Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Misterele intunericului [Renee x Yoko]

#48
XIX.Capcana dragostei


Fata se teleporta in padurea din Lumea de Apoi.Nu se vedea decat intunericul sfasietor.Era ora 19:00 si deja,luna era la locul ei,pe cerul intunecat.Renee auzi ''vocea'' bufnitelor si fosnetul frunezelor.Totusi,nu se sperie si continua sa alerge.Avusese o presimtire si tinuse neaparat sa fie acolo si sa-l ajute pe Yoko.Simtise ca are probleme.
Peste un timp se opri si vru sa se transforme,dar avu o surpriza:nu putea.Se pare ca intrase intr-o bariera magica.
''La naiba!E ca si atunci cand ne-am intalnit prima data.A pus o bariera magica si am cazut,ca o proasta,in ea!In fine...mai bine mi-as pastra magia pentru orice eventualitate.''
Fata fugi si mai repede,frigul cuprinzand-o,ea fiind tot in pantaloni scurti si in camasa.Ajunse in inima padurii si auzi un zgomot.Asculta linistea apasatoare,cand in fata ei,aparu un varcolac.Renee,tipa,iar acesta se napusti asupra ei.Fata fugea disperata,ascunzandu-se dupa copaci.Totusi,acesta reusi sa o atinga,taind atele,nasturilor de la camasa ei.
Nasturii se imprastiara ep jos lasand la vedere o pereche de sani mari prinsi de u sutien negru cu dantela violet si cu o fundita la mijloc.Renee reusi sa il atace cu o minge de intuneric,reusind sa o faca din energia ramasa.Varcolacul se transforma in scrum,iar bruneta rasufla usurata.Fata isi coninua drumul,observand ca are pe abdomen o zgarietura.Iii era putin rusine sa mearga asa,aproape goala,dar trebuia sa vada daca Yoko e bine.
Alerga tot mai repede.Peisajul se schimba:copacii straluceau si intreaga padure parea argintie.Luna sclipea misterios pe cerul instelat.Renee alerga in continuare.Nu avea timp sa admire peisajul.Fugea si fugea tot mai repede,dar peisajul era la fel.Nimic nu se schimbase inafara de ea.
Corpul ei era inghetat.Pielea era alba ca laptele si rasuflarea rece ca gheata.Dintr-o data se opri.Un fior de gheata o cuprinse facand-o sa tremure.Isi cuprinse corpul cu bratele,simtind ca parca i se oprise inima.Cu un efort supraomenesc,reusi as fuga din nou.Praca trecuse o eternitate,de cand,intrase in padurea de argint,dar defapt nu puteau trece mai mult de cateva minute.
Bruneta se opri din nou.Disperarea prindea radacini tot mai adanci,in inima ei,facand-o sa tremure.Trebuia sa scape cumva din aceasta capcana stralucitoare.Isi stranse cat mai multa energie,facand o bila pe care o arunca in primul copac pe acre il vazu.O lumina difuza cuprinse natura,iar copacii devenira verzi,stralucirea de gheata,disparand.
Renee observa ca era din ce in ce mai slabita,impiedicandu-se si cazand pe jos.Intr-un final ajunse in fata unui castel urias.In aer plutea o caldura nefireasca,dar aceasta parca nu te incalzea,ci emana frig si disperare.Parca ajunse in Iad.
Intra grabita pe poarta ruginita urcand scarile de marmura neagra.Totul era prea usor,dar nu avea timp sa se gandeasca la asta.Trebuia sa il gaseasca pe Yoko.Avusese o viziune sumbra:se facea ca Yoko se lupta cu Caleb si pierdea.Desi rezumatul parea simplu,moartea lui YOko,vazuta de fata era cat intreg Iadul.
Ajunse pe un coridor lung si ingust.Pe de o parte si de alta erau mii de usi.Facliile luminau vesele pe peretii de piatra.Nu avea timp sa se concentreze la altceva.Intra pe cea mai indepartata usa si cea mai mare.Deschise sfioasa,dar si nerabdatoare,usa,apasand pe manerul alunecos.
Se trezi intr-o camera mare,cu peretii de aur.Podeaua era alba si stralucitoare,coloane date cu aur,in jurul carora cresteau trandafiri se inaltau falnice.In comparatie cu Iadul de mai devreme,in camera asta venise Raiul.
Fata isi roti privirea prin camera,zarindu-l pe Yoko intr-un colt impreuna cu Diana.Baiatul spuse:
-Renee?!Ce faci aici?!
-Am avut o viziune.Am vrut sa verific.
Corpul ii tremura involuntar,rasuflare fiind intretaiata.
-Ce ai patit?
-Mai multe,nu pot sa iti spun acum.
-Mai bine nu ai fi venit!striga invidioasa Diana.
Renee nu o baga in seama,era prea obosita.
-Oooo,dar a trebuit.Nu-i asa?
O voce rece se auzi din spatele fetei.Simti cum cineva o trage de par si o prinde de mijloc.Simti respiratia rece a lui Caleb.Acesta isi plimba usor mana,pe abdomenul fetei,mangaind-o.Isi puse buzele pe gatul ei,lingand-o usor.
In tot acest timp,Yoko maraia nervos si dezgustat.Caleb zise:
-Ti-a palcut viziunea pe care am facut-o in capul tau?Am stiut ca vei veni.Vad ac te-ai intalnit cu varcolacul meu.spuse atingand-o usor pe zgarietura de pe abdomen.
Fata scanci,lucrul acesta satisfacandu-l pe baiat.Apoi se duse mai sus,ajungand la sutie.Renee simti ca nu se poate opri din tremurat.Atingerile lui erau calde si placute facand-o sa-si doreasca mai mult,dar de fiecare data,cand aproape se lasase condusa de sentimente,se uita la Yoko si isi revenea.Caleb intreba siret:
-Oare ce se intampla daca trag de aceasta panglica??
Bruneta gemu,dar Yoko nu ii dadu ocazia.Arunca cu un trandafir in mana brunetului,zgariindu-l.Picatura de sange cazu pe pieptul fetei,alunecand intre sani.
In tot acest timp,Diana privea furioasa la reactia lui Yoko.Ce putea vedea la o fata ca asta?Apoi,striga suparata:
-Poti as faci ce vrei cu ea!Nu imi pasa!
Caleb zambi,Yoko paru mirat de reactia fetei.Doar Renee privea indiferenta.Dintr-o data,facu o panglica de intuneric si il tranti pe Caleb de o coloana,aceasta prabusindu-se.Privirea ii cazu pe Diana si ep aceasta de perete.Un fum gros se ridica in aer,inecandu-i pe toti.
Bruneta nu mai vede nimic.Simti cum cineva o apuca de maini si o trage dupa el.Mana ii era calda.Nu stiu,cum,dar reusi prin acel fum cenusiu,sa coboare treptele de piatra,vechi de cand lumea.
Ajunse in padure si vazu ca cel care o tragea era chiar Yoko.Alerga dupa el,nemaiprivind inapoi.Apoi,dintr-o data,ca prin vis,disparura ca mai apoi sa apara in apartamentul fetei.




Sper ca v-a placut!:zuppy02:



Răspunsuri în acest subiect
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de BlueGum - 31-12-2008, 08:13 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de Silverrose - 11-01-2009, 01:51 AM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de WinterSoul - 11-01-2009, 10:27 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de WinterSoul - 24-01-2009, 09:01 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de Silverrose - 25-01-2009, 02:22 AM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de starnight - 30-01-2009, 12:35 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de WinterSoul - 01-02-2009, 07:33 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de WinterSoul - 06-02-2009, 11:23 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Misterele vieti[SasuSaku] ~Pufarina~Puff~ 2 3.347 03-09-2011, 03:36 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  In lumina Intunericului Mindy 3 3.569 19-04-2011, 11:11 AM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Misterele unei prieteni ohaio_angel 10 7.857 09-04-2011, 09:14 AM
Ultimul răspuns: MaDy^^
  Dincolo de limitele intunericului si luminii(Naruto) :.:. Onytsa :.:. xOxO 19 15.192 12-05-2010, 03:09 PM
Ultimul răspuns: Elena.
  Dragoste in umbra intunericului Andrutza 20 15.350 20-06-2009, 10:00 AM
Ultimul răspuns: Andrutza


Utilizatori care citesc acest subiect:
5 Vizitator(i)