Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

sasuke and sakura love

#16
Intalnirea...
Petrecerea lui Kiba


La urmatorul nivel trebuia sa invat un jutsu cu care imi puteam face o sabie din chakra. Nu parea greu, dar era foarte... Nu reusam in niciun fel sa fac aceea sabie. Ma chinuia si ma chinuiam dar nimic. Itachi mi-a mai aratat odata cum se face apoi am mai incercat si eu. In sfarsit imi reusise! Eram atat de bucuroasa. Deja se facuse seara... Incercasem toata ziua sa fac sabia aia!
-Itachi...La ce imi va folosi sabia asta?? E foarte greu de facut!
-Crede-ma... Iti va trebui. Aceasta sabie nu e una oarecare..Este facuta din propia ta chakra si poate taia absolut orice intrun timp foarte scurt.
-Uau!
Dupa ce am terminat antrenamentul pe ziua aceea m-am bagat direct in pat. Eram franta. In acest timp...Sasuke si ceilalti ajunsesera deja acasa. Au plecat toti la casele lor pentru ca nu vroiau sa fie obositi urmatoarea zi. Era ziua lui Kiba si toti erau invitati. Mai tarziu... Pe la vreo 11 asa...Naruto nu avea somn. Se gandea la Hinata... Si ii parea foarte rau de ce ii zisese. Acum se simtea rau... Nu putea dormi..Nu inainte sa-si ceara scuze. Merse la ea si o striga la geam.
-N..Naruto?? Ce cauti aici? spuse fata incet ca sa nu-si trezeasca parintii.
-Hinata..Pot vorbi cu tine?
-Desigur Naruto. Asteapta putin. Apoi inchise geamul si iesi afara. Ce este?
-Pai..vroiam sa-mi cer scuze...Stii tu... Pentru..cum ti-am vorbit. Naruto se cam balbaia...Ceea ce era un semn bun. Insemna ca si el simtea ceva pentru Hina.
-Nu-i nimic Naruto! Mie imi pare rau pentru... cum am reactionat... Poate din cauza mea a plecat Sakura. Sunt o proasta.
-Sa nu mai spui niciodata o prostie ca asta! Nu e vina ta!
Au mai vorbit ei putin...Apoi Naruto spuse ceva care pe fata o lasa total umita.
-Stii..Hinata..Si mie imi place foarte mult de tine...Dar probabil am fost prea orgolios sa recunosc asta. Blondul se inrosi pe loc. Era clar ca nu mintea.
-Cum?? Naruto.. Glumesti?
Apoi blondul isi puse mana pe fata Hinatei si o saruta. Au stat...au vorbit pana seara tarziu apoi Naruto a plecat acasa...Trebuiau sa fie odihniti pentru petrecerea lui Kiba. Stiau ca merg la cel mai mare petrecaret si erau constienti ca petrecerea lui avea sa tina pana dimineata. Si-au luat la revedere apoi drumurile lor s-au despartit. Se simtea cum dragostea pluteste in aer... Numai un brunet mai era pe strada...se plimba gandindu-se cu ce gresise. Era vina lui? Nu stia. Simtea cum pierde ce avea el mai drag... Cum jumatate din inima lui nu mai era la locul ei... Disparuse... Dar stia la cine e. Pe de alta parte... Eu deja dormeam. Dupa cateva ore am inceput sa tip in somn. Tipam si ma tot miscam , dand capul cand intro parte cand in alta si ridicand mainile. Transpirasem toata. Apoi am deschis imediat ochii si m-am ridicat din pat foarte speriata. Avusesem un cosmar. Era un monstru! O criminala! Dar.. apoi am realizat ca eram eu... visasem cum ma transformasem intro asasina si imi omorasem toti prietenii. Fusese groaznic visul. Cand ma gandeam cum il omorasem pe Sasuke in acel vis ma apuca plansul. Era ora 5 iar eu nu mai puteam dormi. Imi era frica de acele vise. Nu vise ! Cosmare!
A doua zi dimineata toata lumea se pregatea pentru petrecerea lui Kiba. Cursurile se amanasera in aceea zi la cererea elevilor. Asa au avut timp de petrecere. Acasa la Kiba lumea deja incepea sa vina. Venisera deabia jumatate din invitati asa ca mai aveau de asteptat pana sa vina tortul. Kiba dadu drumul la muzica si toata lumea incepu sa danseze. Dupa vreo 5 minute au sosit si Naruto si Hinata. Se tineau de mana. Toata lumea era socata. In sfarsit se intamplase fenomenul NaruHina dupa care asteptau toti. Acestia au zambit usor apoi Naruto isi invita marea iubire la dans. Toata lumea dansa. Ten-Ten si Neji , Shikamaru si Temari, Gaara o invita pe o fata din anul I , iar Kiba o invita pe Ino. Venise aproape toata lumea. Mai lipsea doar Sasuke. S-au gandit ca era afectat de cele intamplate si ca nu va venii. Kiba se duse dupa tort, dar chiar atunci batu cineva la usa. Era Sasuke. In mana tinea cadoul pentru Kiba.
-Sasuke! Ai venit! Spuse Kiba fericit lundul in brate pe brunet.
-Normal! Doar nu credeai ca nu o sa vin la tine la petrecere! Spuse brunetul intinzandu-I cadoul.
Apoi intrara si incepura sa petreaca...I-au cantat la multi ani lui Kiba apoi au taiat tortul. Au mancat, au baut , au dansat si s-au distrat... Dupa vreo 2-3 ore mi-am adus si eu aminte ca era ziua lui Kiba. Ma simteam foarte prost. Cu 2 saptamani in urma ii promisesem ca voi fi prezenta la petrecerea lui indiferent de ce se intampla. Kiba imi era ca un frate... Ne cunosteam de mici... Si ne intelegeam de minune…Dar acum simteam cum il dezamagisem. Nu puteam sa stau asa. M-am imbracat si am plecat sa-i iau un cadou. I-am luat un ursulet de plus pe care scria “My lovely brother” . Ii placeau la nebunie chestiile de plus. Cand am ajuns... Nu am putut intra. Nu puteam... Simteam ca nu voi fi bine venita... Asa ca am lasat ursuletul in fata usii , am batut si am plecat. Cand deschise Kiba nu vazu pe nimeni. Se uita jos si vazu ursuletul. Deja presimtea de la cine e. Toti venira la usa si intrebara cine e. Naruto se apropie de Kiba si intreba de la cine e ursuletul. Apoi ii spuse sa citeasca biletul care era agatat de jucarie. Kiba nu prea vroia sa-l citeasca pentru ca stia ca asta il va intrista... Dar l-a citit. “Kiba...Nu stiu daca ma vei intelege... Dar asta cred eu ca e mai bine... Nu ma uri te rog!Oricum nu te voi uita niciodata... La multi ani fratiorule!!! Surioara ta, Sakura te iubeste! P.S.: Imi pare rau ca nu mi-am respectat promisiunea. Mii de scuze!”
Dupa ce a citit Kiba mai avea putin si plangea... Toti se suparasera foarte tare... In special el, Sasuke si Naruto...
-Hai omule...O sa fie bine. Spuse Naruto punandu-si mana pe umarul lui Kiba.
-Hei! Nu sa intamplat nimic... Haideti sa continuam petrecerea. Spuse acesta cu lacrimi in ochi dar incercand sa zambeasca in acelasi timp.
Toti s-au intors la petrecere si au incercat sa faca ca totul sa revina la normal. Nu prea mai aveau chef de petrecere, dar asta era seara sarbatoritului si nu vroiau sa i-o strice. Petrecerea a tinut pana la 3 jumate dimineata...Apoi si-au dat si ei seama ca a doua zi aveau cursuri asa ca au incheiat. Fusese o petrecere grozava...Cu exceptia biletului... Totul incepea sa-si revina...Incetul cu incetul...
Timp de un an intreg eu m-am tot antrenat... Devenisem chiar foarte buna...Itachi nu mintise... Ma facuse puternica. Dar cosmarele tot nu incetasera. Le aveam in fiecare seara... dar cred ca ma obisnuisem cu ele... In acest an... In sat lucrurile redevenisera la normal... Toata lumea isi vedea de treaba si de antrenamente... Parca uitasera cu totul ce se intamplase in ultima noastra misiune... Dar mai era ceva nou... Relatia mea cu Itachi... Ne intelegeam foarte bine... Ne antrenam impreuna.. Cu toate ca el nu avea nevoie de acel antrenament o face pentru mine. Itachi era un om foarte bun si romantic... Nu era deloc asa cum credeam la inceput. Il iubeam foarte mult...Si simteam ca sunt iubita... Intro seara Itachi a venit la mine... Ne-am uitat la televizor...Am vorbit... Si am ras... Dar ceva ma nelinistea... si nu m-am putut abtine sa nu-l intreb. Era o greaseala sa intreb... Stiam asta... dar ma rodea prea tare...
-Itachi?
-Da iubito... Ce e?
-Te rog nu te supara... Dar trebuie sa stiu... De ce ti-ai ucis clanul?
-Sakura...Chiar crezi ca as fi putut face asta?? Spuse acesta cu multa durere in ochi...Il durea...si asta se vede cu ochiul liber.
-Cum adica? Atunci cine a facut-o? am intrebat eu uimita.
-Clanul Akatsuki. Nu faceam parte din el atunci... De cand am aflat am inceput sa ma antrenez foarte dur... pana am ajuns cel mai puternic... Am intrat in clanul Akatsuki si de atunci am sperat ca va veni ziua cand ma voi putea razbuna...
Nu-mi venea sa cred ce auzeam! Itachi era complet nevinovat dar cu toate astea, luase vina asupra lui! Dar de ce? A riscat dragostea fratelui sau... dar pentru ce? Oare era un motiv destul de bun sa merite asta?
-De ce Itachi? De ce ai luat vina asupra ta? L-am intrebat eu lundu-l in brate.
-Pentru Sasuke. Daca afla ar fi vrut si el sa incerce sa-i distruga. Crezi ca ar fi reusit?
Nu am mai continuat aceasta discutie... Nu vroiam sa-l supar pe Itachi... Ne-am uitat la un film apoi acesta a spus ca pleaca. L-am condus pana la usa...Apoi eu m-am bagat in pat... Urmatoarea zi era ultima mea zi de antrenament si eram foarte emotionata. Itachi nu era bland la antrenament doar pentru ca eram impreuna. Si asta imi placea. Nu vroiam sa faca asta... Sau sa ma subestimeze pentru ca sunt fata. Antrenamentele erau la fel de dure. Nu tinea cont ca sunt fata. Si imi placea. Asa devenisem mai puternica. Dimineata sosi repede iar eu eram emotionata sa vad care era ultimul nivel. Am mers repede in padure... Itachi era deja acolo. M-a salutat si apoi m-a intrebat daca sunt pregatita sa aflu care e ultimul pas. I-am spus ca normal... si apoi zise:
-Ultimul pas...Sakura... Trebuie sa te lupti cu Kisame.
-Cum?? Asta e ultimul pas? Am intrebat eu parca putin socata.
-Daca vrei poti renunta oricand. Spuse acesta.
-Nicigand! Hai Kisame! Parca eram nerabdatoare sa-mi vad limitele si sa vad cat am progresat intrun an.
Lupta incepu imediat. Kisame ataca din plin. Cand ma lovea, Itachi strangea pumnul... Nu ii placea, dar stia ca asta e dorinta mea. La inceput Kisame ma atacat numai cu kunaiuri si shuriken, dar apoi a scos acea sabie imensa pe care o are mereu la el... Din fericire reuseam sa ma feresc. Chakra se ducea repede iar eu nu stiam cum sa-l atac... Nu reusisem sa-l ating decat cu 3 kunaiuri... 2 in umar si unul in picior... Ma tineam destul de bine pe picioare... Eram pregatita datorita antrenamentelor. Kisame insa, incepea sa oboseasca. Am inceput sa-l atac doar fizic... Doar cu mainile si picioarele... Asa obosea mai repede pentru ca trebuia sa se fereasca. Apoi acesta incerca iar sa ma loveasca cu aceea sabie, dar am folosit tehnica de inlocuire. Cand acesta nu stia unde sunt a lasat garda jos. Era sansa mea sa-l atac. Am sarit din copac si l-am doborat infigandu-i un kunai in picior. Acesta s-a predat... Chakra lui era terminata...Si era la pamant. Nu mai avea ce sa faca. Drept urmare eu am castigat lupta.
-Bravo Sakura! Esti un oponent incredibil. Imi spuse Kisame ridicandu-se de jos. Apoi se duse sa-si curete ranile.
Itachi m-a felicitat si mi-a spus ca toate acele antrenamente dure nu au fost in zadar. Puterea imi crescuse. Si Itachi era mandru de asta. In timpul acesta in padure se mai afla cineva. Era Sasuke...Se plimba...Fara sa stie ca eu si Itachi eram acolo. Cand a dat peste noi toti am ramas incremeniti. Nu stiam cum sa reactionam.
-Fratioare...Spuse Itachi putin trist.
-Itachi! Ce cauti tu aici???? Sakura! De asta ai fugit?? Sasuke chiar era nervos. Mai nervos ca niciodata.
-Sasuke? am spus eu cu lacrimi in ochi. Ce cauta aici? Si de ce era asa de suparat??
Sasuke ii arunca niste priviri ucigase lui Itachi...Oare era gelos? Pana sa-mi dau eu seama brunetul deja incercase sa-l atace pe Itachi. Dar nu-l atinse. Am strigat la el sa se opreasca dar nu a facut-o. Mi-a spus sa nu ma bag. Ma simteam foarte, foarte prost. Stiam ca este numai vina mea. In cateva secunde lupta dintre cei doi frati incepu. Am vrut sa-i opresc dar eram prea slabita dupa lupta pe care o avusesem cu Kisame. Eram destul de ranita. Ambii Uchiha si-au activat sharinganul apoi incepura atacurile. Primele nu au fost prea tari...Dar apoi totul incepea sa devina foarte serios. Am inceput sa tip la cei doi si asta i-a atras atentia lui Sasuke. Acesta se opri si ma privi, dar Itachi continua lupta. Cand Sasuke si-a pierdut concentrarea si s-a uitat la mine Itachi l-a lovit din plin. Lovitura lui Itachi il trimise pe brunet intr-un copac de care se lovi, apoi cazu jos. Cand am vazut am fugit imediat la el. M-am asezat in genunchi, l-am intors cu fata spre mine si il tineam pe picioare. Brunetul deschise ochii si se uita la mine. A incercat sa ma sarute, dar l-am oprit.
-Nu Sasuke!Nu! Dragostea mea pentru tine a luat sfarsit. Am spus eu cu lacrimi in ochi. Il iubesc pe Itachi!
-Cum?? Sakura! Nu vezi ca te foloseste??? Spuse brunetul nervos.
-Nu-i adevarat! Ma iubeste! Minti!
Chiar in acel moment Itachi ne ataca pe amandoi. Nu mai intelegeam nimic!
-Ce proasta esti! Chiar ai crezut ca e ceva intre noi??? Spuse Itachi cu un ranjet diabolic pe fata.
-Cum ?????????Ce vrei sa spui??? Am spus eu uimita.
Atunci Itachi folosi sharinganul si ma imobiliza.Sasuke nu stia ce sa faca.Lovitura lui Itachi fusese destul de puternica si desi deabia se misca Sasuke reusi sa se puna in fata mea si sa intoarca atacul. Atunci eu m-am ridicat de jos si am incercat sa-mi fac sabia din chakra pe care invatasem s-o fac la antrenament. Din fericire mi-a reusit din prima... L-am atacat din spate, dar acesta se feri. Cu toate acestea il atinsesem putin in partea stanga. Rana nu era adanca dar destul de pericoloasa.

sper sa va placa!



Răspunsuri în acest subiect
RE: sasuke and sakura love - de O@n@ - 08-09-2008, 11:59 PM
RE: sasuke and sakura love - de Shilpa - 09-09-2008, 01:17 PM
RE: sasuke and sakura love - de Shilpa - 12-09-2008, 10:43 AM
RE: sasuke and sakura love - de Xoxo - 17-09-2008, 04:12 PM
RE: sasuke and sakura love - de O@n@ - 29-09-2008, 06:45 PM
RE: sasuke and sakura love - de Yukira1234 - 20-10-2008, 08:55 PM
RE: sasuke and sakura love - de sweet_girl0,07 - 31-10-2008, 06:08 PM
RE: sasuke and sakura love - de buono_airi_momoko_miyabi - 02-11-2008, 11:41 AM
RE: sasuke and sakura love - de sasuke_sakura - 06-01-2009, 08:18 PM
RE: sasuke and sakura love - de ~Designer~ - 22-02-2009, 05:10 PM
RE: sasuke and sakura love - de Elina - 22-02-2009, 08:01 PM
RE: sasuke and sakura love - de Ryuu - 24-02-2009, 11:10 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  sakura and sasuke(zambete ce palesc) sharma_sakura 4 3.725 03-09-2011, 02:47 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  sasuke si sakura(trandafiri isi croiesc drumul dragostei) sakura_haruno75 1 2.918 29-05-2010, 04:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 5 6.242 09-05-2010, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Denny
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 8 8.641 09-05-2010, 08:20 PM
Ultimul răspuns: Denny
  Do i love you.....Sakura? Kyung.Oppa 1 3.152 21-02-2010, 06:53 PM
Ultimul răspuns: ~Passion pour la mode~ღ♥Pisy♥ღ
  TE indragostesti cand te astepti mai putin(love story with sakura si sasuke) ralu_th7 8 7.467 16-12-2009, 03:09 AM
Ultimul răspuns: Bad Blood.
  My Storry About Sasuke&Sakura sakura_alexutza 19 15.313 18-07-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  Sasuke ,Sakura – ce inseamna iubirea (+16) Extreme Colors 20 15.336 13-07-2009, 08:59 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  Sakura&Sasuke Yuki4ever 15 12.015 11-07-2009, 03:21 PM
Ultimul răspuns: D@n@
  Cand intre Demon si Inger se naste iubirea (Sasuke & Sakura) Ely-chin 48 53.252 22-06-2009, 05:11 PM
Ultimul răspuns: Yumina


Utilizatori care citesc acest subiect:
9 Vizitator(i)