Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hyugacest - pain

#8
- S-a intamplat ceva grav? E destul de frig afara, puteam sa vorbim mai bine inauntru. Intreba usor intrigat de comportamentul bizar al colegei sale.
- Nu, nu vreau sa afle Lee ceea ce o sa vorbim si mai ales Naruto. Doar stii ce gura mare are baiatul asta si, in plus, nu vreau ca maine sa afle tot satul problemele mele.
- De Naruto inteleg…Dar te-ai certat cu Rock Lee de nu vrei sa afle? S-a intamplat ceva intre voi? Curiozitatea ii crescuse, oare ce se intamplase. Din cate stia si observase el, nimic, totul era ca inainte.
- Nu pot sa cred. Si eu care credeam ca faimosul geniu Hyuga si-a dat seama, izbucni intr-un ras violent, ironic, surprinsa de naivitatea si mai ales de neatentia lui. Doar suntem cei mai buni prieteni, tot timpul suntem impreuna.
- Ce sa-mi dau seama!? Chiar nu inteleg! Il bagase cu totul in ceata, ce era cu comportamentul acesta cu totul neasteptat.
- Ceea ce simt! Se rasti enervata de atitudinea lui.
- Ce simti? Nu mai inteleg nimic. Vrei sa spui ca ma iubesti?
- Nu, prostule. Nu te mai umfla in pene, doar amandoi stim ca tu tii la alta persoana.
- Asadar stii?
- Normal ca stiu! Izbucni in ras vazand timiditatea prietenului sau.
- In fata ta nu are rost sa ma ascund, doar ma cunosti atat de bine. O iubesc pe Hinata, dar oricat de greu as incerca, ea nu va fi niciodata satisfacuta de mine, il iubeste pe Naruto asa ca de abia astept sa pot parasi acest loc, nu mai suport sa fiu atat de aproape de ea, pentru ca stiu ca ei nu-i pasa de mine asa cum imi pasa mie.
- Atunci pe cine iubesti? Intreba total confuz.
- Pe Lee, spuse fata inrosindu-se la pronuntarea numelui celui la care tine.
Nu-i venea sa creada, asadar Lee si Tenten…Tot timpul crezuse ca ea facuse o pasiune pentru el. Orgoliul lui era putin ranit, il preferase pe colegul lor mai putin chipes! Dar daca asta simtea!
- Vreau sa te rog ceva. Te rog sa nu ma refuzi. Stiu ca nu o sa-ti placa, dar am nevoie de tine, de ajutorul tau. Ii apuca mana pentru a-l imbuna si pentru a-i nu da posibilitatea sa plece.
- Nu-mi place cand fetele apeleaza la trucurile femeiesti pentru a ne convinge. Suntem o prada asa de usoara in fata unui zambet inocent, marai adolescentul.
- Mai bine-zis in fata unui decolteu generos, ca sa spunem lucrurilor pe nume.
- Vreau sa-l fac gelos pe Lee si pentru asta am nevoie de tine. Sa joci rolul iubitului meu, rosti calma, serioasa cuvintele ca si cum i-ar fi propus o misiune ce trebuia indeplinita cu mare seriozitate.
- Ceee! Glumesti! Niciodata! Ce o sa zica Hinata? La asta nu te-ai gandit? Se infuriase numai la simplul gand ce o sa creada ea.
- Ea nu simte nimic pentru tine, e indragostita de Naruto si in plus crede ca suntem deja impreuna. Mi-a spus sa am grija de tine, acum ca suntem impreuna, inainte sa plecam in misiunea contra lui Kisame.
- Da, ai dreptate! De ce ar conta pentru ea daca sunt cu tine sa cu alta, murmura dezamagit de ceea ce auzise, dar pana la urma Tenten avea dreptate, nu putea sa schimbe asta.
- Deci, ma ajuti? Intreba increzatoare.
- Da. Hai sa intram odata!
- Ia-ma de mana ca sa parem cat mai apropiati. Nu uita ca o sa fie o falsa relatie doar de scurta durata, chicoti bucuroasa ca obtinuse ceea isi dorise. Stia prea bine ca pentru a reusi trebuie sa te folosesti de ceilalti ca doar munca individuala nu ajuta.


----------------------------------------------

Intre timp, in casa.

Hinata coborase. Naruto si Kiba ramasesera fara suflare cand au vazut-o atat de frumoasa. Era superba in acea seara, nimeni nu putea sa nege, chiar si Shino care era foarte tacut de obicei exclama:
- Oooo! Ce schimbare. Esti foarte draguta in aceasta seara.
- Multumesc, Shino.
Naruto se indrepta spre ea.
- Arati fantastic! Ii sopti la ureche.Ii simti respiratia calda in dreptul gatului, dar spre mirarea ei nu tremura, nu se inrosi, nimic nu se intamplase. Ci doar il intreba:
- Naruto-kun, unde e Neji? Nu-l vad pe nicaieri. Absenta lui o ingrijora, se intamplase ceva cu el.
- Are niste treburi de rezolvat, insinua blondul cu un zambet. E cu Tenten, probabil se simt bine.
Ea isi aminti in acel moment de cartea pe care o vazuse printre obiectele lui. Gandul ca chiar in acest moment s-ar putea intampla ceva intre ei o tortura, mai ales dupa ceea ce citise in acea carte.
- Hina-chan, ti-e rau? O intreba vazand ca are pielea chiar mai palida decat de obicei. Vrei sa stai jos?
Se asezara unul langa altul pe canapea.
- Ma duc sa-ti aduc ceva de baut, poate o sa te simti putin mai bine. Se ridica.
Ii aduse fetei un ceai. Se apropie si mai mult de ea, luand-o de mana. Atingerea lui o facu sa se simta protejata, dar nimic mai mult, era ca si cum ar fi atins-o Shino, ci nu cel pe care-l iubea, nu simti nici un fior.
- Sakura-chan, ce face? Nu am mai vazut-o de mult? Intreba fata ca sa iasa din situatia creata.
- Foarte bine, zambi blondul. Vreau sa fi prima care o sa afle, eu si cu ea suntem impreuna, i-am marturisit sentimentele mele si mi-a raspuns. In sfarsit, a realizat ca ceea ce simtea pentru Sasuke era doar o obsesie. Ne-am promis unul altuia ca o sa facem tot posibilul sa-l aducem acasa, impreuna.
- Ma bucur pentru voi. In sfarsit ti s-a indeplinit visul.
Spre surprinderea ei, vestea o lasase rece ca si cum nu ar fi contat pentru ea. Ba da, conta. Se bucura din suflet ca persoana pe care o admirase cel mai mult reusise sa obtina inima persoanei iubite. Nu putea nici macar sa afirme ca e trista.
Cand ii trecuse iubirea adolescentina ce o simtise pentru Naruto? Intrebarile ii curgea in minte, neintelegand cand se produsese schimbarea. Oare Neji era de vina? Inevitabil numele lui ii veni in gand. Se indragostise de varul ei? Ce i se intamplase.
- Hina-chan! O imbratisa blondul prieteneste, cu multa afectiune. Ai fost singura persoana care a crezut in mine indiferent de situatie, niciodata nu m-ai considerat prostul de care radeau toti. Multumesc! O saruta pe obraz pentru a-i multumi pentru tot ceea ce facuse pentru el.
La aceasta scena asistasera cei doi asa-zisi iubiti care de-abia intrasera in camera. Neji simti ca i se urca sangele la cap, ii arunca lui Naruto o privire mortala. Gandul ca Hinata lui, da era a lui, parea sa se simte asa de mine in compania lui Naruto il chinuia, mai ales ca acesta ii furase acel banal sarut pe obraz.
- Abtine-te, doar nu vrei sa afle toata lumea ca o iubesti, ii sopti bruneta, ingrijorata de reactia lui. Ia-ma de mana, nu uita ca mi-ai promis, il ruga cu o voce staruitoare.
- Ai dreptate! Se calma aparent, dar in interiorul lui inca fierbea de furie, de gelozie, se simtea ca un taur ce vazuse rosu in fata ochilor.
Se indreptara spre locul unde se aflau cei doi, tinându-se de mana ca mana ca doi indragostiti.
- Naruto, vad ca tu si Hinata va intelegeti mult mai bine de cand te-ai intors, observa Tenten malitioasa.
Cei doi zambira si raspunsera instinctiv, amandoi deodata:
- Da.
Dandu-si seama ca au raspuns amandoi in acelasi timp se inrosira, stanjeniti de situatia creata, uitandu-se unul in ochii altuia.
- Hai sa mergem, o lua Neji pe fata de mana. Nu mai suporta dragalesenile dintre Naruto si Hinata. Isi dorea sa o faca sa transpire, sa o faca sa realizeze ce inseamna cu adevarat a iubi pe cineva, sa simta durerea si exaltarea pe care ti-l ofera acest sentiment, sa simta limbajul trupului. Isi dorea sa o pedepseasca, sa o faca sa inteleaga ca e a lui si nu altcuiva, ca nu avea dreptul sa-i ofere altcuiva ce era a lui.
Se indreptara spre locul unde se aflau cei trei baieti: Shino, Kiba si Lee. Tenten il apuca de gat si il saruta in fata lor cand ajunsera la ei. Neji ii raspunse cu pasiune, ca si acum ar fi pedepsit-o pe fata pentru tradare, pentru sarutul pe care i-l daruise prietenului lor blond. Toti se holbara la ei, mai ales Lee care nu se simtea confortabil sa vada aceasta manifestare de iubire a colegilor lui.
Hinata si Naruto care se uitau in directia lor ramasera uimiti. Se hotarara sa mearga la ei.
- Hai sa jucam carti., propuse Hinata. Ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, ca si cu nu ar fi durut-o, dar…inima ei sangera, amintindu-si pasiunea cu care el raspunsese.



[Imagine: So_Close___NejiHina_by_ByakuganLove.jpg]


O sa devina cat de curand un triunghi amoros HinaXNejiX Alt tip.


Multumesc mult pt commenturi.
Ai dreptate, Mikomi_Aikou. S-a aranjat pentru Neji
love_yuki_eiri, am pus repede capitolul.
It's a game...



Răspunsuri în acest subiect
Hyugacest - pain - de Red Baron - 09-02-2008, 09:34 PM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 10-02-2008, 02:24 PM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 14-02-2008, 09:11 PM
RE: Hyugacest - pain - de Lye - 15-02-2008, 02:28 PM
RE: Hyugacest - pain - de Mikomi_Aikou - 15-02-2008, 02:54 PM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 15-02-2008, 07:52 PM
RE: Hyugacest - pain - de Mikomi_Aikou - 16-02-2008, 06:04 PM
RE: Hyugacest - pain - de Mikomi_Aikou - 17-02-2008, 06:22 PM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 21-02-2008, 07:51 PM
RE: Hyugacest - pain - de Lye - 21-02-2008, 07:57 PM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 24-02-2008, 12:26 PM
RE: Hyugacest - pain - de Lye - 25-02-2008, 02:55 PM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 25-02-2008, 07:16 PM
RE: Hyugacest - pain - de Lye - 25-02-2008, 07:30 PM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 26-02-2008, 10:07 PM
RE: Hyugacest - pain - de Lye - 27-02-2008, 03:33 PM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 28-02-2008, 07:57 PM
RE: Hyugacest - pain - de ~Hell Girl~ - 29-02-2008, 12:33 PM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 01-03-2008, 01:00 PM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 02-03-2008, 01:16 PM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 04-03-2008, 01:30 PM
RE: Hyugacest - pain - de Melyeter - 08-03-2008, 10:54 PM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 09-03-2008, 07:23 PM
RE: Hyugacest - pain - de Melyeter - 09-03-2008, 07:51 PM
RE: Hyugacest - pain - de Lye - 10-03-2008, 12:52 AM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 13-03-2008, 06:27 PM
RE: Hyugacest - pain - de Melyeter - 13-03-2008, 08:07 PM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 22-03-2008, 09:35 PM
RE: Hyugacest - pain - de Melyeter - 22-03-2008, 09:47 PM
RE: Hyugacest - pain - de Lye - 22-03-2008, 09:47 PM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 24-03-2008, 06:08 PM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 29-03-2008, 02:28 PM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 06-04-2008, 01:22 AM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 06-04-2008, 05:26 PM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 07-04-2008, 12:32 PM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 09-04-2008, 10:18 PM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 05-05-2008, 04:45 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pain and love Lexx45 8 4.467 08-09-2011, 05:09 PM
Ultimul răspuns: mary97
  Pain and Pleasure [yaoi, +18] DeDal N. & Midnight Mistery DeDal N. 71 39.824 03-09-2011, 06:40 PM
Ultimul răspuns: AbiiShu'
  Pain and tears Roses.on.fire 10 5.965 04-08-2011, 12:47 PM
Ultimul răspuns: ^Ciresica^
  Pain and tears Roses.on.fire 1 2.014 08-07-2011, 03:18 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  No pain, just love ... Vex 27 12.306 30-12-2010, 03:31 PM
Ultimul răspuns: Mariah .
  Pain and death Ryuu 3 3.205 17-05-2009, 07:47 PM
Ultimul răspuns: Ryuu


Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)