Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Story of me (Gaasaku from Naruto)

#1
Buna Zupperilor!Sunt noua pe aici , deci acesta este primul meu fic . Enjoy!

Disclaimer:Nu detin nici un personaj,in afara de cele create de mine ce apartin lui Masashi Kishimoto si nu fac profit de pe urma acestora.

Varsta minima:12
Gen:Actiune/Romantic
Limba:Romana
Observatii cu privire la continut: S-ar putea sa existe jigniri intre personaje,am sa incerc sa-l fac cat mai decent.
Critica:Simpla


<<<<<<<SAKURA>>>>>>>



Buna sunt Sakura Haruno si am 20 de ani,parul meu este roz si lung pana la mijloc,ochii mei verzi sunt ca doua lumini pe chipul meu mort,patat de lacrimi amare.
Acum,stau si ma uit pe fereastra si ma gandesc la seara asta.''Dragul meu Iubit'' ma obliga din nou sa merg cu el la nu stiu ce bal al afaceristilor,in fine deschid dulapul din lemn masiv si caut cu privirea ceva potrivit pentru un bal ma gandesc la ceva elegant dar si sexy , serios dar si rautacios,ahh mare dreptate avea acela care spunea:
''Camera unei fete este curata...asta pana cand cauta haine!''
Pai, se pare ca in sfarsit am gasit-o,o rochie neagra lunga despicata in partea dreapta care dadea un aer de High-Class.Okey,din momentul asta mai am doar fata.Intru in baia mare si ma opresc sa admir incaperea . Pereti erau plini de bucati mici de faianta neagra exact ca si gresia,cada era asezata pe un fel de platforma ,toata baia era plina de lumanari si prosoape si flori mov,suna straniu dar este un loc romantic si linistitor.
Ma duc in fata oglinzii si imi privesc reflexiaImi prind parul intr-un coc elegant si incep sa ma dau cu fond de ten apoi cu fard de obraz,iar urmatorul pas este fardul de pleoape.Intind bine praful pe ploape pentru a nu arata ca un clovn ma dau cu rimel si luciu de buze roz,acesta fiind decent si deloc strident.cobor scarile si ajung la parter unde o zaresc pe Karin,menajera.Karin este o fata de 20cu parul rosu ca flacarile iadului si ochii ca doua cirese,ei erau ascunsi de ochelarii fetei.
-Saku',domnul Uchiha va asteapta in masina.imi spuse aceasta cu voce blanda.
-Merci Karin!
Off omul asta,Sas'ke Uchiha!El este ''Iubitul Meu'',are parul negru ca smoala iadului,ochii negrii ca pana corbului,acesta este de varsta cu mine si este o persoana foarte importanta detine Sharingan Company, o mare firma specializata in computere,telefoane,I-Pad-uri si tot ce tine de tehnologie.
Si acum imi amintesc cum de Karin a ajuns aproape oarba.
<<<FlashBack>>>
-Nu mai vreau sa aud nimic din partea ta , cateao,ai crezut ca poti veni in familia Uchiha?!tipa brunetul violent.
-I-im-mi-Imi pa-re ra-rau!raspunse printre lacrimi Karin.
-Opreste-te!ma bag in cearta lor aprinsa.
Atunci aud un tipat , este al lui Karin!Sasuke i-a spart un pahar in fata.
-Tine minte asta!Sa nu mai indraznesti sa te apropii de varul meu!Suigesu Uchiha nu te va mai iubi niciodata!Ahahaha.
<<<EndFlashBack>>>
Ajung la masina unde ma intampina Kyo, un baiat de 22 de ani vesel si foarte activ cu parul portocaliu si ochii negrii.El este soferul lui Sas'ke.
-In sfarsit te-ai miscat ! se rasti brunetul.
Ajungem in fata unui hotel si intram.Ne asezam la masa numarul 7 , unde ne astepte Jiraya,partenerul de afacer al lui Sasuke ,Tsunade,sotia lui Jiraya,medic excelent si buna prietena de-a mea,dar acolo mai era si Orochimaru unchiul lui Sasuke.Incepem si mancam,fiecare in felul lui,eu elegant,iar Mr. Uchiha ca Mr. Piggy.Dupa ce ne infruptam di delicatesele servite ,Mr. Piggy ma invita la dans.
Alunecam pe podeaua stralucitoare , dansand elegant si lin un vals ce merita difuzat si in direct si in reluare,pana cand Mr.Piggy se impiedica si da vina pe mine:
-Asculta ,proasto,daca mai incerci vreodata sa ma faci de ras te voi da la camatari!
Atunci,furioasa fiind,m-am rastit la el:
-La cate ai facut,Uchiha,te-ai putea numi mafiot!
La auzirea acestor cuvinte imi trage o palma de imi intoarce capul 180 de grade,iar eu incep sa plang,dar ca sa ascund suferinta ma duc la baie si ma descarc.Cand ies in fata mea il vad pe Sas'ke cum se lingea cu o curva blonda cu ochii caprui daca nu ma insel este Momoko.
De atata furie i-am tras o palma zdravana.Atunci ma i-a de mana ma scote din hotel pe usa din spate si ma tranteste la nimereala pe jos baga mana in buzunar,scoate un pistol si......




Suspans!!!Okay,stiu ca nu e fantastic si ca trebuie sa mai invat!!! Luv Ya!!!



Răspunsuri în acest subiect
Story of me (Gaasaku from Naruto) - de Alyx - 07-02-2012, 01:16 PM
RE: Story of me (Gaasaku from Naruto) - de DiZ - 07-02-2012, 01:20 PM
RE: Story of me (Gaasaku from Naruto) - de Alyx - 06-03-2012, 04:30 PM
RE: Story of me (Gaasaku from Naruto) - de Hope - 12-04-2012, 03:35 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Unknown Name - Naruto story maybe? ♡Keiko♡ 2 2.457 07-02-2011, 01:10 AM
Ultimul răspuns: Miranda.
  A Naruto Love Story Kazuki 18 20.388 25-02-2009, 05:15 PM
Ultimul răspuns: Kazuki
  o_O Naruto fic O_o(a story about sasuke and sakura) Dizzy 27 40.736 24-02-2009, 11:00 PM
Ultimul răspuns: Elina
  Vis si Realitate (Naruto & Hinata Love story) jocker_94 13 10.722 16-12-2008, 07:01 PM
Ultimul răspuns: Apathy
  my naruto story buono_miyabi_momoko_airi 2 4.338 14-08-2008, 03:40 PM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)