Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Don't wait for love, look for happiness

#1
Buna!
Vreau sa declar mai intai de toate faptul ca ar fi primul meu fic Yaoi si prima poveste la persoana I.
Personajele sunt originale ca personalitate ca poate mai sunt asemanari de nume si nu vreau sa fac profit de pe urma lor.
Evenimentele vor fi povestite din doua perspective ale personajelor principale.
Soo enjoy

Varsta minima:16(+18)
Gen:Yaoi, Music, Friendship
Limba:Romana
Limbajul personajelor:partial vulgar, fraze/cuvinte in engleza
Observati cu privire la continut:Este vorba despre lumea muzicii, cariera ce trebuie urmata, viata adolescentina, dragostea ce se infiripa cand te astepti mai putin.
Critica:Las la aprecierea cititorului
Doresc ca lucrarea sa fie criticata, nu autorul!
Multumesc

Don't wait for love, look for happiness


CAPITOLUL 1
'Aoi Knight'


Atatea lucruri bune s-au intamplat astfel incat in ultimii ani am reusit sa trec prin multe greutati si m-am maturizat, char daca inca mai par a fi acel copil creativ, inocent si plin de viata cum am fost odata.Chiar si asa nu pot uita si valurile din seara asta cand totul este atat de linistit, iar plaja din fata ochilor mei, albastri precum albastrul marin, este invadata de apa rece care ar parea calda la vederea soarelui cand se ineaca in acel abis necunoscut care straluceste parca fiind pe deasupra ei licurici.Simt pana si briza usor rece pe banca unde ma aflu ce este destul de indepartata, la capatul celalalt al nisipului; usor imi racoreste pielea ce este fierbinte de la sorele canicular de dupa zi si imi plimba parul dupa dansul lui uneori melancolic si intunecat asa cum se vede si al meu in orice moment.
Ce faci?Mi se pune mereu intrebarea asta, iar eu le raspund mereu cu zambetul pe buze ca sunt bine deoarece nu ma pot exprima altfel chiar daca as fi murit inauntru si le-as mai spune ca traiesc clipa si pot fi trist acum si fericit peste un minut.
-De cand te cunosc stai pe ganduri.
Aud o voce in dreapta mea cand eu tocmai oftasem si imi era foarte cunoscuta.Cum as putea nerecunoaste aceea voce care imi mangaie auzul de fiecare data cand scoate un sunet.E cel ce m-a faacut sa vad lumea cu un alt suflet.
Imi ridic privirea catre el si ii zambesc in timp ce se aseaza langa mine dandu-mi o sticla cu ceai rece.Chiar si asa nu imi puteam lua privirea de la el.Parul lui castaniu parea a fii din aur pretios la apus, iar ochii lui precum carbunele ii urmaresc cum priveau plaja pustie,imi amintesc cat de mult am reusit sa il admir.
Nu puteam sa il privesc la nesfarsit desi aveam tot timpul din lume, asa ca deschid capacul si gust din ceai.Era de tei...''Nu a uitat''imi spun in gand zambind punandu-ma cu capul pe umarul lui, iar el tresarind se uita la mine si zambi.
-Iti mai amintesti cum ne-am cunoscut?ma intreaba in cele din urma in timp ce se rezeama cu mine de spatarul banci.
Ca si cum ar fi crezut ca as fi uitat aceea zi parea, iar raspunsul meu veni in cele din urma:
-Ca si cum ar fi fost ieri.Astea fiind ultimele mele cuvinte inainte sa inchid ochii.
I-am putut auzi surasul bland, parca nu s-ar fi asteptat la raspunsul asta.Nu il invinovatesc,sunt imprevizibil, dar cred ca stia ca nu il voi dezamagi niciodata.

(In urma cu 3 ani)

''Aud un zgomot in camera, era ceasul meu.Ce enrvant putea fi cand eu dormeam atat de bine.Ridic incet mana de sub perna si trantesc ceasul dupa noptiera care se afla in dreapta patului meu.Imi era prea somn sa il sting si sa ridic capul de pe perna.Sunetul deranjant inca nu se oprea, iar enervat ma ridic din pat tarandu-ma pan aajung la el unde il opresc.Ma intind cascand in timp ce ma duc la fereastra si dau perdeau la o parte.Era primavara, iar soarele se ivea puternic din nori deranjandu-mi ochii care erau adormiti.Vantul adia usor ptrintre copaci, era inca frig, dar se simtea in aer cum iarna se retrage asteptandu-si randul la toaman.Ma intorc spre patul meu dulce din dtrapat amea si cum vad perna alba si moale ma lungesc din nou in pat.Nu stiu ce am mai facut dupa, dar cand ma trezesc pentru a doua oara ceasul arata sapte si jumatate.Iimi frec ochii de cateva ori cu mainile si iar ma uit la ceas si nu visam.Ma ridic agitat din pat si o zbughesc spre baie unde imi rezolv terburile; spalatul ep fata, pe dinti, mama natura apoi ma duc direct spre dulap unde incep sa fac dezordine cautand un tricou gri, dar nu gasesc decat o bluza de aceeasi culoare scriind cu alb ''Present is for you, past is for now'', era bun si asta asa ca il iau pe mine, apoi trag niste blugi albastri pe mine si cand sa ma uit la ceas
surpriza era opt fara un sfert.''Haide mai?!''spun mai mult cu voce tare decat pentru mine vaietandu-ma ca si cum timpul ar fi de vina ci nu eu.Ma duc la birou si imi iau hanoracul alb apoi ghiozdanul si ies din camera unde ma duc spre scari.Cand ajung pe ultimele trepte mama iese din bucatarie stand in tocul usi astepnadu-ma cu un pachet de mancare in mana.Este o femeie extraordinara, chiar daca uneori pare dura, insa chipul ei bland si corpul ei firav ce aniii parca nu au trecut peste ea ci a ramas la fel de tanara si frumoasa cu parul ei negru cel tine mereu prins intr-un coc cu ochii ei albasti-verzui, se uita la mine cum incerc sa pun hanoracul pe mine.Nu stiu cum face, dar mereu stie ce am de ''gand'' sa fac dimineata chair si cand nu este acasa imi lasa un bilet pe dulapul din camera mea spunand ca mancarea este pe masa.Iau pachetul din mana ei si o sarut dulce pe obraz multumindu-i pentru grija, ma indtrept spre hol unde ma incalt cu niste adidasi albi, apoi o iau la goan aspre scoala.
Alergam ca bezmeticul pe strada si mai loveam cate un om isi vedea de treaba lui trantindu-i ce mai aveau in mana, in timp ce ma injura in spatele meu singurul lucru pe care mai puteam sa il fac era sa imi cer scuze si sa merg mai departe.Partea cea mai nasoala in dimenata asta era ca trebuia sa ajung la cafeneaua lui Jake, un vechi prieten de-al mamei.Sa-l ia naiba, tocmai azi terbuia sa ii duc fotografiile de craciun cand a venit al noi cu sotia sa, dar daca i-am prmis ca i le duc, acum asta este.Imi dau ghiozdanul jos de pe umeri sa scot plicul cu fotografi si nu ma mai uit pe unde merg asa reusesc sa ma impiedic de o piatra si cazand jos scap din mana plicul unde ies cateva fotografi.Ma ridic injurand printre dinti si incep sa imi adun lucrurile cand un tip imi calca pe una dintre fotografiile mele.Nici nu ma uit la el ci ma aplec sa iau fotografia.
-Auzi, iti iei piciorul pe de fotografia mea?ii spun pe un ton calm,care nici macar nu era rugator sau altceva asemanator.
Nu scoate nici un sunet ci se apleaca luand fotografia de sub piciorul lui.Cum vad ca a luat fotografia incerc sa o iau din mana lui, insa dau cu ochii de privirea lui distanta.Eram la maxim cinsprezece centimetri de fata lui deoarece trase mana inapoi facandu-ma pe mine sa ma aplec mai in fata.Aiurea, eram grabit si asta ma face sa ma intind si mai mult decat ''planuisem''.Inghiti in sec cand am dat de ochii lui negri deoarece imi puteam vedea refelxia in ei, atunci el schita un zambet pervers care ma enerva si ma facu sa ma intind din nou pentru a lua nenorocita de poza, insa nu mai aveam mult si cadeam peste el daca nu ma prindea de mijloc ca sa ma ridice odata cu el.Eram lipiti unul de altul si ii puteam simti caldura corpului ce ma facu sa tresar si sa simt cum incepe sa imi clocoteasca sangele prin vene, iar ochii par ca-mi luau foc simtind cum ma inrosesc in obraji.Imi feresc fata de a lui si incerc din nou sa o iau. da r in zadar ceea ce ma enerva la culme.Ma smucesc din bratele lui si ii arunc o privire suparata si nervoasa in acelasi timp.
-Poti sa o pastrezi daca o vrei asa mult!Si cu astea fiind spuse am plecat mai departe ceea ca ma facu sa ii realizez mai multe trasaturi.Parea de varsta mea poate cu cativa centimetri mai inalt decat mine.
Nu aveam timp sa ma gandesc la orice altceva ca in cele din urma ajung la Jake.Ii las plicul la tejghea si nu mai apuc sa il salut ca ceasul arata ora nenorocita de opt fix in cap si in coada.Imi iau talpasita agitat,dar l-am auzit pe Jake spunand ceva in spatele meu in timp ce alergam spre ieasire; probabil era faptul ca am sa intarzi din nou la scoala.Ce sa fac daca sunt mereu un intaziat?!
Cam in cincisprezece minute ajung si al scoala, dar portile erau inchise din curte.Grozav, acum trebuia sa mai sar si gardul ca nu am facut destul sport azi?!Ma duc intr-un loc mai retras la gard si il sar cu chiu cu vai ca nu eram atlet si cum sunt un geniu arunc mai intai ghiozdanul si ma arunc si eu dupa.Cand sa cobor pe partea calalta gardianul sta cu mainile in san dand din piciorul stang si cel mai rau lucru, se uita la mine ca si cum as fi un evadat.Cu ochii ageri, duri pot spune ca ma simteam ca un soarece prins intr-un colt.Imi facu semn sa cobor, ceea ce si facui, apoi imi luai ghiozdanul de jos exact atunci se indreapta spre mine si imi spune:
-Ce faci aici, pramatie?ma intreaba pe un ton din ala ca si cum ar fi sprins hotul la furat, mai dandu-mi si una dupa ceafa de simt ca imi ies ochii din orbite.
-Ma duc la ore domnule!ii raspund eu ca un mielusel pentru ca nu puteam sa fac figuri la elefant ca ma facea piure.
-Si atunci, ce mai astepti?!Imi spune pe un ton ironic, iar eu cum aud si poernesc la drum mai trezindu-ma si cu un sut de misca mai repede venit apoi si cu un ras malefic, ceea ce ma facu sa injur mai in gand, mai printre dinti pana ajung al usa din scoala si urc scarile in graba.
Clasa mi se parea departe acum ca si in celelalte diminteti.Este super obositor sa urci si pana la etajul unu si cand ajung sa fac la dreapta ca mai apoi ceea mai grea parte, sa ma duc si pe holul lung ca sa intru in a doua clasa pe stanga care deja mi se parea o misiune imposibila mai ales sa ajung intr-un timp record.
Cand ajung la usa ca sa o deschid aud Aoi Knight, eram eu, asa ca deschid usa:
-Prezent!intru gramada pe usa spunand si cu voce tare ca sa auda si cel mai adormit copil din clasa.
Nu stiu ce fac, dar mereu toti incep sa rada, mai ales la prima ora; pana si profu' de informatica rade amuzat ca am ajuns exact cand 'incepuse' sa puna absenta, dar eu nu realizam ca profu' nici macar nu deschisese catalogul.Imi facu semn din cap sa intru si sa ma asez in banca, asa incetul cu incetul se facu si liniste, bine dupa un ras de cinci minute si ar fi continuat daca nu era domnu' sa calmeze maimutele.
Cand ma asez in banca imi aud din nou numele, dar de data asta era pentru maratonul de fotografie care urma sa fie maine si trebuia sa particip, obligatoriu.Ciudata chestie, nici macar nu eram atent la ce trancanea profu' ci stam in banca mea de la geam prin mijloc, ci imi gaseam de lucru exact cu colegul de banca, sa ne ciondanim pe un pix.Era o banca de boier, daca vrei sa mai 'transcri' din caiet la lucrari mai ales cand ai si un coleg pe masura.El imi era prieten, cel mai bun inca din generala eram in aceasi banca si in aceasi gasca.Daca nu era el insemna ca nici eu nu eram prin preajma, mereu hoinaream amandoi pe cine stie unde.O fi el mai cu damblaua lui, dar stiu ca pot avea incredere in el si m-a ajutat mereu cu cate vreo problema, era gen ''Toti pentru unu si unu pentru toti'' numai ca nu suntem in filme ci intr-o realitate cruda.De fapt si de, drept este mai blond la par ca asa este de felul lui, bronzat al naibi de rau si ii spusesem sa nu mearga la solar, dar el ca nuuu, sunt bune alea de pe acolo si a ajuns intr-un hal de zici ca e un negru din Africa si cu ochii aia verzi ca a plouat prin desert.Nu este nimic anormal la el, unde sunt gagici este si el, apoi eventual eu ca sa vad cum ii mai merge cu pescuitul ca de cate ori nu i-am spus sa astepte si el 'marea dragoste', insa el mai incapatanat ca un catar cica:''Nu astepta niciodata dragostea, ea nu va veni, ci sa iti cauti tu fericirea, nu astepta''.Mereu cand il aud ii zambesc, apoi ma intorc cu spatele si incep a rade.
Imi revine din nou zenzatia aceea cand tipul acela ma luase in brate, de ma facu sa imi simt pielea de gaina si sa simt un fior pana pe sira spianrii cand in burta simt ceva ciudat ce ma manca pe dinauntru.Nu roseam ca si cum as fi indragostit, asta in nici un caz de un baiat.Ce naiba, chiar daca inteleg ca am de curand 17 anii, stiu sigur ca nu am nimic in neregula cu sexualitatea mea.Sunt dintr-o familie aproape normala, mama este ajponeza si tata un afacerist american, dar asta nu este ceva anormal desi ma mai tezesc cu cate vreo unu care imi mai zice''Hey, niphonule', dar ce sa fac daca seman la ochii cu mama si un pic din constructia fetei,in rest sunt numai al tatei, nici slab, nici grasan si nici sportul nu ma prea pasiona, dar scoala cu regulile ei asta era.Uneori cred ca mai mult arat ca o fata decat ca un tip si am cerut sfaturi de la fete, iar ele imi raspund mereu ca nu arat ca o fata ci ma i degraba as arata ca un baiat ce are grija de aspectul lui.Draci baltati, azi am uitat sa imi pieptan parul la fel cum fac in fiecare dimineata si imi mai spun asta.
Chiar si asa i-am putut observa tristetea din ochii, singuratatea aceea ce te ingrozeste, m-a facut sa tresar uitand de colegul ce in urma cu cateva minute ma certam.Nu sunt expert in citirea ochilor, asta nici pe departe, insa ochii lui parca m-au captivat si m-au facut cu mult mai curios sa ii aflu povestea.
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”




Răspunsuri în acest subiect
[Terminat] Don't wait for love, look for happiness - de ohaio_angel - 01-11-2012, 08:50 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] I just wanna love you! MiraA 279 167.121 06-09-2012, 03:19 PM
Ultimul răspuns: Sushi
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 59.467 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Boys' love Yaoi Queen 55 56.344 17-06-2009, 09:19 PM
Ultimul răspuns: Dark~Melody
  [Terminat] More than brotherly love [yaoi] Lithium-Angel 221 114.652 16-06-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Lithium-Angel
  [Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi] Yaoi Queen 85 51.270 19-04-2009, 07:36 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  [Terminat] Crazy Love [Shonen-ai / Yaoi] Lye 69 64.235 22-11-2008, 01:00 PM
Ultimul răspuns: dia_love_gackt


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)