Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragostea poate fi fatala

#22
O veste tragica...


Sakura o urma pe blonda pana la turnul hokage.Acolo intrara inchizand usa bine.Era o discutie strict confidentiala, asa ca nu avea voie nimeni sa auda.
-Vreau sa-ti spun ca nu-i voi spune eu.spuse Tsunade calma.
-Si cine ai vrea sa-i spuna?Poate moartea in penrsoana!?raspunse rozalia.
-Nu moartea si nu face pe ironica.o corecta Tsunade.Ma refeream la tine.
-Nici gand!Nici nu ma gandesc.refuza fata.
-Pai si atunci, cine ii va spune?Nu vom putea tine secretul pentru totdeauna.
-De ce nu tu?!Pana la urma uremei esti hokage si poti sa faci orice.
-Tu ii vei spune si cu asta basta!Maine se va intalni toata echipa ta si voi veni si eu.
-In fine...dar Itaci une este?intreba Sakura putin ingrijorata.
-L-am trimis intr-o misiune.Nu voiam ca Sasuke sa faca un atac de furie.raspune blonda.
-Bine.La revedere Tsunade-sama.spuse rozalia iesind pe usa.
"Cum Doamne ii voi spune?In fond...nu voi putea pastra masca asta de fata cu tupeu pentru mult timp."gandea rozalia.

A doua zi sosi cu rapiditate.Pe bolta cereasca se infatisa soarele alungand luna.Sakura se trezise deja.Acum savura micul de jun in liniste, visand.
Se ridica de la masa si pleca alergand catre padure.Trebuia sa se intalneasca (,) cu Tsunade si colegii ei de echipa pentru a mai clafifica cateva lucruri.
La intrarea in padure erau deja Naruto si Sasuke, insa ca de obicei, Kakashi nu era.Se aseza pe iarba frageda, salutandu-si colegii:
-'Neata baieti!
-Buna Sakura-chan.spuse blondul uitandu-se la ea.
-'Neata.spuse simplu Sasuke.
Naruto tot alerga si se fataia pe langa Sakura lingusind-o si intreband-o cat de puternica este.
-Naruto, vei vedea cand va fi cazul.spunea rozalia calma.
Intr-un final, dupa vreo doua ore de asteptare, isi facu si Kakashi aparitia impreuna cu Tsunade.
-Sakura, cred ca a sosit momentul.spuse blonda cu o sclipire in ochi.
-D-dar eu...incerca fata sa se impotriveasca.
-Sakura are ceva sa va spuna.Sau mai exact, sa iti spuna.o contrazise hokage pe rozalie uitandu-se la Sasuke.
Tsunade isi puse mana pe umarul lui Naruto si disparura intr-un nor de fum.La fel si Kakashi.
-Hm.Cred ca ar trebui sa plec si eu.Nu cred ca m-ar interesa vreodata ceea ce spui tu.Probabil inca o propunere patetica la care voi raspunde ca de obice cu "nu".spuse Sasuke nepasator vrand sa plece.
-Nu te intereseaza, ha?spuse Sakura strangand din pumni.Ei bine, eu cred ca te va interesa!
-Sa te aud doar.spuse brunetul provocator.
Sakura era deja nervoasa pe atitudinea baiatului.Era hotarata sa-i spuna brusc pentru a-l invata ca s-a schimbat si a-i arata cum e sa suferi...
-Hm!Pentru cultura ta generala, fratiorul tau ucigas este aici.spuse rozalia rezemandu-se de un copac.Sasuke merse in fata ei nervos intreband-o:
-Glumesti, nu-i asa?Si daca e adevarat, de ce?
-In primul rand:este senseiul meu.In al doilea rand:el a fost intotdeauna de partea Konohai si in al treilea rand:el nu si-a omorat clanul pentru ca asa a vrut el.Eu si Tsunade suntem singurele care stim adevarul.spuse rozalia plina de tupeu.
Brunetul era impresionat total de ceea ce spusese Sakura si mai ales de ton.Era foarte nervos afland acea veste.
-Impresionant!Marele Sasuke Uchiha a rams fara replici.spuse rozalia dinsparand mai apoi intr-un nor de fum.

Ajungand acasa fata se tranti in pat.
"Nici nu-mi vine sa cred de ce sunt in stare sa fac!Adica...nici nu-mi imaginam ca ii voi putea spune acest lucru atat de...direct!Of...trebuie s-o anunt pe Tsunade."gandea rozalia.
Porumbelul ei alb din fostul ei popor isi facuse aparitia.Probabil era din nou trimisul lui Tsunade.Sakura era impresionata de aparitia lui.Nu credea ca il va mai vedea prea curand.Se apropie de el cu pasi marunti si il mangaie usor.Abea atunci realiza ca el venise de fapt trimis pentru a o anunta ceva.
Citi biletul si in mintea ei incepeau sa se insire o multime de ganduri.Si rele si bune, de orice fel.Era atat de...impresionata de vestea care o primise incat mana incepea sa-i tremure.
Sasuke era stresat.Chiar foarte.Nu-si putea imagina sau macar nu-i venea sa creada ca Itachi este de partea binelui.Crezuse in tot acest timp ca el este de partea raului si ca intr-o zi il va omori implinindu-si visul.Insa acum era in zadar.Daca ar fi incercat acest lucru, probabil ca Sakura l-ar fi urat toata viata.In fond, era senseiul ei acum.
Tsunade statea la biroul ei.Privea cerul prin geamul de sticla gandind.
"Este mai mult ca si pregatita.Tot ce sper este ca si Kakashi sa fie de acord...daca nu...iar Itachi nu va veni la timp...s-ar putea ca prieteni ei s-o considere inca slaba.Si asta nu e bine."
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?




Răspunsuri în acest subiect
Dragostea poate fi fatala - de Annya - 14-02-2009, 10:31 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de sakura_alexutza - 28-02-2009, 10:58 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Annya - 01-03-2009, 10:24 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de sakura_alexutza - 06-03-2009, 04:33 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Just a lovely girl - 06-03-2009, 08:27 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Sasuke-love-forever-sakura - 06-03-2009, 08:51 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Sasuke-love-forever-sakura - 07-03-2009, 11:35 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Sasuke-love-forever-sakura - 08-03-2009, 06:40 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Ang3l_Darkn3s - 21-03-2009, 08:48 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Ang3l_Darkn3s - 25-03-2009, 09:55 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de deborah-chan - 03-04-2009, 07:54 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Isis-Zeita iubirii - 05-04-2009, 02:33 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de buono_miyabi_momoko_airi - 13-04-2009, 08:25 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de hell_girl - 23-04-2009, 11:01 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [+18] Unde dragostea nu poate exista... THE LAST UCHIHA 16 11.125 14-01-2014, 06:53 PM
Ultimul răspuns: SabrynaMe
  Cine-i el? ..Poate n-ar trebui sa stiu.. pandora96 26 14.689 27-06-2011, 02:56 PM
Ultimul răspuns: Ada
  Dragostea poate fi inselatoare! Debb.' 93 74.761 27-05-2011, 01:35 PM
Ultimul răspuns: ciupaciup
  Ura poate duce la moarte Sayonara 12 7.719 03-04-2011, 09:13 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Femeia fatala. Ea~Ea 0 1.945 09-03-2011, 02:21 PM
Ultimul răspuns: Ea~Ea
  Totul se poate spulbera in orice clipa Debb.' 18 11.607 05-03-2011, 12:07 AM
Ultimul răspuns: anyame1
  Tot ce poate fi bun ...e rau ! - [+18] Grubbie 9 5.706 11-01-2011, 09:16 PM
Ultimul răspuns: Nywa
  Zambetul tău poate ucide Kyung.Oppa 2 3.091 19-11-2010, 12:29 AM
Ultimul răspuns: Kyung.Oppa
  Atractie Fatala [+16 / +18] [hentai] Lye 259 262.107 15-11-2010, 04:57 PM
Ultimul răspuns: Tan
  Dragoste nu poate fi cumparata cu bani Zuzy Is Angell 7 5.045 18-10-2010, 10:44 PM
Ultimul răspuns: Aerith


Utilizatori care citesc acest subiect:
15 Vizitator(i)