Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sasuke si Sakura o iubire nedezvaluita

#3
Ideea mi se pare destul de originala! Nu cred ca am mai vazut un fic SasuSaku in care Sakura sa aiba parinti(in aproape toate avea doar mama, care era adoptiva, dar sa vedem in contiunare actiunea), sa mearga intr-o calatorie si ea sa nu fie noua in scoala! Aici imi place ideea :victorie: . Acum sa incepem cu criticile!!!

Era o dimineata frumoasa in satul Konoha (.) Intr-o casa locuia o fata cu parul roz(,) la fel de frumos ca petalele florilor de cires(,) iar ochii ei verzi ca cele mai scumpe pietre pretioase(.) Acea fata avea un chip angelic(,) iar numele acelei fete era Sakura Haruno , iar pe cand era in cel mai frumos vis al ei acesta fuse intrerupt de sunetul ascutil al mobiului ei care suna Sakura se scula din patul ei cald si moale ca sa raspunda la mobil , dar cand aceasta raspunse ramase stupefiata de vocea pe care nu o mai auzice de ceva vreme .
-Sakura te-am sunat sa iti spunem ca eu si cu tatal tau o sa mai stam doi ani in satul nisipului sper sa ni fii suparata pe noi ca
ti-am spus asa tarziu si tine minte nu te antrena foarte mult .
-Da mama asa am sa fac si suces la film pa mama
-Multumim si tie o sa ai nevoie larevedere zise aceasta
Sakura incepu incetul cu incetul sa se pregeteasca dupa ce isi termina treburile la baie Sakura iesi si se duse la dulapul ei cu haine se uita pe acolo si isi alese o richie rosie pana la ghenunchi care se asorta de minune cu o pereche de sandele cu toc albe se inbraca cu acestea si a cobora jos deoarece trebuia sa isi ia gheamantanul pe care il tinea langa usa deoarece mergea foarte des in delegatii inpreuna cu toata echipa sapte ,
Aceasta urca sus cu gheamantanul si incepu sa isi impacheteze diverse lucruri gen rochii si o fusta ( ca sa specific ce tip de fusta e mini ) si multe alte lucruri , in sfarsit termina de impachetat cobora jos in sufragerie unde se aseza pe canapea si a dat drumu la tv si erau pe un progam de muzica aceasta a lastat pe acel progam de muzica ceva vreme pana se plictisi si scimba progamul dar cand scrimba progamul cineva a cioacanit la usa Sakura se duse la usa si cand deschise usa in vezu pe Naruto si Sasuke aceasta ii poftii in casa acestea se asezara pe fotolii si incepura sa vorbeasa deverse chestii despre antrenementele ninja

si lista contiuna, dar nu am acuma timp sa le enumar pe toate. Cand ai descris, trebuia sa mai pui si tu o virgula, un punct! Nu in loc de punct o virgula, dupa care formulezi o fraza care e si prost formulata. Incearca sa pui cuvintele intr-o ordine cat mai portivita, sa nu sune nici anapoda sau sa se inteleaga cu totul altceva. La descriere, eu mi-am imaginat ca a vorbit un robot, fara oprire, daca tu nu ai pus icio virgula, nimic. Am vazut cam trei propozitiii la descriere. DE fapt sunt fraze. Ai descriere, dar desparte corect propozitiile. Repeti mereu cuvantul Sakura. Nu mai grabi atata actiunea! Descrie mai mult! Sa nu ai numai descrierea infatisarii, si ci a sentimentelor. Puteai sa spui: "Fetei i-a crescut inima la vederea lui Sasuke, colegul sau de echipa si baiatul pe care il place. Descriai sentimentele, Cum a reactionat cand i-a vazut. Puteai sa ii descrii pe si ei. Pe Naruto si Sasuke ma refer. Ai trecut foarte repede peste discutia lor. ORICUM! Pt inceput e bine si asteptam sa vedem o evolutie in ficul tau! Daca vrei sa ma injuri, da-mi un PM si sterg postul!
Acestea nu sunt critici, ci sfaturi!
Ja si aper sa tii cont de ele :* :X :-h :victorie: :-"



Răspunsuri în acest subiect
RE: Sasuke si Sakura o iubire nedezvaluita - de ...:::LexXutzuo_O_o:::... - 23-10-2008, 10:25 AM
RE: Sasuke si Sakura o iubire nedezvaluita - de anime_sexy_girl - 30-10-2008, 12:54 PM
RE: Sasuke si Sakura o iubire nedezvaluita - de maara_chan - 24-12-2008, 08:43 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  sakura and sasuke(zambete ce palesc) sharma_sakura 4 3.725 03-09-2011, 02:47 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  sasuke si sakura(trandafiri isi croiesc drumul dragostei) sakura_haruno75 1 2.918 29-05-2010, 04:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 5 6.242 09-05-2010, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Denny
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 8 8.641 09-05-2010, 08:20 PM
Ultimul răspuns: Denny
  TE indragostesti cand te astepti mai putin(love story with sakura si sasuke) ralu_th7 8 7.467 16-12-2009, 03:09 AM
Ultimul răspuns: Bad Blood.
  My Storry About Sasuke&Sakura sakura_alexutza 19 15.313 18-07-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  Sasuke ,Sakura – ce inseamna iubirea (+16) Extreme Colors 20 15.336 13-07-2009, 08:59 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  Sakura&Sasuke Yuki4ever 15 12.015 11-07-2009, 03:21 PM
Ultimul răspuns: D@n@
  Cand intre Demon si Inger se naste iubirea (Sasuke & Sakura) Ely-chin 48 53.252 22-06-2009, 05:11 PM
Ultimul răspuns: Yumina
  O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) Annya 67 75.535 17-03-2009, 05:25 PM
Ultimul răspuns: Isis-Zeita iubirii


Utilizatori care citesc acest subiect:
5 Vizitator(i)