Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Misterele intunericului [Renee x Yoko]

#34
Astept comenturi si la speranta dragostei de pe pagina doi!!:zuppy02:



XIV.Ganduri de vinovatie


Trecura ore in sir.Renee statu in acelasi loc de aseara.Nu mai constientiza nimic,nu stia daca dormise ceva in noaptea aceasta.Tot ce stia era ca se simtea singura si trista.Nu stia cat e ceasul,dar nici nu ii pasa.Alarma celularului o trezi din starea de visare,facand-o sa tresara.
Se ridica cu greu si se spala pe fata,mecanic,pentru a scapa de lacrimile uscate,de pe fata.Toata pregatirea pentru scoala o facu automat,gandul zburandu-i la Yoko,de care ii era un dor imens.
Se imbraca cu niste blugi albastri si cu o bluza mai lunga,alba pe gat.Parul si-l prinse intr-un coc,iar in picioare avea niste cizme albe.Obosita si ganditoare,cobori scarile si se indrepta spre scoala.''De ce trebuise sa il alunge pe Yoko??De ce acceptase sa fie vrajitoare??Cate secrete avea sa mai descopere??''Toate aceste intrebari ii rasunau in minte,devenind obositoare.
Drumul spre scoala parca nu se mai termina.Ajunsa in clasa,fata se aseza in banca si se prefacu ca asculta ce spune Alice,gandul ei fiind in alta parte.La finalul orelor care fusesera obositoare,bruneta se indrepta spre biblioteca,undes es puse pe invatat.Se simtea mai bine stiind ca era ocupata si nu se poate gandi la Yoko.
Pe la ora 20,fata pleca din biblioteca,cu un caiet plin de exercitii si bucuroasa ca reusise sa invete.Pe drum,melancolia o cuprinse,iara,gandindu-se la viitorul ei.
Ii placuse sa fie vrajitoare,chair si pentru o perioada scurta de timp.Nu stia daca,dintr-o data,mai putea fi iarasi normala.Se considera oarecum legata prin acel ''da'' spus mai demult.
Cand ajunse acasa,fu intampinata de linistea mortala.Se puse si isi facu temele,dar observa ca dupa plecarea lui Yoko se simtea singura.Nemaisuportand singuratatea dadu drumul la muzica sis e aseza pe canapea.
Nu mai avea chef de nimic.Telefonul ii suna si se hotari sa raspunda.Era Kay.Acesta ii spuse ftei ca ii era dor de ea si ii ura noapte buna.De la un timp ea si Kay devenisera foarte apropiati.Fata ii ducea dorul lui Yoko,noroc ca brunetul mai ameliora dorul fetei.
Era deja ora 24 si Renee nu dormea.Privea in gol la televizor,fara a fi atenta la film.Peste un scurt timp,fata se hotari ca nu mai are rost sa stea asa si pleca in camera.
Facu o baie de care nu se putu bucura la maxim,deoarece se tot gandea la Yoko si la parintii ei.Apoi,isi lua camasuta de noapte si se baga in pat.
Nu putu adormi prea repede,gandurile nelasand-o sa doarma.Un fig o cuprinse si o facu sa tremure.Intr-un final,isi puse bratele in jurul corpului si adormi intr-un somn placut.


Sper ca va palcut!!Ms de comenturi!!Stiu ca e puzin mai scurtut,dar m-am gandit sa dsecriu puzin sentimentele fetei!!



Răspunsuri în acest subiect
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de BlueGum - 31-12-2008, 08:13 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de starnight - 02-01-2009, 05:47 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de Silverrose - 11-01-2009, 01:51 AM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de WinterSoul - 11-01-2009, 10:27 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de WinterSoul - 24-01-2009, 09:01 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de Silverrose - 25-01-2009, 02:22 AM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de WinterSoul - 01-02-2009, 07:33 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de WinterSoul - 06-02-2009, 11:23 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Misterele vieti[SasuSaku] ~Pufarina~Puff~ 2 3.347 03-09-2011, 03:36 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  In lumina Intunericului Mindy 3 3.569 19-04-2011, 11:11 AM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Misterele unei prieteni ohaio_angel 10 7.857 09-04-2011, 09:14 AM
Ultimul răspuns: MaDy^^
  Dincolo de limitele intunericului si luminii(Naruto) :.:. Onytsa :.:. xOxO 19 15.192 12-05-2010, 03:09 PM
Ultimul răspuns: Elena.
  Dragoste in umbra intunericului Andrutza 20 15.350 20-06-2009, 10:00 AM
Ultimul răspuns: Andrutza


Utilizatori care citesc acest subiect:
9 Vizitator(i)