Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

sasuke and sakura love

#5
Deci continuarea:
SasuSaku
Un trecut ingrozitor....
-S-a intamplat atunci…
-Cum? Ce s-a intamplat??
-El a fost…
-Cine a fost?? Ce s-a intamplat??
Acum chiar eram ingrijorata…Oare despre ce vorbea?? Ce era cu el??Nu ma asteptam sa vad un membru al clanului Uchiha plangand.
-Fratele meu…Mi-a ucis familia! Propiul meu frate! Dar am sa-i razbun…
-Cum??O, Doamne! E ingrozitor!
Am ramas ingandurata privindu-l pe brunet care era foarte suparat, dupa care m-am apropiat de el si l-am luat usor in brate. Ma asteptam sa ma respinga si sa se supere, dar n-a fost asa…Era foarte calm…Ba chiar ma luat si el in brate…
-Stii Sakura…Pana acum nu am mai vorbit cu nimeni despre familia mea, dar nu stiu… Simt ca pot avea incredere in tine…
-Nici nu stii cat ma bucur ca spui asta…
“Uau! Ce s-a intamplat cu el?? De cand e asa sensibil? Acesta nu e Sasuke! Nu are cum! Poate l-au rapit extraterestrii…” Gandul asta ma amuza…Dar doar in sinea mea…Eu ziceam de Sasuke ca e sensibil…Cand am auzit ce a spus m-a apucat plansul…Inca eram in bratele lui….Ii puteam simti parfumul…Care aproape ma imbatase…Ma starngea atat de tare…Dar nu am zis nimic.Imi placea.Oare ce trebuia sa fac? Cred ca isi batea joc de mine…Nu stiam ce sa cred.
-Sakura…De ce te porti asa frumos cu mine??
-Ce vrei sa spui?
-Nimic…Lasa..
Nu stiam ce vroia sa spuna… Eram complet visatoare…Parfumul lui chiar ma ametise…Apoi…s-a intamplat ceva ce nu ma asteptam niciodata sa se intample…Brunetul se apropie de mine si incerca sa ma sarute…am incercat sa ma dau inapoi…Stiam ca nu e bine….Dar deja era prea tarziu….Buzele mele fusesera deja prinse de ale lui formand un sarut extrem de pasional... Mi se inmuiasera picioarele…Nu stiam ce sa fac…Primul sarut avea mireasma parfumului lui...Dar nu puteam! Stiam ca nu era bine! L-am impins si mi-am cerut scuze intrun mod destul de brutal…Habar nu aveam ce fac…Sau ce facusem…
-De ce iti ceri scuze , Sakura?? Eu ar trebui sa o fac..Imi pare rau! Am facut o mare tampenie! Ce o fi fost in capul meu?
-Nu trebuie sa te scuzi Sasuke.Nu m-am suparat…
-Poate dar tot nu trebuia sa fac asta…Ar trebui sa plecam…Cred ca mergem in aceasi directie, nu?
-Cred ca da…
-Bine, atunci hai sa mergem.
Tot drumul niciunul nu a scos nici un cuvant in legatura cu ce facusem…Dar cred ca era mai bine asa…Ma simteam ciudat…Ce sentiment era asta?? Oare ma indragosteam?
-Am ajuns.Aici stau.Multumesc Sasuke.
-Bine. Noapte buna Sakura…Ne vedem maine la antrenament..
-Da. Noapte buna ,Sasuke…
Era tarziu…Intarziasem acasa… Cand am ajuns mama deja ma astepta cu explicatie…Trebuia sa fie una buna…Altfel nu mai scapam de ea toata noaptea…I-am spus ca am mai stat cu noile mele colege… doar era prima mea zi…M-a lasat in pace…M-am dus in camera mea, m-am schimbat iar apoi m-am bagat in pat. Era abia ora 21:00.Nu-mi venea sa cred ca vroiam sa ma culc atat de devreme…Dar dimineata aveam antrenament cu echipa si trebuia sa ma trezesc foarte devreme.
Incercam sa dorm, dar cand inchideam ochii vedeam doar imaginea mea si a lui Sasuke tinandu-ne in brate si sarutandu-ne.Ma apuca tristetea asa ca preferem sa tin ochii deschisi…
Cand in sfarsit am adormit am auzit alarma ceasului care imi suna la cap…”Oh, nu! E deja ora 6:00???La 6:30 trebuie sa fiu la antrenament!”
M-am imbracat repede cu o pereche de pantaloni scurti, roz si cu o bluza alba cu o pisicuta pe ea.Era preferata mea.Apoi mi-am prins parul intr-o coada sus ca sa nu ma deranjeze la antrenament, si cand tocmai vroiam sa ies din camera o aud pe mama:
-Sakura, scumpo! Te asteapta un baiat dragut aici!
-Cum ?? Cine e?? Cobor acum!
Oara cine putea sa fie???Oare putea sa fie Sasuke? Sau imi faceam sperante degeaba? Cand am coborat jos ma astepta nimeni altul decat…Naruto!!!”O, nu!Oare ce cauta el aici?”
-Ohayo, Sakura!
-Ohayo, Naruto….Ce cauti aici??
-Pai ai intarziat si ne-am facut griji…Sasuke ne-a spus unde stai asa ca am venit dupa tine.
-Bine, hai sa mergem…Ja’ mama!
-Ja ne copii!
Mama putea fi asa de enervanta uneori…Dar cand ma gandeam ca o sa-l vad pe Sasuke imi trecea tot…”Oare ce se intamplase cu o seara in urma fusese doar un vis?Oare se va comporta diferit cu mine de acum?”Aceste intrebari ma inebuneau…In sfarsit am ajuns la locul de antrenament cand l-am vazut pe Sasuke.Deja incepuse sa se antreneze…Singur.Senseiul care trebuia sa ne antreneze nu ajunsese.Ne-am indreptat spre brunet…
-Ohayo Sasuke!
-Mda…Ohayo…
Oare ce era cu el?? Cu o seara in urma ma sarutase si ne tinusem in brate..iar…acum era la fel ca inainte…Rece si nepasator…M-am asezat langa un copac impreuna cu Naruto si asteptam sa vina cel care avea sa ne antreneze… Sasuke isi vedea de treaba lui…Eu si Naruto radeam din aproape orice…Eram atat de plictisita si obosita ca pana si glumele blondului ma amuzau…
-Hey, Sakura! Vrei sa iesim putin san e plimbam dupa antrenamet?
-Pey…Sigur Naruto..Nu am nimic altceva de facut…Asa ca e in regula.
-Serios?? Adica chiar ai zis da??
-Desigur…De ce nu?
-Suuuuuuuuuper! Mersi Sakura! Auzi…? Ce e cu brunetul?
-Ce vrei sa spui?
-Pey…Uite cum sa uita…Parca ar vrea san e faca sa disparem chiar in momentul asta…
Acum ca zisese Naruto….Sasuke chiar se uita foarte urat la noi….Oare de ce? Avea legatura cu ce se intamplase?? Nu stiam ce sa zic…Ma fixa cu privirea…Nu stiam cum sa reactionez…Dar se pare ca Naruto mi-o luase inainte.
-Hey, omule!Care e problema ta?? De ce te uiti asa la Sakura??
-Nu e treaba ta unde ma uit! Fraierule! Vezi-ti de conversatia ta!
Ce era cu ei? Se certau aproape din orice…Dar acum mai aveau putin si se luau la bataie..Se pare ca erau foarte stresati..
-Baieti, va rog sa incetati!
M-am bagat intre ei chiar cand Naruto vroia sa-l loveasca pe Sasuke…Dar nu-si nimerise tinta…Pentru ca eu eram pe jos. Blondul imi daduse ditamai pumnul. “Asta o sa lase o urma urata..” Mi-am zis eu.
-Vezi ce faci, ratatule??? Sakura..Esti bine?
-Da. Nu am nimic..
-Sakura ai patit ceva?? Imi pare foarte rau!
Brunetul ma ajuta sa ma ridic..Si imi spuse ca nu trebuia sa ma bag. Blondinul veni in fuga spre mine sa vada daca sunt teafara dar, ca de obocei se impiedica si cazu.
-Esti un fraier Naruto! Spuse brunetul.
Blondul reusea mereu sa ma faca sa rad…Chiar si in cele mai urate momente…Nu realizasem pana atunci ca brunetul inca ma mai tinea de mana de cand ma ajutase sa ma ridic…Era atat de cald…
-Sasuke? Acum imi poti da drumul la mana.
-A da! Uitasem.
-Multumesc pentru ajutor…
Apoi aparu si senseiul…Intarziase aproape 3 ore…Naruto sari imediat ca ars si incepu sa tipe la sensei.
-Imi pare rau copiii…Se pare ca m-am pierdut si eu putin pe drumurile vietii…



atat pt azi o sa mai pun...cand mai scriu) sper din tot sufletul sa va placa:*:*:*:* am incercat sa fac si yo ceva mai romantic dar si trist in acelasi timp pwp:X:X:*:*:*



Răspunsuri în acest subiect
RE: sasuke and sakura love - de O@n@ - 08-09-2008, 11:59 PM
RE: sasuke and sakura love - de Shilpa - 09-09-2008, 01:17 PM
RE: sasuke and sakura love - de buono_airi_momoko_miyabi - 11-09-2008, 02:06 PM
RE: sasuke and sakura love - de Shilpa - 12-09-2008, 10:43 AM
RE: sasuke and sakura love - de Xoxo - 17-09-2008, 04:12 PM
RE: sasuke and sakura love - de O@n@ - 29-09-2008, 06:45 PM
RE: sasuke and sakura love - de Yukira1234 - 20-10-2008, 08:55 PM
RE: sasuke and sakura love - de sweet_girl0,07 - 31-10-2008, 06:08 PM
RE: sasuke and sakura love - de sasuke_sakura - 06-01-2009, 08:18 PM
RE: sasuke and sakura love - de ~Designer~ - 22-02-2009, 05:10 PM
RE: sasuke and sakura love - de Elina - 22-02-2009, 08:01 PM
RE: sasuke and sakura love - de Ryuu - 24-02-2009, 11:10 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  sakura and sasuke(zambete ce palesc) sharma_sakura 4 3.725 03-09-2011, 02:47 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  sasuke si sakura(trandafiri isi croiesc drumul dragostei) sakura_haruno75 1 2.918 29-05-2010, 04:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 5 6.242 09-05-2010, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Denny
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 8 8.641 09-05-2010, 08:20 PM
Ultimul răspuns: Denny
  Do i love you.....Sakura? Kyung.Oppa 1 3.152 21-02-2010, 06:53 PM
Ultimul răspuns: ~Passion pour la mode~ღ♥Pisy♥ღ
  TE indragostesti cand te astepti mai putin(love story with sakura si sasuke) ralu_th7 8 7.467 16-12-2009, 03:09 AM
Ultimul răspuns: Bad Blood.
  My Storry About Sasuke&Sakura sakura_alexutza 19 15.313 18-07-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  Sasuke ,Sakura – ce inseamna iubirea (+16) Extreme Colors 20 15.336 13-07-2009, 08:59 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  Sakura&Sasuke Yuki4ever 15 12.015 11-07-2009, 03:21 PM
Ultimul răspuns: D@n@
  Cand intre Demon si Inger se naste iubirea (Sasuke & Sakura) Ely-chin 48 53.252 22-06-2009, 05:11 PM
Ultimul răspuns: Yumina


Utilizatori care citesc acest subiect:
10 Vizitator(i)