Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Amintiri uitate [shounen-ai / yaoi]

#16
Ms sys inca o data pt comm si rep...Ma ti place fic-ul meu;))

Partea II


Baiatul il privi pe cel din fata lui. Fara niciun avertisment sari in bratele sale. Strainul ramase cu ochii deschisi. Acea imbratisare, acea caldura, acele suspine erau ale fratelui sau. Il gasise. Ridica mainele si-l stranse la pieptul sau. Baiatul plangea. Lacrimile sale se scurgeau pe gatul cald al strainului. Thony simtea cum forta il lasa si totul se intuneca in fata sa. De ce? Se lasa in bratele celuilalt, care isi dadu imediat seama ca ceva nu e in regula cu baiatul si il lua aseza pe scaunul sau. Lua un pahar cu apa si ii dadu sa bea. Incet isi revenea. Se speriase ingrozitor. De abia il intalnise, dupa sapte ani si nu vroia sa-l piarda din nou. Dar isi aduse aminte ceva ce nu i-a placut. Cand s-a lovit de el, acesta plangea. Ce sau cine l-a facut sa planga? Se aseza langa Thony, punandu-i capul pe umarul sau. Avea noroc ca numarul pasagerilor de la clasa intai era mic si el avusese grija cand a urcat sa-si gaseasca un scaun departe de privirile curioase ale celorlalti .
-Esti bine? Ce-ai patit, de ce plangi? spuse cel ce-l salvase.
-Eu...e atat de dura viata...mi-as fii dorit sa fiu si eu ca ceilalti.
Copilaria mea s-a sfarsit atat de devreme, iar aceste sentimente de teama, ca as putea pierde persoanele dragi se intorc...Oare ar fii mai bine daca as pleca si eu din aceasta lume? Tot ce mi-am dorit a fost putina iubire, doar o imbratisare, niste cuvinte care sa-mi imprejmuiasca inima precum un zid de trandafiri...De ce a trebuit sa pierd tot? Am gresit cu ceva?
-Sst! Nu e vina ta. Tot ce ti s-a intamplat e doar vina unei sorti amare, pe care nu o meriti. In viata toate sunt asa, totul e doar o lupta continua pentru a putea supravietui. Toti afiseaza o masca, pentru a ascunde durerea Daca fiecare zambeste in fata tuturor, totul o miciuna...doar un zambet fals. Viata nu e drepta, totdeauna iti ia ceea ce iubesti mai mult. Greseti si realizezi ca e prea tarziu pentru a-ti asuma responsabilitatea pentru ca, din cauza ta, altii au inima franta, nu au invatat ce e iubirea si nu au incredere in ei. Ce rost ar mai avea acum cand sti ca ti-ai parasit persoana draga , singura persoana importanta din viata ta...Nu am mai spus niciodata nimanui asta, dar ma simt gol pe dinauntru...am facut pe cineva sa sufere si stiu ca acum, oricat as incerca sa-i redau acea fericire pierduta, nu voi reusi...acum e atat de frged....pare atat de singur. Mmmm...ma gandeam, n-ai vrea sa mergem la o intalnire intr-o seara, zambi strainul oprindu-se putin si realizand ca el de fapt nici nu-i spusese cum il cheama. Am vorbit atatea si eu chiar nu ti-am spus numele meu. E Justin .
-Eu sunt Thony. Si in legatura cu faptul daca as vrea sa iesim...
-Nu vrea sa iasa !
-Ray, ce faci aici ?
-M-ai speriat idiotule! Te-am cautat o gramada peste tot. Unde naiba ai disparut? Nu esti bun de nimic, nici macar de secretara.
Aceasta trebuie sa stea langa sef, in niciun caz sa plece asa fara sa zica nimic.
-Pai...eu...Nu am vrut sa te mai deranjez. Erai ocupat si vroiam sa stau putin singur. Imi pare rau...Dar felul in care m-ati tratat, m-am simtit cea mai rea fiinta din lume...Nu vreau sa se certe nimeni pentru mine...E totul mult prea...direct.
-Imi pare rau pentru tot! Nu se va mai intampla! Te rog doar, vino cu mine!
-De ce sa plec? Sa stau cu tine acolo? Ce vrei, sa-si bata joc iar Ritsuka de mine? Ma simt mai bine aici. Nu vreau sa plec de langa el! Mi-e bine, mult mai bine !
-Te simti bine cu altii? Atunci ce cauti aici? De ce ai venit cu mine, de ce m-ai cautat si nu m-ai lasat in pace? Sau cumva iti e mila de mine? Daca e asa, nu am nevoie de astfel de persoane ! Care fac totul pentru ca trebuie , nu ca vor! De asemenea...nimicuri .
-Tu esti chiar idiot, nu? intreba Justin. Nu-ti dai seama cat l-ai facut sa sufere, ca i-a fot rau din cauza ta? Plangea cand l-am vazut .
-Si pana la urma ce e asta? O scena de gelozie? intreba Thony furios.
-Si daca ar fi, ce ?
Baiatul se opri, ramanand fara cuvinte. Se uita la Ray si ofta. Insa in sinea lui era atat de fericit. Inima ii bate cu putere, ca si cum ar vrea sa o ia razna. Ii venea sa-l ia in brate acolo, dar se abtinea. Se intoarse catre Justin si-l imbratisa prieteneste.
-Ne mai vedem, mersi pentru tot !
-Sigur ca ne mai vedem! raspunse acesta zambind. O sa am eu grija sa fie asa! Iti jur ca nu te voi mai abandona niciodata! zise el in gandul sau .
Ray se uita urat la ei si se intoarse cu spatele .
-Idiot impertinent ce esti! bombani vedeta. Ma urmaresti, nu ma lasi in pace si te duci si cu altul .
Insa baiatul nu-i dadu ocazia sa-si puna intrebari stupide si-l lua de mana tragandu-l inspre camera unde erau ceilalti. Cand intrara, se facu liniste si toata lumea intoarse capul spre el. Nu stia ce sa zica si cu ce sa inceapa, dar Ray nu-l lasa sa spuna ceva .
-Stai jos si taci pana iti zic eu sa vorbesti. Nu ai voie sa te misti de acolo, mai ales sa stai cu vreun baiat. Si tu, se uita spre celalat solist, nu-l atinge! Considera-l un specimen pe cale de disparitie, o proprietate privata, clar ?
Ritsuka zambi siret si nu zise nimic. Thony il privi morocanos pe cantaret si se aseza cuminte jos. Ceilalti se pusera la masa, discutand colaborare dintre Ray si trupa "Senttle". Vorbeau despre versurile ce aveau sa le cante, negativul care va fi adaptat dupa cele doua voci. Desi mai era nevoie de un al treilea solist. Ceva nu suna bine. Pe cine puteau sa gaseasca? Nimeni nu se ridica la standardele lor? Insa mintea geniala a lui Ray dadu roade. O idee ii veni in cap si trebuia sa o puna in practica nu conteaza cum .
-Thony, vrei sa...
Dar cand intoarse privirea il vazu pe baiat adormit. Era foarte frumos, ca de obicei. Nici el, nici Ritsuka nu-si putea lua ochii de la acesta. Ce scump era! Un adevarat inger pe Pamant. Iubirea sa pentru el crestea in ce in ce mai mult, cand vedea simplitatea baiatului. Ray se ridica si-si dadu sacoul jos, intinzandu-l pe Thony, si puse haina lui pe el, sarutandu-i fruntea.Toti fura uimiti de gestul vedetei .Era oare atat de important baiatul ala pentru el?
Deodata avionul incepu sa se zguduie din cazua turbulentelor. Ray se duse inspre Thony, il ridica putin si-i aseza capul pe picioarele sale. Alt gest ciudat din partea acestuia. Ii mangaia fruntea, zambind. Deodata suna telefonul. Thony deschise ochii si se trezi in mijlocul unor zguduituri. Se speriase foarte tare, mai ales ca-i era frica de avion. Se ridica rezemandu-se de spatarul canapelei. Era putin cam palid. Nu parea in apele lui .
-Vreau la baie !
Se ridica putin, insa privirea i se incetosa si cazu in genunchi .
-Thony, ce ai patit ?
-Sunt bine, se ridica acesta zambind. Insa nu puteai spune acelasi lucru si despre fata sa. M-am impiedicat, continua el .
Ray il privi ingrijorat. Ce se intamplase cu el? Thony iesi din salon si se duse la baie. Se opri in fata oglinzii si cazu in genunchi, spijinindu-se de marginea ghiuvetei. Duse mana la nas si observa ca ii curge sange. Se ridica si dadu drumul apei, incercand sa se spele pe fata .
-Ce se intampla cu mine? De ce simt ca....
Numai apuca sa zica nimic si cazu lesinat la pamant. Zacea inconstient. In camera de sedinte, Ray fierbea. Trecusera zece minute si nu primise niciun semn de la baiat. Se ridica si se duse sa-l caute, fara sa zica nimic. Cand intra in baie si il vazu intins pe jos, plin de sange a crezut ca a cazut cerul peste el. Il lua in brate si-l duse pe canapea, trimitandu-l pe Ritsuka sa cheme un medic.
Cat timp il ajuta doctorul sa isi revina, Ray facu ture prin toata camera. Statea cu mana la gura si ochii atintiti asupra a ceva anume. Uneori isi mai ridica privirea sa vada ce face prietenul sau, dar degeaba. Ce ar fi dat sa fie el in locul lui .
-Isi revine! zise medicul. Presiune foarte ridicata e de vina. E el foarte sensibil la asa ceva .Nu-i nimic grav. Trebuie doar sa se odihneasca.
Ray se aseza ingandurat in fata lui. Il privea nervos. Il lua in brate si iesi din avion .
-Imi poti da drumul, nu e nevoie sa ma duci in brate. Sunt bine.
Dar cine sa-l asculte? Vedeta nu-l lasa jos decat in fata limuzinii in care il puse sa se urc.Soferul lua valiza si vru s-o aseze in portbagaj, insa Ray il oprise. Se duse si scoase un tricou de acolo si i-l arunca lui Thony .
-Ia-l pe tine! spuse acesta foarte serios .
Thony il privi dezamagit. Ii pare rau ca-i stricase intrunirea. Ar fi dat orice sa nu se fii intamplat asta. Lasa capul in jos si incepu sa planga. Isi sterse lacrimile in graba si-si lua tricoul pe el. Ray se dadu mai inspre baiat, insa Thony se indeparta .
-Thony, nu te mai invarti atat! Mai tii minte ce mi-ai spus cu body-guarzi, ca faci ce vreau eu? Ei bine, vreau sa ma saruti .
-Eu..sa...cum as putea eu sa te sarut? Nu, nu pot! zise acesta rosindu-se.
-Dar eu da.
Ray ii ridica fata, doar prin o atingere usoara si il saruta. Thony inchise ochii si incepu sa se intinda pe bancheta masinii. Usor-usor ceda in fata canatretului. Parca ar fi vrut sa nu se termine niciodata. Vedeta ii ridica tricoul si ii saruta abdomenul. Buzele moi ale sale parca puneau o amprenta pe corpul fierbinte al baiatului. La fiecare sarut de-al cantaretului, Thony tremura si inchidea ochii, nu stia de ce. Nu era vorba de frica; nu, nicidecum. Dar nu mai simtise niciodata as ceva. Sarutarile acestea, il ducea pana-n culmile placerii .
-Ray, sopti el .Ce facem?
-Da! Ai dreptate! Chiar, ce facem aici daca am ajuns in fata hotelului? E incomod si in plus nu vreau sa fim deranjati de nimeni .
Cei doi intrara in hotel. Ray era cam aprins dupa ce se intamplase in limuzina si nu dorea sa piarda timpul cu prostii. Fata de la receptie il privea foarte zambitore pe cantaret, insa acesta nici nu observa. Poate ca vede frumustea acesteia , daca nu se tot holba la Thony si nu-l analiza de sus pana jos, sorbindu-l din priviri. Intr-un final, dupa cateva minute de asteptare, primii cheia apartamentului rezidential .
Camerista ii conduse in camera.Thony se uita cu gura cascata. Nu mai vazuse atat de mult lux la un loc. Ray ii facu semn cameristei sa inchida usa si ii dadu niste bani.
-Si camera mea unde e? intreba Thony mirat.
-In patul meu! zambi cantaretul .
-Poi camera cuprinde sifonier, dulap, pat, are loc in patul tau? Se mira baiatul. Ia stai, doar nu...crezi ca eu dorm cu tine ?
-Fac ce vrei tu, ai uitat ?
-Da, dar totul are o limita!
-Mai devreme nu pareai sa gandesti asa.Sa te vad acum, ce-ai sa faci cand am sa ...Si se apropie de el si-i sopti la ureche ceva , ce-l facu pe Thony sa se imbujoreze.
Cantaretul il impinse in pat, apoi se aseza peste el. Ii dadu tricoul jos privindu-l. De obicei, asta era placerea lui Ray. Sa-si priveasca partenerii dezbracati, dar nu stia ca asta nu-i placea lui Thony care se facuse rosu ca un rac . Se ridica in genunchi deasupra sa, desfacandu-si cravata si camasa si aruncandu-le pe jos, apoi se intinse peste trupul micut al baiatului .
Incepu sa-i sarute buzele, muscandu-l deseori de ele si coborand spre abdomen. Urmele ce i le lasase pe gat, se observau foarte bine pentru ca aproape ii daduse sangele. Dar asta adora cantaretul. Ii placea sa-si vada "victima" supusa la chinuri pe care numai el sa le faca. Hainele nu mai erau de mult timp un obstacol in fata lor, pentru ca erau ba pe noptira, ba pe pat, ba pe jos, una atarna pe veioza, dezastru total.
Thony incerca sa schimbe locurile, trecand deasupra cantaretului, dar acestuia nu-i placea sa fie dominat nici in muzica, nici in pat si inversa locurile imediat.
-Crezi ca o pisicuta asa ca tine, ar putea sa faca ceva impotriva mea ?
Thony se uita la el si scoase limba.
-Ia sa vedem, asta ma intreb si eu, spuse baiatul muscandu-l de gat si zambind ca un mic dracusor .Ti-e frica sa nu fii devansat de un copil ?
-Tu, un copil?De cand asta?
Jocul continua toata noaptea, o noapte de vis. Timpul se scurgea asa repede. Acum nu se mai auzeau decat rasuflarile apasate ale celor doi baieti. Mare noroc au avut ca nu au fost vecini pentru ca sigur nu puteau sa doarma deloc. Thony il privii pe cantaret; pare multumit . Ii pare bine ca a reusit sa recompenseze acea intrunire .
-Ray, iarta-ma ca ti-am stricat intrunirea! Te implor! E numai vina mea! Sper ca am reusit sa compensez totul in noaptea asta! Sper ca a fost bine pentru ca eu...
-N-ai mai facut asa ceva! zambi Ray.
Thony inghiti in sec si privi tavanul .Mii de ganduri ii invadau mintea.
-Thony, il privi cantaretul, noaptea asta n-a fost o compensatie, a fost ceva ce... .
Ray se intorse spre el si il lua in brate, inchizand fericit ochii. Noapte buna!
-Ray!
-Ce mai e?
-Cred ca..te iubesc.

continuare<<....



Răspunsuri în acest subiect
RE: Amintiri uitate(shounen-ai) - de Mitsukai Yoru - 23-08-2008, 11:33 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de myuu - 19-11-2008, 10:57 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de nolazy - 23-11-2008, 08:33 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de nolazy - 01-12-2008, 09:05 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de Kido - 02-12-2008, 04:10 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de myuu - 04-12-2008, 01:24 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de myuu - 10-01-2009, 09:18 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de nolazy - 10-01-2009, 11:15 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de Kido - 10-01-2009, 11:29 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Amintiri din viitor Prevented :D 9 6.564 17-11-2013, 02:55 AM
Ultimul răspuns: Prevented :D
  Jurnalul unei fete pierdute in amintiri Hinata-san 3 3.205 13-10-2013, 12:26 AM
Ultimul răspuns: Mathilde
  [Yaoi] Nopti uitate Lexxu 4 3.502 17-06-2012, 08:39 PM
Ultimul răspuns: Beba.
  Sentimente uitate *|Dea|* 14 8.493 16-04-2012, 10:32 AM
Ultimul răspuns: *|Dea|*
  Tu ai cheia cufarului cu amintiri tacotaline 1 2.211 28-01-2012, 04:28 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Amintiri pierdute Hasamy lost vampire 20 10.611 11-12-2011, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Addeh
  Amintiri prafuite mady 16 9.213 18-07-2011, 10:01 AM
Ultimul răspuns: Mizantropul
  The best damn thing [shounen-ai/yaoi] Michyio 2 3.201 09-07-2010, 03:48 PM
Ultimul răspuns: Alixa
  Amintiri prăfuite Teh 14 8.488 08-07-2010, 04:11 PM
Ultimul răspuns: Summer
  Amintiri dulci-amare Trioxide chocolate.۩ 7 4.681 26-06-2010, 01:46 AM
Ultimul răspuns: Jasmine


Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)