Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

sasuke and sakura love

#19
Vechii prieteni

Reinceperea cursurilor


I-am spus ca il iubesc iar in urmatoarea clipa i-am sarit de gat si l-am sarutat.Cum era de asteptat..De la acele sarutari calde si pline de pasiune incepea sa se ajunga mult prea departe...Dar parca nici nu ne dadeam seama de asta.. Ma simteam ciudat, dar in acelasi timp bine... Cand mi-am dat seama ca mana brunetului era sub bluza mea i-am dat drumul si m-am ridicat de pe canapea.
-Sakura! S-a intamplat ceva? intreba acesta speriat.
-Nu! Doar ca nu e bine! Imi pare rau!
-Nu e nimic! Mie imi pare rau...Nu trebuia sa fac asta..Scuze Sakura! zise Sasu putin trist...Se simtea vinovat...Dar nu avea de ce...Amandoi aveam aceiasi vina...I-am spus ca ar trebui sa mergem inapoi la culcare...Era foarte tarziu...Si dupa cele intamplate amandoi aveam nevoie de odihna...Era ora 3...Am mers in camere si ne-am culcat...Nu stiu cand a adormit Sasu....Dar stiu ca in 5 minute eu adormisem. Dimineata brunetul a batut la usa. Ma trezisem de vreo 2 minute...
-Sakura? Dormi? spuse el incet crezand ca dorm.
-Nu. Intra! M-am dat jos din pat si mi-am prins parul.
-A..Vroiam sa-ti zic ca ma duc sa iau cate ceva... Si...sa te intreb ce vrei sa-ti aduc.
-Nimic! Mersi Sasu!
-Esti sigura??
-Da. Fugi. L-am sarutat pe frunte si a plecat. Eu m-am schimbat de pijama apoi m-am gandit sa fac putin curat. Am dat drumul la muzica si m-am apucat sa spal vasele...Dupa ce am terminat bucataria am facut patul, in camera unde dormisem eu si in cea unde dormise Sasu. Apoi mai aveam sufrageria. Cand am deschis sertarul bibliotecii sa bag niste lucruri acolo, am vazut poza unei femei. Era foarte frumoasa si semana cu Sasu. N-am dat importanta...Dar vroiam sa-l intreb cine e. Intr-o ora am terminat tot... Am facut un dus, apoi m-am asezat la televizor...In cateva minute a ajuns si Sasu... Intarziase pentru ca se intalnise cu Naruto...Acesta vroia sa treaca pe la Sasu, si nu stia cum sa faca sa nu vina...Daca venea afla ca sunt aici... Facuse cumparaturi...I-am zis ca daca vrea pot sa fac eu mancare. Dupa ce am pus mancarea la locul ei m-am apucat sa fac ceva... L-am intrebat ce vrea sa fac, iar el a zis ca ce vreau eu ca nu are preferinte..
-Nu trebuia sa faci curat. Faceam eu cand veneam. Scuze.
-Hei...Si eu stateam degeaba? Mi-a placut...Stai linistit. Apropo...Sasu..Cine e in poza din sertarul bibliotecii?
Brunetul stranse pumnul apoi zise :
-E...Mama...
-Imi pare foarte rau! Nu trebuia sa intreb. Mi-am cerut scuze apoi l-am luat in brate si am inceput sa plang..De ce trebuia sa intreb? Ma simteam oribil. Imi puse mana pe cap apoi zise ca nu e nicio problema.
-Era foarte frumoasa. Semana cu tine.
-Mersi...Acum hai sa facem ceva de mancare. Te ajut.
Ne-am apucat de gatit... In timpul asta Sasuke ma privea. Foarte intens...
-Sasu? Ce e? Am ceva pe fata?
-Nu... Esti foarte frumoasa Sakura...
-Uhm...Mersi...Si tu esti foarte frumos... am spus eu putin rozalie in obraji..
Am terminat mancarea si i-am spus brunetului sa se aseze ca o aduc eu. Acesta s-a dus si a sters masa din sufragerie. Facusem ramen, cartofi si friptura. Iar la desert placinta de visine. M-am asezat si eu si am inceput sa mancam.
-Sasu...? Crezi ca e bine sa ies... Adica...Sa incep din nou sa merg la academie?
-Nu stiu...Cum crezi tu ca e mai bine...Eu zic ca nu ai de ce sa stai sechestrata in casa...Nimeni nu-ti va zice nimic. Ai incredere in mine.
-Bine...De maine vin cu tine.. Si..Cred ca ma intorc acasa... am spus eu putin trista..Si nesigura... Nu stiam daca e bine ce fac...Dar Sasu avea dreptate... Ce aveam sa fac? Sa stau sechestrata in casa?? Nu...Trebuia sa fac ceva...Da. Reincepeam cursurile de ninja...Si.. Ma intorceam la mama... Nu stiam cum va reactiona...Dar "nu stii pana nu incerci"...Nu?
-Saku...Daca vrei poti sa ramai aici. Daca nu vrei sa te intorci acasa.. Nu e absolut nicio problema.
-Nu Sasu. Daca nu ma va primi ma intorc...
Dupa ce am terminat de mancat am strans farfuriile si am inceput sa vorbim... Despre tot ce am facut noi in anul in care nu ne-am mai vazut... Sasu a zis ca nu a avut un program foarte bun... Dimineata la academie , apoi la antrenamente pana seara si acasa... Eu la fel... Dimineata antrenament pana seara...Apoi cadeam franta in pat... M-a intrebat ce fel de antrenamente faceam...Iar cand i-am zis mi-a spus ca erau foarte dure... Nu stia cum rezistasem un an...Si sincer.. Nici eu nu stiam. Fara sa ne dam seama se facuse seara deja... Vorbisem toata ziua.. Despre absolut tot... Era atat de bine...Rasesem incontinuu... Ceea ce nu mai facusem de foarte mult timp...
-Ar trebui sa mergem la culcare. Maine e o zi importanta pentru tine. spuse brunetul facandu-mi cu ochiul.
-Da.. Noapte buna, Sasu. Ne vedem dimineata.
-Bine. Noapte buna.
Aveam emotii mari...Oare cum aveau sa reactioneze prietenii mei?...Intr-un fel imi era frica, dar aveam incredere in Sasuke. M-a luat somnul pe la vreo 2...Dimineata ne-am trezit la 7... Mi-am facut eu dus prima, apoi m-am pieptanat si imbracat. Apoi a intrat si Sasu sa-si faca dus, dupa care s-a imbracat. Intr-o jumatate de ora amamdoi eram gata. Am mai stat 10 minute, iar apoi am plecat spre academie. Faceam doar 5 minute pana acolo asa ca nu ne-am grabit. Pe drum ne-au aparut in fata Naruto si Hinata.... Am ramas socata cand am vazut ca se tineau de mana. Dar ma bucuram! Cei doi au ramas de-a dreptul incremeniti cand m-au vazut. Deja mi se facuse un gol in stomac... Oare cum trebuia sa reactionez? S-au apropiat de noi iar Hinata mi-a sarit direct in brate. Dar Naruto a ramas pe loc nespunand nimic.
-Sakura?? Esti chiar tu?? spuse blondinul mirat. Apoi puse mana pe mine sa vada daca sunt reala. Cand am vazut asta ne-a apucat pe toti rasul.
-Sakura! Ma bucur atat de mult ca te-ai intors! spuse Hinata cu lacrimi in ochi. Iarta-ma te rog!
-De ce sa te iert??
-Pey...Felul in care ti-am vorbit atunci...
-Aaaa....Lasa...Am si uitat.
Am plecat impreuna spre academie...La poarta erau Neji si Ten Ten. Se pare ca se intamplasera multe in timp in care lipsisem...Multe cupluri noi... Ma bucuram mult pentru ei.. Cei doi au avut aceiasi reactie ca si Naru si Hina... Au ramas socati. Cand am ajuns langa ei, i-am salutat usor privind pamantul...Iar...Aceiasi senzatie... Golul in stomac...De ce? Doamne cat de penibil....Offf...




cam atat.....sper sa va placa...:X:X:X:X nush ce sa fac...sa termin fic'ul sau sa mai continui?? ce ziceti? sunt intr'o mare dilema.... mai scriu la inca 3 fic'uri... nu e problema de timp.. adika... pentru mine nu e....dar pt voi....nush....va fac sa asteptati mult?? sper ca nu....astept sa va spuneti parerea... inchei totul aici sau....mai continui? va multumesc si scuze ca nu e prea lunga..chuuuu



Răspunsuri în acest subiect
RE: sasuke and sakura love - de O@n@ - 08-09-2008, 11:59 PM
RE: sasuke and sakura love - de Shilpa - 09-09-2008, 01:17 PM
RE: sasuke and sakura love - de Shilpa - 12-09-2008, 10:43 AM
RE: sasuke and sakura love - de Xoxo - 17-09-2008, 04:12 PM
RE: sasuke and sakura love - de O@n@ - 29-09-2008, 06:45 PM
RE: sasuke and sakura love - de Yukira1234 - 20-10-2008, 08:55 PM
RE: sasuke and sakura love - de sweet_girl0,07 - 31-10-2008, 06:08 PM
RE: sasuke and sakura love - de sasuke_sakura - 06-01-2009, 08:18 PM
RE: sasuke and sakura love - de buono_airi_momoko_miyabi - 22-02-2009, 04:44 PM
RE: sasuke and sakura love - de ~Designer~ - 22-02-2009, 05:10 PM
RE: sasuke and sakura love - de Elina - 22-02-2009, 08:01 PM
RE: sasuke and sakura love - de Ryuu - 24-02-2009, 11:10 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  sakura and sasuke(zambete ce palesc) sharma_sakura 4 3.725 03-09-2011, 02:47 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  sasuke si sakura(trandafiri isi croiesc drumul dragostei) sakura_haruno75 1 2.918 29-05-2010, 04:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 5 6.242 09-05-2010, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Denny
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 8 8.641 09-05-2010, 08:20 PM
Ultimul răspuns: Denny
  Do i love you.....Sakura? Kyung.Oppa 1 3.152 21-02-2010, 06:53 PM
Ultimul răspuns: ~Passion pour la mode~ღ♥Pisy♥ღ
  TE indragostesti cand te astepti mai putin(love story with sakura si sasuke) ralu_th7 8 7.467 16-12-2009, 03:09 AM
Ultimul răspuns: Bad Blood.
  My Storry About Sasuke&Sakura sakura_alexutza 19 15.313 18-07-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  Sasuke ,Sakura – ce inseamna iubirea (+16) Extreme Colors 20 15.336 13-07-2009, 08:59 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  Sakura&Sasuke Yuki4ever 15 12.015 11-07-2009, 03:21 PM
Ultimul răspuns: D@n@
  Cand intre Demon si Inger se naste iubirea (Sasuke & Sakura) Ely-chin 48 53.252 22-06-2009, 05:11 PM
Ultimul răspuns: Yumina


Utilizatori care citesc acest subiect:
6 Vizitator(i)