Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Stay by my side!(sakura&sasuke) by Naraku no hana si Lisistrata

#20
Capitolul 10
De la placere la durere

Bruneta i-a acoperit corpul dezgolit cu un prosop, sperand ca nu va raci, in vreme ce doamna Haruno a intrat grabita in casa.
-Hinata, ce s-a intamplat?a rostit aceasta, luandu-si fata in brate si ducand-o in dormitor.
-Nu stiu nimic. Eu am gasit-o asa cand am intrat in casa si am acoperit-o cu prosopul ca sa nu raceasca!
Mama Sakurei lucra foarte aproape ca si medic chirurg. Se simtea ciudat vazandu-si fiica in acea stare. A imbracat-o, incercand apoi sa o trezeasca. Intre timp Hinata a sunat la ambulanta, care nu a intarziat sa soseasca.
Doamna Haruno s-a dus cu rozalia la spital, iar Hinata a ramas acasa, asteptand noi ordine de la mama prietenei ei. Telefonul Sakurei suna incontinuu, asa ca bruneta s-a hotarat sa raspunda.
-Sakura, imi pare rau, as vrea sa vii…
-Sunt Hinata, pentru ce iti pare rau? Ce s-a intamplat? De ce ai lasat-o singura in starea aia?
-Ce stare? Ce a patit?
-Am gasit-o lesinata in baie si…
Dar era de prisos sa continue, Sasuke i-a inchis telefonul, lasand-o in ceata.
Era nesigura, putea sa se duca dupa ele, insa a primit instructiuni clare din partea doamnei Haruno sa stea acasa si sa pazeasca telefonul, ca sa nu fie cautata de colegi.
Privea parchetul, in speranta ca-I va spune ce s-a intamplat.
Plictisita, pasii au purtat-o catre baie, spera sa afle misterul, sau mai degraba sa-si infirme banuielile. Ajunsa acolo a pasit catre cada, observand urme rosiatice, diluate cu apa.
“Nu poate fi adevarat! Dar de ce ar fi facut-o?!”
Intra timp, usa casei a fost trantita cu putere, iar Sasuke urca catre camera Sakurei.
Furioasa, Hinata I s-a infatisat, punand o intrebare directa si usturatoare:
-Acum ca Sakura e in spital esti fericit? Nu meriti atentia ei! Pieri din ochii mei!zbiera aceasta, contrar caracterului ei pacifist.
-Hei, hei, unde-I rozalia mea?interveni o voce destul de familiara in disputa lor aprinsa.
-Ren? Bine ca ai aparut! Da-l te rog afara in suturi pe acest nemernic!il ruga Hinata pe nimeni altul decat Ren.
-Ce iai facut nenorocitule?spuse Ren nervos si cu privirea atintita catre Sasuke
Sasuke nu stia ce sa zica,nu vroia ca se iste vre-o cearta,asa ca si-a luat catrafusele si iesi pe usa.
Ren,fiind ingrijorat in privinta Sakurei,a luat-o pe Hinata si incepu sa o zgaltaie si tot o intreba "Ce s-a intamplat cu Sakura?"
-Te rog frumos sa nu ma mai zaglatai...spuse Hinata cu nervozitate in glas...In privinta Sakurei n-am nici o veste!
***Beep,Beep***....se auzi un zgomot dinspre telefonul Hinatei.Acesta a ridicat telefonul la ureche intreband ingrijorata:
-S-a intamplat ceva?
-Nu s-a intamplat nimic,doar a tras o sperietura sora cu moartea,asa ca a lesinat,in rest nu vrea sa imi spuna,deorece pretinde ca nu e treaba mea...Tu stii ceva?spuse mama Sakurei.
-N...n...nu!spuse Hinata cu o voce care o dadea de gol ca mintea.
-Bine,pe la ora 19:00 suntem acasa,am o rugaminte, ai putea sa dai comanta la 2 pizza si sa ramai acasa?spuse doamna Haruno serioasa.
-Da sigur!
Bruneta dupa ce inchise telefonul incepu sa ii spuna lui Ren toata povestea...
-Cum a indraznit nenorocitul ala sa ii faca asa ceva?spuse Ren,mai mai sa darame peretele.
Acesta era nervos pana peste limita,ca sa nu isi descarce nervii pe biata Hinata care nu avea nici o vina,incepu sa dea ca nebunul cu pumnii in peretele roz care apartinea de camera rozaliei.In camera acesteia se aflau multe lucruri care demonstrau ca ei ii placeu culorile roz,alb si mov.
-Ren,oprestete,nu vezi ca abia mai respiri de la atatia nervi!spuse Hinata de-a dreptul ingrijorata
-Lasa-ma sa ma descarc..tu vezi-ti de pizza aia care trebuie sa o comanzi...
Adevarat,Hinata chiar uitase de pizza,asa ca dadu-se comanda la pizzaria "La cuptorul cu lemne",deoarece se spunea ca e ce-a mai buna pizzerie din oras.
***Ding,Dong***se auzi o sonerie ciudata care venea dinspre usa...Hinata si Ren se repezira sa deschida usa.La usa se afla un barbat in jurul varstei de 45 de ani,avea parul roscat ca focul si ochii ii avea verzi ca o mare de smaralde in care te poti ineca.Acesta, pentru un barbat de 45 de ani arata ca unul de 30 ani,bine facut si cu o inaltime de 1.87m.
-Buna ziua,suntem colegii Sakurei si cei mai buni prieteni ai sai!spuse Hinata cu mult respect in voce
-Aha inteleg,dar rozalia mea unde e?intreba tatal uitandu-se prin casa.
-Pai...incepu Hinata...
***Ding Dong***se auzi iarasi soneria..
-Buna ziua,aceasta este comanada dumneavostra!spuse un barbat ce parea a fi un curier de la pizzerie.
-Aaa...multumesc!spuse Hinata
-Deci unde ramasesm?intreaba nervos domnul Haruno,ca nu stia unde e pretioasa lui fiica...
Hinata si cu Ren incepu sa ii povesteasca ce s-a intamplat.Barbatul nervos s-a ridicat si a sunat-o pe sotia sa.
-Cum s-a putut intampla una ca asta,si pe deasupra nici nu vrea sa spune de ce era in halul ala,adu-o imediat acasa ca discut eu cu ea si ii bag odata mintile in cap,sa invete sa nu ma mai minta si sa imi ascunda lucruri!?e rasti acesta si inchise telefonu'.
*****Este ora 21:00 ,Ren si Hinata se afla in camera rozaliei vorbind cu Sakura*****
-Va rog frumos,lasa-ti-ma singura sa imi limpezec gandurile,spuse Sakura dupa care isi puse iPod-ul in urechi si dadu drumul la melodia ei preferata Pain interpretata de trupa Three Days Grace.Adolescentii vazu' ca acesta mai are putin si adoarme au hotarat sa plece.Sakura incepu sa se gandeasca la clipele frumoase petrecute cu Sasuke:
"-Fii atenta o sa trec mai departe! o atentiona brunetul
Rozalia stanse puternic materialul din care era facuta canapeaua si ingana un simplu "Gata".
Sasuke o patrunse puternic,iar aceasta scoase un tipat infundat de durere si o lacrima cazu' usor ca o perla pe obrazul sau fin ca de piele de caprioara."
Dupa care isi aduse aminte de cele neplacute:
"-Nu te mananc! Ii sopti acesta la ureche, acaparandu-I buzele si strecurandu-si limba printre dintii ei inclestati. Cu cat rozalia il impingea mai tare, cu atat il indemna parca sa continuie.
Fara sa gandeasca, si-a lipit corpul de al ei, patrunzand-o fara vreun fel de avertisment sau mila.
-Inceteaza! Il implora aceasta, insa in furia lui orbeasca, ratiunea nu-si mai gasea locul. A muscat-o violent de buza inferioara, determinand-o sa taca si continuandu-si actiunea"
-Cat de oarba am fost,sau mai bine zis proasta ca nu miam dat seama ca el vroia decat "recreere" de la mine!spuse Sakura in timp ce isi stergea cele 10 apeluri nepreluate de la Sasuke.Pe obrazul ei fin isi facu' apritia o lacrima dupa care adormie gandindu-se ca maine va incepe o noua viata,o noua zi si un nou inceput!

Mama Sakurei:[Imagine: Tamaki122.jpg]
Tatal Sakurei:[Imagine: animeboy2.jpg]
Melodia pe care o asculta Sakura:
http://www.youtube.com/watch?v=w3NL8yGSvnI
Melodia capitoluli acestuia:
http://www.youtube.com/watch?v=Ld4KRRfAEK8

Va rog sa ma scuzati ca nu am postat de mult dar scoala mia ocupat din timp...:D
va rog dak nu puteti asculta melodiile spuneti si vor aparea in curand...sau va dau linkurile pe mess dau pm...spunetimi



Răspunsuri în acest subiect
RE: Stay by my side!(sakura& sasuke) by pinky-punk & anyoka - de ::::yamashita ayumu:::: - 21-07-2008, 12:57 PM
RE: Stay by my side!(sakura&sasuke) by mimoshikitoka & anyoka - de Corina. - 02-11-2008, 08:23 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  sakura and sasuke(zambete ce palesc) sharma_sakura 4 3.721 03-09-2011, 02:47 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  Let me be by your side [+16 / +18] Pixxie.' 2 3.114 02-10-2010, 02:32 PM
Ultimul răspuns: Otrava
  sasuke si sakura(trandafiri isi croiesc drumul dragostei) sakura_haruno75 1 2.918 29-05-2010, 04:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 5 6.242 09-05-2010, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Denny
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 8 8.641 09-05-2010, 08:20 PM
Ultimul răspuns: Denny
  TE indragostesti cand te astepti mai putin(love story with sakura si sasuke) ralu_th7 8 7.467 16-12-2009, 03:09 AM
Ultimul răspuns: Bad Blood.
  My Storry About Sasuke&Sakura sakura_alexutza 19 15.313 18-07-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  Sasuke ,Sakura – ce inseamna iubirea (+16) Extreme Colors 20 15.336 13-07-2009, 08:59 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  Sakura&Sasuke Yuki4ever 15 12.015 11-07-2009, 03:21 PM
Ultimul răspuns: D@n@
  Cand intre Demon si Inger se naste iubirea (Sasuke & Sakura) Ely-chin 48 53.246 22-06-2009, 05:11 PM
Ultimul răspuns: Yumina


Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)