care proba va e mai tare teama? Smile

Astea sunt doar cateva din intrebarile care mi-au trecut prin minte si m-au facut curioasa, dar feel free sa va adresati si raspundeti la propriile intrebari! ^^
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"



Răspunsuri în acest subiect
Bacalaureat - de DreamGirl - 27-03-2014, 09:45 PM
RE: Bacalaureat - de Romania - 28-03-2014, 07:38 PM
RE: Bacalaureat - de DreamGirl - 29-03-2014, 10:50 PM
RE: Bacalaureat - de Romania - 30-03-2014, 03:46 AM
RE: Bacalaureat - de Persephone - 07-02-2015, 05:38 PM
RE: Bacalaureat - de TLDR - 12-02-2016, 08:35 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Bacalaureat 2011 Miss Serenity 1 2.969 02-07-2011, 07:44 PM
Ultimul răspuns: Tan
  Bacalaureat - Limba & Literatura Romana Ke$ha 0 3.659 11-11-2010, 05:12 PM
Ultimul răspuns: Ke$ha


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)