Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubeste-ma violent dar, ucide-ma cu tandrete

#4
Hallo! Und, sa incep cu "fatada" ficului. Numele este OK, doar ca mai estetic ar fi fost "Iubeste-ma violent dar ucide-ma cu tandrete". Virgula nu isi are locul acolo.
Bun, acum capitolul...
Doua smaraldee uita la piatra din fata mormantului...-> cred ca ai vrut sa zici 'Doua smaralde se uitau la piatra din fata mormantului. Sti, suna mai bine fara cuvintele care ti le-am taiat.
Flashbackul-> cam grabit. Trebuia sa descrii mai mult sentimentele Sakurei. Nu mi-a placut ca puteai sa arati si expresia mamei ei, si daca era ingrijorata, misterioasa, etc.
ENDFLASHBACK->End Of Flashback
40 de ani->Patruzeci de ani
< "Nu pot plrca (Pleca)! Am ramas singura, fara mama, fara tata, bunici, in concluzie fara familie. Nu imi pot abandona si prietenii, as ramane fara nimic. >" ->Normal nu se pun '<' sau '>' pentru a arata ideileunui personaj, mai degraba ghlimelele sau scrisul inclinat
...pasi mici si repezi -> :-w Nehotarata? Ori mici(si implicit mai lenti) sau repezi(mari)?
In continuare, actiunea foarte grabita, repet, trebuia sa descrii mai mult gandirile si emotiile personajelor, adica tot ce e mai departe de ce se vede.

Sti, nu am spus totul cu rautate, *ba chiar cu surasul meu tamp si copilaresc*, si daca commul meu te-a deranjat, un PM, doar.
Bye!



Răspunsuri în acest subiect
RE: Iubeste-ma violent dar, ucide-ma cu tandrete - de just_mada - 04-01-2010, 05:25 PM
RE: Iubeste-ma violent dar, ucide-ma cu tandrete - de ♥Belle-Chan♥ - 04-01-2010, 08:57 PM
RE: Iubeste-ma violent dar, ucide-ma cu tandrete - de Strawberry*Lipstick* - 04-01-2010, 09:58 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Uraste ca iarna, iubeste ca vara. hiimera 42 21.995 29-03-2013, 05:52 PM
Ultimul răspuns: FuNnY bUnNy
  More violent than death FuckEverything 7 3.510 15-12-2011, 11:07 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Vrei sa fii iubit, iubeste! Trioxide chocolate.۩ 11 6.102 05-07-2011, 02:08 PM
Ultimul răspuns: Ellys
  Zambetul tău poate ucide Kyung.Oppa 2 3.085 19-11-2010, 12:29 AM
Ultimul răspuns: Kyung.Oppa
  Cand prietenia poate ucide.... loveless4ever 1 3.778 21-11-2007, 12:09 AM
Ultimul răspuns: dark_anime


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)