Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Amintiri uitate [shounen-ai / yaoi]

#24
Tnx for the comm...Am sa postez doua capitole cum...primul e facut cu sysa mea Ice_angel_234 si urmatorul e by me....

Adevarul din spatele minciunii: partea a doua


-Ha! Ha! incepu Ray sa rada sarcastic. Ce gluma buna! Thony nu are nici-un frate. Stiu sigur. Mi-ar fi spus si mai ales daca ai fi tu acela.
-Nu glumesc! Raspunse acesta scurt. Dupa ce parintii nostri au murit, in acel accident groaznic de masina, eu am plecat, am fugit, lasandu-l singur. Nu am fost in stare sa am grija de el, nu stiam ce as putea sa fac, eram mult prea speriat. Am sperat ca cineva il va gasi, il va duce acasa si va avea grija de el, asa cum nu am putut sa o fac eu. Ochii ii erau din nou plini cu lacrimi, incerca sa evite privirea vedetei, dar nu reusi trezindu-se cu un pumn in fata.
-Au....se auzi tipatul de durerea al lui Justin. Ce ai patit, omule? Nu esti normal? zbiera acesta la barbatul din fata lui. Vrei sa ma lasi fara dinti?
-Tu te plangi? se rasti Ray la el. Nu te gandesti deloc la Thony? Cat de greu i-a fost? Era doar un copil si l-ai lasat singur! Nu avea pe nimeni, spuse acesta cu o voce stinsa. Linistea se lasa incet peste cei doi. Nici unul nu-si gasea cuvintele potrivite. Intr-un final Justin incepu sa-i povesteasca tot ce se intamplase de la moartea parintilor sai, pana in prezent. Dupa circa douazeci de minute, in care acesta vorbeste fara oprire reuseste sa incheie. Povestea vietii lui este destul de trista si intr-un fel Ray il intelege de ce procedase asa. Vrea sa spuna ceva, insa este intrerupt de zgomotul facut de usa care tocmai se deschise. Crezu ca este doctorul, insa cand privi persoana care se afla in fata usii, atat el cat si Justin au parte de un soc: era nimeni altul decat micutul Thony, care nu arata prea bine. Fata lui este scaldata in lacrimi, iar intreg corpul ii tremura.
-Thony...sare ca ars cataretul, indreptandu-se spre iubitul sau. Ce-i cu tine aici? De ce te-ai ridicat din pat? Cum te simti? si continua cu o serie interminabila de intrebari, pana cand baiatul il opreste:
-Am auzit tot ce ati vorbit. Raspunse acesta scurt, apoi isi intoarse privirea spre Justin continuand: cand te-am vazut in avion mi s-a parut ca te cunosc deundeva, dar nu-mi puteam da seama de unde.
-Imi pare...incepu Justin sa spuna, insa fu intrerupt de catre baiat, care schita un zambet:
-Nu trebuie sa-ti ceri scuze. Inteleg ca nu ai stiut sa ai grja de mine. La varsta ai si tu erai doar un adolescent...Ma bucur mult ca te-am gasit...Defapt ca am aflat de tine. Mi-am dorit mult de tot sa mai fie macar vre-o ruda in viata, pe care sa o cunosc...
Din ce in ce mai multe lacrimi apar pe chipurile celor doi, insa acestea nu mai era lacrimi de tristete si durere ci lacrimi de bucurie. Dupa atat de mult timp petrecut separati, acum sunt din nou impreuna. Au atat de multe sa-si povesteasca, insa vor avea destul timp. Justin il strange cu putere la piept. Nu i-ar mai da drumul, insa dupa cateva zeci de secunde Ray isi trage iubitul din bratele celuilalt, privindu-l taios.
-Ok...ok. Inteleg ca sunteti frati...dar Thony trebuie sa stea in pat, pana cand ii va permite doctorul sa se ridice. Acestea fiind spuse isi lua iubitul in brate si se intoarse cu el in salon, urmat indeaproape de fratele baiatului. Il aseza cu grija in pat si apoi ii prinse buzele tremurande intr-un sarut dulce si pasional.
Cei trei petrec cateva minute amuzante impreuna, razand si glumind. Deodata distractia este intrerupta de doctor. Acesta intra in salon, iar cand ii vede pe cei trei atat de veseli, apare si pe chipul sau un zambet.
-Ma bucur sa vad ca ti-ai mai revenit, spuse acesta zambind. Dupa cum i-am spus si domnului Defferson azi am sa te externez, defapt am sa-o fac chiar acum. Vad ca starea ta sa imbunatatit destul de mult. Acum poti sa te intorci acasa si sa urmezi instructiunile pe care acesti doi domni ti le vor da. Le-am spus tot ce trebuie sa faci, pentru a nu mai avea astfel de probleme si a nu mai fi nevoit sa ajungi la spital, asa ca te rog sa faci intocmai cum o sa-ti spuna ei. Bine?
-Da domnule doctor! raspunse baiatul zambind. Va multumesc ca ati avut grija de mine. Zambetul de pe fata lui il face sa para atat de inocent, poate chiar naiv, iar ochii lui sunt atat de stralucitori si veseli incat reusesc cu siguranta sa te cucereasca.
In timp ce Justin isi ajuta fratele sa se pregateasca de plecarea din spital, Ray se ocupa de obtinerea a doua bilete de avion, pentru a se intoarce chiar azi in New York. Vroia sa faca tot ce-i spusese medicul. Avea sa-l duca pe Thony la liceu si sa aba grija de el. Doar gandul ca l-ar putea pierde il ingrozea. Dupa ce rezolva cu biletele, se intoarce in salon unde il asteptau cei doi baieti. Thony este foarte fericit. Nici nu ai zice ca tocmai ieise din spital, iar Ray era si el incantat deoarece is vedea iubitul atat de vesel.
Fiind ca este ora pranzului, cei trei hotarasca sa mearga sa manance ceva. Se indreapt spre un restaurant din apropierea aeroportului. Se aseaza la o masa mai ferita de privirile curioase ale celorlalti clienti. De ei se apropie imediat o tanara frumos imbracata, purta fusta scurta si un tricou decoltat. Nu parea sa aiba mai mult de douazeci si trei de ani, le zambi si apoi ii intreba ce anume vor sa comande. Ray se hotara repede ce vrea sa manance, la fel si Justin, dar Thony se confrunta cu o adevarata problema. Nu se putea decide intre inghetata de ciocolata si inghetata de vanillie. Pe amandoua le adora...
Intr-un final se hotara sa-si ia cate o portie din ambele feluri.
-Eu vreau o portie de inghe...incepu baiatul zambind insa fu intrerupt de catre Ray, care comanda si in locul lui. Doar macare sanatoasa si cu multe vitamine. Vroia sa aiba cat mai multa grija de baiat, pentru ca tinea enorm la el. Dupa cateva proteste esuate baiatul se conforma si accepta sa mance, iar pentru desert vedeta ii comanda inghetata. Dupa ce terminara de mancat cei trei pleca spre aeroport. Justin merge cu ei pana acolo, iar apoi isi i-au la revedere, deoarece el mai avea ceva de rezolvat si nu se putea intoarce la New York, decat peste cateva zile.
O ora mai tarziu, Ray si Thony se aflau in avion, intr-un separeu, rezervat vedetei. Este o atmosfera foarte placuta. In incapere este un pat imbracat in catifea de culoare rosie, un leptop aflat pe un fel de birou, sau mai bine spus pe o masa destul de mica, un fotoliu si un minibar, plin cu bauturi scumpe. Cei doi stau pe pat. Cantaretul isi tine iubitul in brate, sarutandu-l din cand in cand. In ochii celor doi se poate citii imensa dragoste pe care si-o poarta unul altuia.
Brusc, vedeta se ridica de pe pat, se indrepta spre minibar, de unde lua o sticla de sampnie si doua pahare de cristal, apoi se intoarse spre baiat, care-l privea uimit.
-Sarbatorim ceva? intreba acesta putin nedumerit.
-Da...veni raspunsul scurt al lui Ray, care zambea pervers.
-Si ce anume sarbatorim? Nu-mi aduc aminte sa avem un motiv...insa cataretul nu-l lasa sa-si termine fraza, spunandu-i:
-Nu avem motive de sarbatorit??? Adica tocmai ai iesit din spital si...te iubesc. Spuse acesta srutandu-l...apoi puse sampanie in cele doua pahare.
Atmosfera se incingea din ce in ce mai tare, iar saruturile fierbinti si pline de pasiune nu mai conteneau. Gura baiatului fusese acaparata in totalitate de cea a cantaretului, care o explora in voie, muscandu-l din cand in cand de buza de jos, pe care se prelingea cate un firicel de sange, de un rosu aprins, care era imediat lins de catre Ray. Acesta insa nu se multumea doar cu atat...vroia din ce in ce mai mult, iar Thony la fel.
Saruturile date de catre vedeta il faceau pe baiat sa tremure. Simtea cum este absorbit intr-o lume in care dragostea si pasiunea nu aveau limite, fiind singurele sentimente care mai contau pentru cei doi. Ray isi saruta prada, coborand incet pe trupul firav, indepartand singurele obstacole dintre ei si anume hainele, a caror loc, in acest moment, sigur nu era pe cei doi baieti a caror trupuri tanjeau dupa atingerea pasionala a celuilalt. Gemete lipsite de vlaga iesira din gura baiatului, cand vedeta ii musca usor sfarcul stang, producandu-i senzatii imposibil de descris in cuvinte. Se intoarse, din nou, spre gura baiatului pentru a-si cere scuze, in fel lui propriu pentru ceia ce-i facuse. Isi trecu, incet, limba peste buzele rozalii ale acestuia, fara insa sa-i de-a un sarut adevarat, mai mult chinundu-l. Thony accepta toata aceasta tortura placuta, se simtea atat de bine in bratele lui, chiar daca nu ar fi recunoscut niciodata asta, insa cataretului nu-i era greu sa-si de-a seama cum se simte baiatul, fata lui fiind de-a dreptul fericita.
Intr-un final, Ray isi saruta iubitul, oprind tortura acestuia. Cobora incet pe trupul incins al baiatului, continundu-si pasionalul joc cu limba, lasand in urma lui urme umede de saliva. Ajuns la barbatia baiatului, acesta isi continua jocul cu limba sarutand acea zona interzisa, oferindu-i iubitului sau placeri nebanuite. Gemetele acestuia rasunau in intreaga camera, recompensandu-i vedetei munca depusa.
Dupa ce obtinu rezultatele mult ravnite, Ray se intoarse spre buzele baiatului. Era dependent de ele si de saruturile dulci pe care acesta i le oferea mereu, trezind in el senzati noi si placute. Il patrunse rapid, in timp ce-l saruta, iar in ochii lui Thony isi facura aparitia lacrimi fierbinti. Lacrimi ce nu puteau fi stapanite. Miscarile vedetei erau din ce in ce mai rapide si sigure, iar gemetele de durere ale baiatului se transformau incet in gemete de placere, fapt ca Ray, din nou, reusise cea ce-si propusese si anume sa-i ofere doar placere fiintei pe care o iubeste.
Timpul trecea repede pentru cei doi, se simteau atat de bine impreuna incat ar fi vrut ca aceste momente sa dureze la nesfarsit, insa oboseala incepu sa-si spuna cuvantul, facandu-i pe cei doi sa adoarma imbratisati.
Se trezira doar cu cateva zeci de minute innainte ca avionul sa aterizeze in aglomeratul New York. Se imbrecara in graba si asteptara linistiti, asta insemnand ca se limitau doar la saruturi, aterizarea avionului. Se parea ca Thony uitase de frica sa in legatura cu zborul, iubitul sau avand grija sa se intample asta.
Ajunsi la vila cantaretului, acesta ii facu o surpriza spunandu-i ca de maine isi va relua studiile.


Si ultimul capitol din serria 1 adik prima parte...

Capitolul 12: Pana cand moartea ne va desparti
Partea I


Thony ramane putin mirat, uitandu-se la Ray. Nu a mai mers la liceu pana acum. Nu i-a placut niciodata sa stea in preajma unor necunoscuti, sa fie supus la intrebari la care nici macar el nu are raspuns, sa fie judecat si criticat pentru ceea ce e. Cand era mic era cu totul alta persoana, insa trecerea timpului i-a schimbat mentalitatea si felul de a fi. Acum in locul acelui copil glumet, a ramas doar o masca pictata de culoarea amagitoare a tristetii si stearsa de lacrimile inecate in cruntele amintiri. E greu sa fi ceea ce nu esti atunci cand circumstantele in care traiesti te obliga sa te schimbi intr-o alta persoana. Priveste in jurul sau si da peste ochii plini de iubire ai lui Ray. Atunci fata baiatului devine expresiva si un mic zambet sis face aparitia pe chipul sau. Se aseaza pe canapeaua din living si priveste podeaua. Cantaretul ii observa chipul ingandurat si se apropie de el, asezandu-se in genunchi in fata sa.
-Thony...trebuie sa vorbim. Am foarte multe lucruri pe care as vrea sa le aflu. De aceea as vrea sa te muti cu mine. Astazi vei dormi aici, fara niciun comentariu. Am sa te invat sa traiesti o noua viata. Am sa te fac sa cunosti sentimentul de iubire. Niciodata n-am sa-ti mai dau drumul, iti jur, nu te voi lasa sa pleci de langa mine, pana cand moarta ne va desparti. Thony, te iubesc! Vrei sa te casatoresti cu mine? Bineinteles la optsprezece ani.
-Eu...eu...
Baiatul intoarce privirea, dar fata lui este prinsa de mana lui Ray si privirea vedetei o strabate pe a sa, ca o raza ce strapunge fata palida a pamantului. Ochii lui Thony par a ascunde in intunecimea lor un ocean de lacrimi acumulate in atatia ani. Acum insa totul pare prea greu de suportat. Simplul fapt ca i-a spus acele doua cuvinte l-au facut sa scoata la suprafata acea sensibilitate din inima sa. Insa...ce inseamna sa iubesti? Ce simte el pentru cantaret. Daca nu va reusi sa-l faca fericit? Daca diin vina sa Ray ar putea pati ceva? Deschide ochii larg si da drumul lacrimilor sa curga in voie pe obraz.
-Imi pare rau! zise Thony suspinand. Nu pot! Nu pot sa fac asta. Spui ca ma iubesti, insa nu-i adevarat. Nu poate fi. De ce ai iubi pe cineva ca mine? Cineva ce se drogheaza cu pastile, ce nu face altceva decat sa-si planga de mila. Poate ca am spus ca te iubesc...insa m-am inselat. Ceea ce simt eu nu e iubire. De fapt e doar...un sentiment oarecare. Iarta-ma! Dar eu...eu nu te iubesc. M-am culcat cu tine...din curiozitate.
Ray statea si il privea tulburat de cuvintele baiatului. Ochii varsau lacrimi amare ce se scurgeau necontenite pe fata sa, pierzandu-se pe marmura rece. Cu ce a gresit? Ce nu a facut bine? Incrunta ochii si-l apuca de mana pe Thony , tragandu-l cu putere de brat pe scarile vilei. Thony inca nu realiza ce se intampla, ce vrea sa faca vedeta. Ajunsi in dormitorul lui Ray, acesta il arunca in pat si incuie usa. Isi rupse camasa de pe el nervos si o arunca pe podeaua intunecata. La fel facu si cu paltalonii. Apoi lua cureaua de la ei si se apropie amenintator de Thony, care se uita infricosat la barbat. Ray se urca in pat, prinzandu-i picioarele lui Thony cu ale sale si legandu-i mainile deasupra capului. Ii ridica tricoul sarutandu-i abdomenul, si muscandu-l cu pasiune, lasandu-i baiatului mici vanatai pe corp.
-Zici ca ai stat cu mine din curiozitate, nu? Hai sa-ti satisfac eu curiozitatea asta.Am sa te fac sa nu uiti in viata ta noaptea asta. Iti voi arata ce inseamna cu adevarat sa fii curios. Doar sti ce se zice, nu? Curiosii mor repede.
Baiatul nu indraznea sa zica nimic. Doar tinea ochii inchisi si tremura. Oare gresise? Insa urmatorul gand este intrerupt de o durere extrem de mare in partea de jos a corpului. Fara nici macar un avertizment, Ray l-a patruns cu putere. Ochii ii sunt mari si lacrimi amare se scurg pe chipul sau inocent. Nu indraznea sa-l priveasca in ochi pe cel ce tocmai ii sfasiase inima. Acum nu mai simtea decat acea senzatie ciudata in corp. Acea durere ucigatoare ce-i strapungea inima asemeni unui pumnal. Simtea atingerile pline de dorinta ale lui Ray. Buzele vedetei isi faceau drum spre zona intima a baiatului, facandu-l pe acesta sa scoata cateva gemete de durere. Apoi iar era patruns cu putere. Sfarcurile salle ii erau muscate cu pasiune si corpul era acoperit cu urme lasate in urma acelor stransori. Ciudat a fost ca niciodata, cat timp Ray si-a satisfacut placerea nu l-a sarutat pe buze sau l-a privit in ochi. Lucruri ce il fac pe Thony sa se simta mizerabil, ca cel mai mare gunoi din lume. Scena continua asa pana cand, lipsit de putere, baiatul lesina in bratele cantaretului. Vazand ca nu mai are niciun fel de reactie, Ray se opreste si-l ia in brate, lipindu-si trupul infierbantat de al baiatului. Ii aude respiratia greoaie si regreta enorm ceea ce a facut. Dar timpul nu poate fi dat inapoi.
-E numai vina ta! Doar a ta! De ce a trebuit sa zici lucururile alea? Uite in ce stare esti acum. Prostule, esti un mare idiot! tipa Ray, ridicandu-se si luandu-si paltalonii pe el. Desi jurase ca nu-l va rani niciodata, tocmai asta a facut. Deschide usa, dar in fata sa statea ingrozit fratele lui Ray. Yuri se uita ingrozit la cantaret si ii da un pumn, reusindu-l sa-l tranteasca la podea. Apoi isi indreapta privirea catre patul in care zace Thony. Se duce la el si il infasoara in cearsaf, luandu-l in brate. Cand s-a intors insa, l-a vazut pe Ray in usa.
-Sa nu te mai atingi de el, ai inteles? Sa nu te mai prind ca te mai apropii de el! tipa Yuri. Parca ziceai ca-l iubesti. Am renuntat eu la el si ti l-am lasat tie. El a venit cu tine pana la mama-naibii. Ti-a daruit tot ce a avut el mai bun si tu ce-ai facut? Esti un mare idiot! Te iubeste, prostule! Te-a iubit si te iubeste, cum ii poti face asta?
-Scuteste-ma cu stupizeniile tale. Nu ma iubeste si nu ma va iubi niciodata. Singurele lucruri pe care le vrea la mine sunt banii si celebritatea mea. E la fel ca ceilalti, un gunoi. Chiar el a zis ca nu ma iubeste.
-Uneori ma intreb daca ai mai multi neuroni de unul in capul ala gol! De unde crezi ca stie el daca te iubeste sau nu? A fost singur de mic. Crezi ca la invatat cineva sa iubeasca? Crezi ca el stie ce simte, stie in cine sa aiba incredere cand toti il tradeaza si il paseaza mai departe, fara sa le pese de nimic. Tu habar n-ai prin ce a trecut. Nici macar nu-l cunosti si iti permiti sa... Sau crezi ca esti singurul copil ce sufera in lume? Crezi ca doar tu ai fost tratat asa? Tot ce sti sa faci e sa ii tratezi pe ceilalti ca cele mai mari rahaturi de pe pamant. Deschide ochii frate, lumea e plina de oameni ca tine!
Ultimele cuvinte l-au lasat pe Ray cu privirea atintita spre pamant. Observa cum iubirea vietii sale se indeparteaza tot mai mult de el, dar parca o bariera ii sta in cale. De ce nu poate striga de fapt cat de mult il iubeste? L-a lasat sa plece si asta s-ar putea sa fie cea mai mare greseala din viata sa. Cade in genunchi apasat de o forta imsena. Se gandeste la Thony. Ce a facut?
Pe drum, Yuri conduce cu viteza spre apartamentul celor doi. Isi mai priveste prietenul din cand in cand si ofteaza ingandurat. Oare ce s-a intamplat intre cei doi de s-a ajuns la asa ceva.? Dupa cateva minute de mers cu masina, acesta oprestei in fata blocului. Il ia in brate pe baiat, urcandu-l pana in apartament, unde il aseaza pe patul moale. Ii mangaie trupul plin de vanatai si se apropie incet de gura lui. Ii mangaia buzele cu aratatorul, incercand sa pinda savoarea lor pe degetul lui. Il imbraca in pijamale si il inveleste, asezandu-se langa el. Luna lumineaza incaparea. Razele sale aurii incearca sa aduca acea culoare rozalie in obrajii baiatului. Stelele ii vegheaza eternul somn. Clipe, minute, ore toate par a ramane suspendate intr-o ultima sclipire a vietii. Durere, teama, iubire un amestec haotic de sentimente se incurca intre ele, formand un singur freamat al inimii. Dimineata alunga acea liniste infernala din toiul noptii. De afara deja rasuna masinile, ce claxoneaza puternic. E ora noua. Yuri deschide ochii, insa prima privire ce o arunca il lasa infricosat. Thony nu e nicaieri. In locul sau, pe perna imbibata cu parfumul sufocant al baiatului e un bilet.

" Iti multumesc pentru tot ce ai facut pentru mine. M-am dus la Ray. Iarta-ma pentru toate problemele ce ti le-am cauzat ieri. A fost vina mea. Numai a mea, pentru tot ce s-a intamplat. Ray nu a facut nimic. Iarta-ma ca n-am reusit sa te iubesc asa cum ma iubesti tu pe mine. "

Thony

-Prostutule, se pare ca nu poti trai fara el! sper ca Ray sa intelega asta.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de Mitsukai Yoru - 01-10-2008, 12:50 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de myuu - 19-11-2008, 10:57 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de nolazy - 23-11-2008, 08:33 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de nolazy - 01-12-2008, 09:05 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de Kido - 02-12-2008, 04:10 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de myuu - 04-12-2008, 01:24 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de myuu - 10-01-2009, 09:18 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de nolazy - 10-01-2009, 11:15 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de Kido - 10-01-2009, 11:29 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Amintiri din viitor Prevented :D 9 6.563 17-11-2013, 02:55 AM
Ultimul răspuns: Prevented :D
  Jurnalul unei fete pierdute in amintiri Hinata-san 3 3.205 13-10-2013, 12:26 AM
Ultimul răspuns: Mathilde
  [Yaoi] Nopti uitate Lexxu 4 3.502 17-06-2012, 08:39 PM
Ultimul răspuns: Beba.
  Sentimente uitate *|Dea|* 14 8.493 16-04-2012, 10:32 AM
Ultimul răspuns: *|Dea|*
  Tu ai cheia cufarului cu amintiri tacotaline 1 2.211 28-01-2012, 04:28 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Amintiri pierdute Hasamy lost vampire 20 10.611 11-12-2011, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Addeh
  Amintiri prafuite mady 16 9.212 18-07-2011, 10:01 AM
Ultimul răspuns: Mizantropul
  The best damn thing [shounen-ai/yaoi] Michyio 2 3.201 09-07-2010, 03:48 PM
Ultimul răspuns: Alixa
  Amintiri prăfuite Teh 14 8.488 08-07-2010, 04:11 PM
Ultimul răspuns: Summer
  Amintiri dulci-amare Trioxide chocolate.۩ 7 4.681 26-06-2010, 01:46 AM
Ultimul răspuns: Jasmine


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)