Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

sasuke and sakura love

#3
Ok o sa ascult parerile voastre acum continuarea:
SasuSaku(partea 2)

Apoi ochii imi zburara ca prin minune la un baiat brunet si cu ochii negrii ca maslinele.Statea intr-un copac si privea ingandurat cerul.Era foarte dragut.Parca era un personaj de basm.Am vrut sa ma duc sa-l salut, dar ceva ma retinea.Acel ceva erau ochii lui.Avea o privire demonica si parea foarte deranjat de ceva.Apoi am vazut ceva ce m-a lasat moale.Brunetul mai privi odata cerul si ofta…Dar era un oftat din suflet.Apoi ochii lui se schimbara.Deodata devenisera foarte blanzi si inocenti.Atunci m-am gandit ca nu poate fi asa rau cu mi-l inchipuisem, asa ca am mers sa-l salut.
Ma apropiam de el dar parka acesta nici nu observa.
-Ohayo!Eu sunt Sakura.Este prima mea zi aici.Cum te numesti?
Dupa ce am terminat de vorbit am ramas nemiscata privind in sus la baiat , inca cu zambetul pe buze asteptand un raspuns.Dar acesta nu mai venea…”Off!!Imi vine sa intru in pamant de rusine!” mi-am zis eu.
Apoi, fiind putin intrigata si stanjenita am prins putin tupeu si i-am vorbit din nou.
-Hey! Poti sa-mi raspunzi, te rog?? Nu vroiam decat sa te salut!
“Ce a fost asta??Cred ca am exagerat putin!”
Fara sa-mi dau seama incepusem sa ridic tonul la el…
-Imi pare rau! Nu am vrut sa tip.Trebuie sa plec!
Ca de obicei am fugit ca o lasa…! Dar nu stiam ce sa fac..
-Mda bine…spuse brunetul.
Spre surprindere mea baiatul cel brunet si nepasator vorbise cu mine!!Putin cei drept,dar, era bine si atat!
Am facut cativa pasi, apoi m-am intors sa-l mai vad putin pe brunet, care zici ca era o maimutica acolo in copac.Acest gand ma amuza.Dar cand m-am intors, baiatul disparuse! Nu mai era in copac! Oare unde putea sa se duca in acele cateva secunde??
Cand am vazut ca nu mai vine am plecat….Ca sa nu intarzii chiar din prima mea zi.Cand am intrat in clasa toti erau asezati, asteptand senseiul.
“Sa vedem…Unde sa ma asez??” Dupa ce m-am uitat mai bine prin clasa am observat ca nu mai era decat un loc liber.”Stay putin!Este chiar langa baiatul din copac si cel care ii place Hinatei!!”
M-am indreptat spre banca si am intrebat politiocos daka locul acela era ocupat. Blondinul mi-a raspuns imediat ca nu, dar dupa cum ma asteptam, brunetul n-a scos nici un cuvant.
-Atunci …ma pot aseza aici? am spus eu.
-Desigur! Tu esty fata cea noua? Spuse blondinul.
-Da! Ma numesc Sakura!
-Imi pare bine! Eu sunt Naruto! Naruto Uzumaki credeti-ma!!
-Incantata…Hey,Naruto!Ce este cu el?? Am spus eu facand un semn spre brunet.
-Cu Sasuke?Nu stiu…Asa e mereu!
-Oh..Mersi Naruto.
Apoi m-am asezat in banca asteptand sa-mi cunosc si eu senseiul.Sasuke parka nici nu observase ca m-am asezat langa el.”Sasuke?Parca imi suna cunoscut numele asta.Nu cumva este acel Sasuke Uchiha despre care am auzit atatea???Singurul supraviatuitor al clanului Uchiha? Am auzit ca este foarte puternic!Cred ca de aceea este asa de ingamfat.”
Dupa cinci minute a venit si senseiul.Numele lui era Iruka.M-a prezentat clasei, am facut cunostinta cu colegii iar apoi a trebuit sa incepem ora…
-Acum va voi grupa cate trei intro echipa.spuse senseiul.
“Cate trei?Ma intrem cu cine voi pica.”Eu speram sa cad cu Hinata in echipa dar ea fusese deja grupata cu doi baieti, Shino Aburame si Kiba Inuzuka.
-Echipa numarul sapte…Naruto Uzumaki, Sakura Haruno si Sasuke Uchiha.
-Cum???am strigat eu fara sa-mi dau seama.
Tipasem cam tare…Dar…Cum sa pic eu tocmai cu Sasuke??? Si cu Naruto…Apoi m-am uitat la Sasuke si la Naruto sa le vad reactia…Naruto parea incantat, dar cand m-am uitat la Sasuke era atat de nepasator ca m-a facut sa simt un nimeni, ca nu am nici-o importanta, ca nu contez deloc…Imi venea sa plang…dar ma abtineam…Oare de ce imi pasa atat de mult ce credea Sasuke despre mine, ce facea, ce gandea?? Oare ma indragosteam de el??”Nu! Asa ceva nu e posibil! Sau poate este…” Nu stiam ce sa fac… Dupa ore m-am hotarat sa vorbesc cu Sasuke.
-Sasuke…Pot sa-ti vorbesc o clipa?
-Mda…ce e?
-Pai..Uite, imi pare rau ca a trebuit sa cazi chiar cu mine in echipa…Stiu ca nu-ti place, dar nu eu am cerut sa fie asa.
-Chiar nu-mi pasa cu cine sunt in echipa! Bine?? Tot ce vreau este sa devin mai puternic, ca sa-mi pot razbuna clanul!
“Ce a vrut sa zica cu asta? Cum adika sa-si razbune clanul?”In acele momente nu mai intelegeam nimic.Tot ce stiam era ca acele vorbe reci ale lui Sasuke imi ajunsesera pana la inima, si ma dureau…
Apoi incepu sa ploua usor, dar cu fiecare secunda care trecea incepea mai tare, si mai tare…Era exact ca ploaia din sufletul meu…Si cum incepea din ce in ce mai tare cu fiecare cuvant spus de Sasuke.
-Bine, imi pare rau Sasuke.
-De ce iti pare rau?
-Pai..Ca te-am suparat…Sasuke?? Te simti bine??
Brunetul nu mai zicea nimic. Doar statea ingandurat privind iar cerul…ca mai devreme…Chiar ma speriase! Ce era cu el??
“O doamne!! Ce sa-i fac? Plange???”
-Sasuke!!Ai patit ceva??



Răspunsuri în acest subiect
RE: sasuke and sakura love - de O@n@ - 08-09-2008, 11:59 PM
RE: sasuke and sakura love - de buono_airi_momoko_miyabi - 09-09-2008, 12:48 PM
RE: sasuke and sakura love - de Shilpa - 09-09-2008, 01:17 PM
RE: sasuke and sakura love - de Shilpa - 12-09-2008, 10:43 AM
RE: sasuke and sakura love - de Xoxo - 17-09-2008, 04:12 PM
RE: sasuke and sakura love - de O@n@ - 29-09-2008, 06:45 PM
RE: sasuke and sakura love - de Yukira1234 - 20-10-2008, 08:55 PM
RE: sasuke and sakura love - de sweet_girl0,07 - 31-10-2008, 06:08 PM
RE: sasuke and sakura love - de sasuke_sakura - 06-01-2009, 08:18 PM
RE: sasuke and sakura love - de ~Designer~ - 22-02-2009, 05:10 PM
RE: sasuke and sakura love - de Elina - 22-02-2009, 08:01 PM
RE: sasuke and sakura love - de Ryuu - 24-02-2009, 11:10 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  sakura and sasuke(zambete ce palesc) sharma_sakura 4 3.725 03-09-2011, 02:47 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  sasuke si sakura(trandafiri isi croiesc drumul dragostei) sakura_haruno75 1 2.918 29-05-2010, 04:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 5 6.242 09-05-2010, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Denny
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 8 8.641 09-05-2010, 08:20 PM
Ultimul răspuns: Denny
  Do i love you.....Sakura? Kyung.Oppa 1 3.152 21-02-2010, 06:53 PM
Ultimul răspuns: ~Passion pour la mode~ღ♥Pisy♥ღ
  TE indragostesti cand te astepti mai putin(love story with sakura si sasuke) ralu_th7 8 7.467 16-12-2009, 03:09 AM
Ultimul răspuns: Bad Blood.
  My Storry About Sasuke&Sakura sakura_alexutza 19 15.313 18-07-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  Sasuke ,Sakura – ce inseamna iubirea (+16) Extreme Colors 20 15.336 13-07-2009, 08:59 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  Sakura&Sasuke Yuki4ever 15 12.015 11-07-2009, 03:21 PM
Ultimul răspuns: D@n@
  Cand intre Demon si Inger se naste iubirea (Sasuke & Sakura) Ely-chin 48 53.252 22-06-2009, 05:11 PM
Ultimul răspuns: Yumina


Utilizatori care citesc acest subiect:
13 Vizitator(i)