Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

sasuke and sakura love

#9
Cadoul


Eram putin ingrijorata...Afara era cam frig...Si nici ei nu puteau dormi pe jos.Chiar daca eram fete, toti puteam raci…
-Noi vom dormi pe jos.Nu-ti face griji, noi nu suntem asa sensibili. Ne vom descurca. Mi-a spus Kiba zambind.
M-am dus sa vad daca pot gasi ceva in sifonier ca sa le pot aranja si baietilor un fel de pat pe jos...Daca raceau nu vroiam sa ma simt vinovata.Am gasit ceva cearsafuri si niste perne...M-am dus sa le aranjez. Le-am pus la fiecare cate o perna si un cearsaf.
-Hey, Sakura! Ce faci acolo? Intreba mirat Kiba.
-Nu vreau sa raciti!
-Esti atat de draguta, Sakura!
-Multumesc mult Kiba!
Ne-am schimbat toti in haine de casa si apoi ne-am bagat in pat. Eu si Hinata stateam in pat...Ne simteam putin prost, dar baietii nu aveau nici-o treaba. Eu aveam o patura roz, iar Hinata una albastra…Culorile noastre preferate. Dupa vreo 10 minute parea ca pe toti pusese stapanire oboseala si adormisera. Numai eu nu aveam somn. Stateam la marginea patului si il priveam pe brunet, care doarmea destul de aproape de mine. Era foarte frumos cand dormea, si pare atat de inocent...Pe urma am auzit cum usa de la balcon se deschide.Ma spariasem, credeam ca e cineva, dar nu era nimeni.Se deschisese de la vant. Se facuse foarte frig.Cand m-am uitat la Sasuke, era dezvelit si tremura de frig. Se culcase fara bluza. M-am dat jos din pat, si am vrut sa ma duc sa-l invelesc.Cand am luat patura sa o pun pe el brunetul m-a prins de mana. Din cauza sperieturii am cazut chiar peste el.Stateam desupra lui si ne priveam adanc in ochi.
-Ce vroiai sa faci?
-Eu?? Vroiam doar sa te invelesc.Tremurai.
Cred ca deja eram mai rosie ca focul…eram in bratele brunetul, privindu-l. Inca ma mai tinea de mana si ma strangea foarte tare.
-Sasuke da-mi drumul te rog.Ma doare.
-A da.Scuze.
M-am ridicat si am vrut sa ma intorc inapoi in pat.
-Unde te duci?
-Sa ma culc. De ce?
-Nu ai zis ca vroiai sa ma invelesti? Acum nu mai vrei?
-Pai..Acum te-ai trezit. Te poti inveli singur.
-Dar mi-ar placea sa o faci tu.
Oare ce se intampla cu Sasuke??? Azi nu mi-a vorbit deloc...Acum imi spune asta...Este atat de nehotarat...Ce era defapt in capul lui?Oare nu vroia sa vorbeasca cu mine cand mai era cineva cu noi? Dar acum se putea trezi oricine in orice moment.Nu vroiam sa-l invelesc...Dar mi-am adus aminte de parintii lui care nu mai erau.Probabil de cand a murit mama lui s-a invelit destul singur...M-am dus sa-l invelesc.Am luat patura, am pus-o pe el si i-am spus noapte buna.
-Nu ma saruti de noapte buna? Mama asa facea.
Cred ca isi daduse seama ca vroiam sa-l bag in pat asa cum facea mama lui.L-am luat in brate si l-am sarutat pe frunte. Dar se pare ca brunetul nu asta vroia.M-a luat de maini si m-a pus jos. S-a pus pe mine si a vrut sa ma sarute. Dar tocmai atunci a batut cineva la usa.
-La naiba! Cine poate sa fie?
Se pare ca se cam enervase.S-a ridicat si s-a dus la usa sa vada cine este.Cand a deschis usa acolo era Kakashi sensei.
-Buna seara! Ma scuzati..Vroiam sa vad daca dormiti. Numai voi sunteti treji?
-Da. Ceilalti au adormit. Am zis eu.
Senseiul s-a uitat putin prin camera, s-a uitat pe jos unde fusesem cu Sasuke si a zis:
-Se pare ca m-am inselat.Nu sunteti asa cuminti nu?
A spus asta dupa care incepu sa rada. Dupa cateva secunde ne-am dat si noi seama la ce se referea. Eu ma inrosisem foarte rau si ma cam suparasem. Cum putea sa zica asta?
-Cum??? Ce vreti sa spuneti? Doar nu va ganditi ca...
-Ehh...Glumeam si eu cu voi. Ma duc la culcare. Noapte buna si aveti grija ce faceti! Spuse Kakashi cu un zambet foarte ciudat pe fata.Apoi a plecat.
-Pffff…Ce glume are si Kakashi asta...Spuse Sasuke cu un zambet sarcastic pe fata.
Avea dreptate...Ce glume erau alea? Aveam doar 16 ani! Sasuke se duse inapoi in pat, dar eu am ramas.Am iesit pe balcon cu gandul sa privesc putin stelele.Dupa cateva minute a venit si Hinata. Reusise sa ma sperie foarte tare.
-Sakura! Ce faci aici? Sopti ea. A spus-o intr-un mod destul de ciudat, nu mi se parea ca e vocea ei si de aceea ma speriasem.
I-am spus ca am iesit sa iau o gura de aer si sa ma uit putin la stele care erau foarte frumoase in aceea noapte.Era putin cam frig afara si parea ca sta sa ploua,dar totusi era foarte frumos...Hinata a vazut ca eram putin trista si ma intrebat ce este cu mine.Ma cunostea de cateva zile dar stia cand eram trista sau fericita...I-am spus ca nu am nimic dar si-a dat seama ca mint asa ca am fost nevoita sa-i spun ce era cu mine.I-am povestit de Sasuke,de tot ce se intamplase si cum incepeam eu incetul cu incetul sa ma indragostesc de el.
Mi-a spus ca dupa cate isi dadea seama Sasuke chiar ma placea , si ca trebuia sa incerc sa-i spun ce simt pentru el, dar bineinteles ca nu puteam face asta.Si in plus chiar nu credeam ca el ar putea tine la mine...Am mai stat putin de vorba, despre Sasuke desigur, iar apoi am intrat in casa.Era foarte tarziu...Ne-am pus in pat si dupa 2 minute eu am si adormit..Eram foarte obosita...
Cand m-am trezit dimineata nu mai era nimeni in camera...Eram singura.Cand m-am uitat la ceas era aproape ora 10! Oare plecasera fara mine??M-am imbracat repede si am coborat jos. Din fericire acolo erau Sensei Kurenai si Hinata...
-Unde sunt ceilalti??am spus eu putin nedumerita...
-Baietii s-au dus cu domnul Hokage sa vada pe unde trebuie sa mergem mai departe. Mi-a raspuns Doamna Kurenai.
-Sensei? Pot sa ma duc la o plimbare in padure?aveam nevoie de aer...Si simteam nevoia sa fiu putin singura...
Am plecat intr-o padure foarte frumoasa unde erau foarte multe flori de cires.Deja ma simteam mai bine...Astazi era o zi cam aiurea...Trebuia sa fie speciala pentru mine, dar era o zi ca oricare alta... Astazi implineam 16 ani..Fara sa-mi dau seama ca in spatele meu e cineva am zis asta cu voce tare...Atunci o aud pe Hinata:
-Hey, Sakura! Asteapta..spuse ea in timp ce gafaia de oboseala...Cand a ajuns la mine sa oprit punandu-si mainile pe genunchi si respirand adanc.
-Ce s-a intamplat??Eram putin ingrijorata…Dar Hinata m-a calmat spunandu-mi ca nu s-a intamplat nimic, doar vroia sa vorbeasca cu mine.Am stat...Ne-am plimbat, am vorbit...Apoi i-am spus Hinatei ca ar trebui sa ne intoarcem, dar ea nu a vrut...Nu stiam de ce nu vrea sa ne intoarcem... Am mai stat putin si apoi am plecat.Hinata incerca sa ma convinga sa mai stam dar eu eram cam obosita...
-Hey Sakura...Spuse ea chicotind...Nu-ti mai amintesti nimic de aseara??
-Ce sa-mi amintesc? Oare despre ce vrobea?? Ce am facut aseara?? Credeam ca am sforait sau asa ceva. Deja ma jenasem...
-Chiar nu-ti amintesti ce a facut Sasuke aseara?
Hinata inca radea...habar nu aveam de ce...Oare ce facuse Sasuke??Am intrebat-o ce a facut Sasuke si mi-a spus:
-Nu stii ca dupa ce te-ai culcat a venit la tine, s-a pus pe un scaun si te-a privit toata noaptea...S-a jucat in parul tau, te-a mangaiat...Chiar nu stii??
Despre ce vorbea???Cum sa faca Sasuke asa ceva??? Nu avea cum...Eram sigura ca ma minte, dar era mai serioasa ca niciodata...Sa fi fost asa? Habar nu aveam.Cred ca cel mai bine uitam ca am auzit asta pentru ca nu-l puteam intreba daca e adevarat...Dar nu era asa greu sa uit...In sfarsit ajunsesem la casuta unde ne petrecusem noaptea.Hinata m-a lasat pe mine sa intru prima.Cand am deschis usa si am facut 2 pasi au sarit cu totii strigand in cor “Surprizaaaa”. Am ramas socata.Nu stiam de unde aflasera ca este ziua mea.M-au felicitat cu totii si m-au pupat...Dar lipsea cineva. Acel cineva era Sasuke.I-am intrebat pe toti unde este, dar nu stia nimeni. Am luat o felie de tort si am iesit afara sa-l caut pe brunet.Probabil iar pierdea vremea printr-un copac...Am cautat si iar am cautat dar Sasuke parca disparuse...Apoi am auzit ceva intr-un copac mai apripiat de lac.M-am dus sa vad daca intradevar era Sasuke. Inainte sa apuc sa ma uit brunetul a sarit din copac fix in fata mea. Statea si ma privea fara sa scoata un sunet. Daca am vazut ca nu zice nimic i-am intins farfuria cu tortul si i-am spus ca este pentru el. Brunetul a scos o cutiuta mai mare, foarte frumos impachetata si mi-a intins-o spunandu-mi:
-Iar asta este pentru tine.
Deci si el stia...Dar...Chiar imi facuse un cadou?? Oare ce era? Am luat cutiuta din mana lui si am incercat sa vad ce e acolo. Cand am deschis-o inauntru era.....
Astept parelile voastre :bye: :bye:



Răspunsuri în acest subiect
RE: sasuke and sakura love - de O@n@ - 08-09-2008, 11:59 PM
RE: sasuke and sakura love - de Shilpa - 09-09-2008, 01:17 PM
RE: sasuke and sakura love - de Shilpa - 12-09-2008, 10:43 AM
RE: sasuke and sakura love - de Xoxo - 17-09-2008, 04:12 PM
RE: sasuke and sakura love - de buono_airi_momoko_miyabi - 19-09-2008, 04:08 PM
RE: sasuke and sakura love - de O@n@ - 29-09-2008, 06:45 PM
RE: sasuke and sakura love - de Yukira1234 - 20-10-2008, 08:55 PM
RE: sasuke and sakura love - de sweet_girl0,07 - 31-10-2008, 06:08 PM
RE: sasuke and sakura love - de sasuke_sakura - 06-01-2009, 08:18 PM
RE: sasuke and sakura love - de ~Designer~ - 22-02-2009, 05:10 PM
RE: sasuke and sakura love - de Elina - 22-02-2009, 08:01 PM
RE: sasuke and sakura love - de Ryuu - 24-02-2009, 11:10 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  sakura and sasuke(zambete ce palesc) sharma_sakura 4 3.725 03-09-2011, 02:47 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  sasuke si sakura(trandafiri isi croiesc drumul dragostei) sakura_haruno75 1 2.918 29-05-2010, 04:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 5 6.242 09-05-2010, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Denny
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 8 8.641 09-05-2010, 08:20 PM
Ultimul răspuns: Denny
  Do i love you.....Sakura? Kyung.Oppa 1 3.152 21-02-2010, 06:53 PM
Ultimul răspuns: ~Passion pour la mode~ღ♥Pisy♥ღ
  TE indragostesti cand te astepti mai putin(love story with sakura si sasuke) ralu_th7 8 7.467 16-12-2009, 03:09 AM
Ultimul răspuns: Bad Blood.
  My Storry About Sasuke&Sakura sakura_alexutza 19 15.313 18-07-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  Sasuke ,Sakura – ce inseamna iubirea (+16) Extreme Colors 20 15.336 13-07-2009, 08:59 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  Sakura&Sasuke Yuki4ever 15 12.015 11-07-2009, 03:21 PM
Ultimul răspuns: D@n@
  Cand intre Demon si Inger se naste iubirea (Sasuke & Sakura) Ely-chin 48 53.252 22-06-2009, 05:11 PM
Ultimul răspuns: Yumina


Utilizatori care citesc acest subiect:
11 Vizitator(i)