Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Liceul - un loc in care iubirea intra in scena

#13
Capitolul 6 - Amitiri dureroase


Imediat ce Ami a realizat acest lucru s-a smucit din mainile lui si a alergat in camera ei. Dupa toate acestea Ren incepu sa zambeasa. "In curand vei fi a mea."
In acelasi timp in mintea adolescentei ii venira in gand numeroase intrebari fara raspuns si imagini din trecutul ei, pe care le tot incerca sa le uite. " Nu! Nu se poate! Nu mi se poate intampla din nou! Nu am sa permit de data acesta sa fiu eu cea ranita." Pe obrazul catifelat al adolescentei o lacrima se prelingea lent." Nu pot sa plang! Mi-am promis ca nu m-ai fac asta...niciodata!". Isi sterse repede lacrimile si se duse la Ren in camera ca sa rectifice lucrurile.
-Ai venit. De ce oare ? M-ai vrei o data? zise acesta cinic.
-Ce? Am venit sa lamuresc lucrurile. Sa nu cumva sa m-ai faci asta vreodata in viata ta ca ai sa regreti. Si eu intotdeauna imi tin promisiunile.zise aceasta intorcandu-se ca sa plece.
- Hai nu fi asa de rea. Recunoaste! Si tie ti-a placut. zise acesta zambind malefic.
Rozalia nu raspunse si se indrepta spre camera ei ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat.
Peste putin timp, sosira si parintii adolescentei. Saiko se grabi repede spre camera ei si o lua in brate.
- Ce s-a intamplat? spuse Ami nedumerita.
- Hai sa plecam de aici! Domnul acesta ma uraste! Hai sa intoarcem acasa! spuse satena plangand.
- Cum te uraste? Ce ti-a spus?
- Mi-a zis ca daca nu sunt mai atenta nu mai am ce cauta aici! spuse Saiko.
Auzind acestea Ami spe duse repede in salonul mare, unde se afla si tatal ei.
- Cum ai putut sa ii zici una ca asta? tipa Ami furioasa.
- Ce vrei sa spui? spuse tatal ei ca si cum nu stia despre ce vorbeste. Puteti sa ne lasati sa vorbim? intreba barbatul pe sotia sa.
Aceasta pleca di salon, dar se duse dupa un colt, unde era si fiul sau. Amandoi aveau in gand sa asculte conversata lor.
-Vrei sa vorbesti mai incet? Nu trebuie sa zbieri asa. zise barbatul.
- De ce sa vorbesc incet? Dar mai important de ce i-ai zis asta, este fiica ta?
- Nu este fiica mea! Crezi ca nu stiu ce s-a intamplat? Crezi ca nu stiu ce legatura este intre tine si Saiko? Tot timpul am stiut ce legatura aveti voi!
- Ce vrei sa spui? zise rozalia.
- Hai nu te preface ca nu sti! Sti foarte bine! zise tatal adolescentei enervat.
- Da, bine. Si ce anume sti? zise adolescenta iritata.
- Crezi ca nu stiu ca Saiko este fiica ta?zise acesta
-De unde sti asta? intreba nedumerita Ami.
- Tot timpul am stiut ce se intampla. Dar nu inteleg cum ai putut face asta. De ce?
- Daca tot timpul ai stiut, de ce nu sti ca nu eu am fost cea care a vrut acest lucru sau mai bine zis gandit.tipa Ami.
Tatal ei nu spusese nimic. Se duse in dormitorul lui ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat.
In acest timp mama lui Ren impreuna cu el, erau stupefiati.
" Saiko este fiica lui Ami?...." se gandi bulversat brunetul.

stiu ca este c-am scurt, dar nu m-ai aveam ce sa scriu, dar oricum un pic de suspans nu strica.

Saiko:[img]media.photobucket.com/image/little%20anime%20girl/KhantiDemented/Anime/Mdchen.jpg?o=99[/img]

Mama lui Ren:[img]media.photobucket.com/image/blonde%20anime/EllaElleGurl/01.png?o=50[/img]

Tatal lui Ami: [img]media.photobucket.com/image/anime%20man/PekeMiaw/Anime/man.jpg?o=10[/img]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Liceul - un loc in care iubirea intra in scena - de Hana-chan - 04-10-2008, 07:40 PM
RE: Liceul - un loc in care iubirea intra in scena - de Icey-chan - 10-10-2008, 03:14 AM
RE: Liceul - un loc in care iubirea intra in scena - de Hana-chan - 13-10-2008, 08:01 PM
RE: Liceul - un loc in care iubirea intra in scena - de Redhead Rules - 26-10-2008, 11:04 AM
RE: Liceul - un loc in care iubirea intra in scena - de Hana-chan - 26-10-2008, 01:50 PM
RE: Liceul - un loc in care iubirea intra in scena - de ::::yamashita ayumu:::: - 04-11-2008, 08:09 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Liceul...alta povara Elix3 3 3.105 29-10-2012, 01:57 AM
Ultimul răspuns: Lain
  Liceul Andreez [Comedie, Romance] Icsdeee. 31 16.143 21-02-2011, 12:02 AM
Ultimul răspuns: Moon princess
  Pe scena vietii Zuzu*lov3 5 4.892 01-01-2010, 03:20 AM
Ultimul răspuns: Sushiiushii
  Liceul J A N E 5 4.618 02-08-2008, 03:29 PM
Ultimul răspuns: minako
  Scena Vietii [parodie] ~Ryuzaki~ 1 2.819 20-07-2008, 10:47 PM
Ultimul răspuns: Amy8D


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)