Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Amintiri uitate [shounen-ai / yaoi]

#25
Un nou capitol adik o noua parte :x Tnx tuturor ce citesc fic-ul :*

capitolul acesta este impartit (in mod neobisnuit)in trei parti. Acum voi pune partea a doua si partea a treia cat de curand. I hope you enjoi it!


Capitolul 12: Pana cand moartea ne va desparti
Partea II

La vila cantaretului se aude soneria de la usa. Servitoarea deschide si in fata sa apare Thony. Tanarul sta si priveste in interiorul casei. Fata il pofteste in salon si il invita sa se aseze, apoi urca sa-si anunte stapanul. La auzul vestii, Ray a ramas ingrozit. Ce va face, cum va da ochii cu el? Isi ia halatul pe el si coboara in graba. Pe canapeaua din piele il vede pe baiat stand ganditor. Se apropie cu pasi inceti de locul in care e asezat Thony.
-Ce cauti aici? spune Ray pe un ton cat se poate de dur. Ai venit pentru partea a doua? Nu stiam ca iti place sa fiu asa agresiv. Daca imi spuneai dinainte, asa decurgea totul intre noi. Poate ca era mai bine. Poate ca atunci...
-Taci! Doar taci! tipa Thony, indreptandu-se cu pasi rapizi, dar totodata nesiguri spre baiatul din spatele canapelei.
Chipul tanarului reflecta o durere sfasietoare. Atatea lucruri i se intamplasera, incat nici nu mai stia in cine sa creada, in ce sa spere. Ochi-i sunt inecati in lacrimi, ce se scurg necontenit pe chipul sau, pierzandu-se-n neant. In linistea apasatoare se aud doar cateva suspine ale tanarului.
-Nu mai vreau! Nu mi-a placut deloc! Totul a fost...a fost...oribil. M-a simt dezgustat. Mi-e sila de mine. Dar e numai vina mea. Iarta-ma! Tu ai fost atat de bun cu mine; m-ai ajutat, m-ai protejat, mi-ai oferit ceva ce altii nu au fost in stare sa imi dea. Si eu ce am facut? Am fost un idiot. Iarta-ma...dar eu...simt ceva pentru tine. Simt ca atunci cand esti cu mine, inima bate ca si cum ar vrea sa iasa din piept, cum fiecare zambet de pe chipul tau e menit sa-mi aduca mie fericirea eterna de care am nevoie. Dar ieri...cand m-ai tratat asa, am crezut ca inima mi se sfarama. Ca si cum ceva ar strivi-o; ceva mai puternic decat gandirea mea. Nu inteleg ce sunt lucrurile astea. Nu stiu daca asta e curiozitate, iubire sau doar ceva obisnuit. Nu am avut pe nimeni sa-mi zica te iubesc pana acum.
Cantaretul pleaca fata, privind spre podea. Picaturi fierbinti se scurg pe chipul sau. Inainteaza spre baiat si-l trage in bratele sale. Il strange la pieptul lui, ca si cum ar fi pentru ultima oara. Baiatul isi lasa lacrimile sa se scurga. Ray il indeparteaza putin si-i zambeste dulce. Ii atinge buzele cu degetul si ii mangaie chipul. Il ia de mana si-l trage dupa el in dormitorul de la etaj, unde il intinde pe pat si se aseaza langa el. Nu are de gand sa faca nimic astazi. Tot ce vor face va fi sa stea imbratisati, pana cand lumea din jurul sau se va transforma intr-una perfecta, unde visele exista si totul e posibil.
Thony isi tine capul pe pieptul vedetei, si acesta isi trece bland mana prin parul lui, soptindu-i intr-una doua cuvinte: "Te iubesc..."
Clipele trec, orele isi scurg secundele infinite spre o lume noua. Totul insa pare nesfarsit. Acea fericire din inimile celor doi e de neatins. Vorbele sunt de prisos, acum singurul fel de a vorbi este prin limbajul trupului. Mangaieri pline de pasiune, sarutari infundate de dorinta izbitoare de a sta imbratisati pana la sfarsitul lumii, chiar daca acesta va fi peste o secunda, o ora sau peste milioane de ani. Nu le mai trebui nimic. Se au unul pe altul si e de ajuns.
La un moment dat, Thony ridica ochii spre cantaret si-l priveste dornic de a spune ceva. Misca putin buzele si incearca sa murmure cateva cuvinte care de abia se fac auzite.
-Ray...sti, intrebarea de azi..
Vedeta ii ridica fata si-l priveste in ochi.
-Ssst! Nu te-am intrebat asa cum trebuie. Fii atent! zise acesta ridicandu-se din pat si scotand o cutiuta din sertarul de langa pat. Thony Layson, vrei sa auzi in fiecare dimineata cat de mult de iubesc? Vrei sa ai parte de sarutari fierbinti si nopti pline de pasiune? Vrei sa te casatoresti cu mine?
Thony il priveste un pic mirat si zambeste siret.
-Uite cum facem, spune baiatul. Daca promiti ca nu mai tipi, nu mai esti agresiv si imi mai pregatesti pedepse ca acelea din Franta, s-ar putea sa vreau sa am grija de tine pana cand ramai fara dinti, bani si impotent. Poate si dupa aceea, mai vedem.
Ray schiteaza un suras si-i pune inelul pe deget, sarutandu-l indelungat. Pe buzele lor se scurge secretul pasiunii si al iubirii nemuritoare. Mangaieri, soapte, se ascund prin atmosfera fierbinte din camera. Corpul lui Thony vibreaza de placere sub atingerile cantaretului, care-i aplica semne pe tot corpul, muscandu-l de gat, de pielea ce pare a capata o nuanta rosiatica. Se opreste putin si il ia in brate pe baiat. In noaptea asta, ii va arata ca-l iubeste fara sa se culce cu el. Ii va transmite prin mangaieri, vocea ucigatoare a dorintei ce arde in el. Timpul trece fara ca acestia sa para a baga de seama. Baietii stau imbratisati pe asternutul de matase.
-Thony, ce ai de gand sa faci cu fratele tau? Il vei ierta? Sa sti ca atunci cand am vorbit cu el...parea atat de trist...
Baiatul inchide ochii, semn ca discutia a atins un punct foarte sensibil si nu mai vrea sa continuie. Se ghemuieste in bratele cantaretului si adoarme linistit.
Dimineata isi revarsa splendoarea peste intreg cuprinsul scaldat in lumina pala a soarelui. Cateva raze rebele mangaie interiorul camerei in care cei doi indragostiti dorm. Ray deschide ochii incet si, ca o prima imagine pe ziua de azi, ii apare chipul iubitului sau. Este de abia sapte dimnieata Are de gand sa-l mai lase sa doarma. Se ridica cu grija din pat pentru a nu-l trezi pe baiat si se indreapta catre baie, unde il asteapta obisnuitul dus matinal.
Picaturile fierbinti de apa ii curg pe parul brunet si se scurg pe abdomenul sau bine facut, urmand linia muschilor pana se pierd pe gresia dusului. Aburii ii invaluie trupul cu o aura misterioasa.
Se mai aude doar zgomotul linistitor al apei, ce spala fiecare gand ce il absoarbe in interiorul sau vast.

Si partea a treia...soon



Răspunsuri în acest subiect
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de Mitsukai Yoru - 10-10-2008, 02:52 AM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de myuu - 19-11-2008, 10:57 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de nolazy - 23-11-2008, 08:33 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de nolazy - 01-12-2008, 09:05 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de Kido - 02-12-2008, 04:10 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de myuu - 04-12-2008, 01:24 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de myuu - 10-01-2009, 09:18 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de nolazy - 10-01-2009, 11:15 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de Kido - 10-01-2009, 11:29 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Amintiri din viitor Prevented :D 9 6.564 17-11-2013, 02:55 AM
Ultimul răspuns: Prevented :D
  Jurnalul unei fete pierdute in amintiri Hinata-san 3 3.205 13-10-2013, 12:26 AM
Ultimul răspuns: Mathilde
  [Yaoi] Nopti uitate Lexxu 4 3.502 17-06-2012, 08:39 PM
Ultimul răspuns: Beba.
  Sentimente uitate *|Dea|* 14 8.493 16-04-2012, 10:32 AM
Ultimul răspuns: *|Dea|*
  Tu ai cheia cufarului cu amintiri tacotaline 1 2.211 28-01-2012, 04:28 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Amintiri pierdute Hasamy lost vampire 20 10.611 11-12-2011, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Addeh
  Amintiri prafuite mady 16 9.213 18-07-2011, 10:01 AM
Ultimul răspuns: Mizantropul
  The best damn thing [shounen-ai/yaoi] Michyio 2 3.201 09-07-2010, 03:48 PM
Ultimul răspuns: Alixa
  Amintiri prăfuite Teh 14 8.488 08-07-2010, 04:11 PM
Ultimul răspuns: Summer
  Amintiri dulci-amare Trioxide chocolate.۩ 7 4.681 26-06-2010, 01:46 AM
Ultimul răspuns: Jasmine


Utilizatori care citesc acest subiect:
8 Vizitator(i)