Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Stay by my side!(sakura&sasuke) by Naraku no hana si Lisistrata

#10
Well, i know capitolul asta e foarte plictisitor si scurt....
4.Schimbarea
Sakura alerga incontinuu,parca nu mai obosea,pe rozalie o trecu un fior neasteptat.Tremura.Sakura se opri dar tremuratul ei nu,vazand acest lucru isi spuse in minte:"Tremur,eu,nu am tremurat niciodata in fata unui baiat!Ce inseamna,oare,acest lucru?Aceasta,extenuata se aseza pe o banca din fata unui coafor "La bretonu' scurt" si isi puse fata pe maini.
-Cred ca as face o schimbare,un tuns scurt ar fi bun!
Rozalia nici nu a mai stat pe ganduri si intra in coafor.Acolo se puse pe un scaun unde o doamna inalta,bruneta o intreba:
-Cu ce va pot ajuta?
-As vrea sa ma tundeti pana la umeri!
****Dupa treizeci de minute****
-Gata!spuse coafeza
-Multumesc!Cat ma costa ?
-Opt lei!
Sakura ii daduse banii si o rupse la fuga cu teama de a nu se intalni dinou cu el,Sasuke.Dodata se opri si spuse:
-Oare de ce mi-e frica de el si de banda lui de ratati?!
-A cui banda de ratati!
Din spate se auzi o voce cunoscuta rozaliei,era vocea lu' Sasuke.Aceasta cand se intoarse dadu de ochii lui negri ,patrunzatori si de zambetul frumos,smecher si viclea a lui
-Ce schimbare drastica de look ti-ai facut!spuse Sasuke
-Pai mi-am facut-o ca sa nu ma mai cunosti tu!
-Da,eu nu prea cred!spuse acesta apropiindu-se de Sakura,la care aceasta o rupse la fuga spre casa.
Cand ajunse acaasa Sakura intra val-vartej in casa,iar sora acesteia se mira si o intreba:
-Da ce sa mai intamplat si cu tine?
-Tu ,il stii pe fratele mai mic a lu' Itachi?
-Da ce este cu el?
-Pai este in clasa cu mine!
-Si?
-Are o gasca si azi sa luat de mine ,si nu ma lasa in pace,da las' ca lam rezolvat eu!spuse Sakura victorioasa
-Apropo ce sa intamplat cu parul tau>
-Lam tuns!
Sakura se plictisi sa mai vorbeasca cu sora sa .Rozalia ura in camera sa unde se duse direct la dus,acolo aceasta state ghemuta pe jos in timp ce apa incepu sa ii curga pe corpul sa alb si fin ca matasea si pe parul sau care semana ca floarea de cires.Acesta state si se gandea la Sasuke ,la zambetul,fata si ochii lui la care spuse:
-Oare am inceput sa incolteasca in mine un sentiment de idolatrizare pentru aces baiat?
Dupa ce isi simti corpul curat si purificat,se duse la dulap unde isi lua o pijama in care se imbraca si apoi se aruca in pat unde adormi pe loc.
Sakura:[Imagine: sakura-12.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Stay by my side!(sakura& sasuke) by pinky-punk & anyoka - de ::::yamashita ayumu:::: - 21-07-2008, 12:57 PM
RE: Stay by my side!(sakura& sasuke) by pinky-punk & anyoka - de Corina. - 27-07-2008, 05:12 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  sakura and sasuke(zambete ce palesc) sharma_sakura 4 3.725 03-09-2011, 02:47 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  Let me be by your side [+16 / +18] Pixxie.' 2 3.114 02-10-2010, 02:32 PM
Ultimul răspuns: Otrava
  sasuke si sakura(trandafiri isi croiesc drumul dragostei) sakura_haruno75 1 2.918 29-05-2010, 04:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 5 6.242 09-05-2010, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Denny
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 8 8.641 09-05-2010, 08:20 PM
Ultimul răspuns: Denny
  TE indragostesti cand te astepti mai putin(love story with sakura si sasuke) ralu_th7 8 7.467 16-12-2009, 03:09 AM
Ultimul răspuns: Bad Blood.
  My Storry About Sasuke&Sakura sakura_alexutza 19 15.313 18-07-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  Sasuke ,Sakura – ce inseamna iubirea (+16) Extreme Colors 20 15.336 13-07-2009, 08:59 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  Sakura&Sasuke Yuki4ever 15 12.015 11-07-2009, 03:21 PM
Ultimul răspuns: D@n@
  Cand intre Demon si Inger se naste iubirea (Sasuke & Sakura) Ely-chin 48 53.252 22-06-2009, 05:11 PM
Ultimul răspuns: Yumina


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)