Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Extraterestrii cauta aur!!!

#2
Oky ziceau ei ca anticii cunosteau doar 12 planete (printer care si luna un satelit al unei planete..so ar fi doar11 da ma rog)..ei bn asta e problema lor, planetele din sistemul nostrum solar au sateliti la fel ca pamantul deci erau mai multe corpuri ceresti decat credeau ei)
Planeta Nibiru spun ei ca trece prin sistemul nostrum solar odata la 3 600 de ani si ca prima vizita a extraterestrilor a fost acum 485 000 de ani?
Ei bine daca facem un mic calcul ca sa verificam datele 485 000:3 600 da 134,7(2) (sa zicem 134)
Now 134x3 600 ne da 482 400 luand in considerare o eroare de 5 ani rezultatul va fi 483 070
Deci fie au gresit cu 2000 de ani fie chestia aia e total falsa (iar daca luam 135 in loc de 134 rezulta ca extraterestrii au fi venit cu 486 675 ani in urma.. iar 2000 de ani eroare e mult pt cineva ce vrea (atat de mult) sa dovedeasca existenta unor alte fiinte si sa ne faca sa ne trezim :laugh: )
Mai jos se mentioneaza faptul ca mai tarziu cand s-au intors pamantul era mai populat si au creat omul.. deci acum 485 000 ani in urma pe pamant nu exista nimik nu? Sau existau cateva specii amarate de reptile, insecte si au evoluat asa cat ai bate din palme populand pamantul..exista dovezi ca primatele traiau acum 80 mil de ani and homo habilis a trait acum 2 mil de ani(exista dovezi) so imi vine greu sa cred ca am fost creati abia acum 485 000 de ani
Extrateresti pasniciO.o? Care nu ne vreau raul si ne evita pt ca suntem retardati (scuzati exprimarea)?
De ce ar fi pasnici? Cei care au scris articolul nu s-au gandit ca lafel ca pe pamant, la fel ca oamenii si extraterestrii are putea fi popoare razboinici insetate de putere si de noi cuceriri?
And again.. de unde stim noi cat sunt de avansati Exceptand aceste finite Anunnaki (pe care nimeni nu-I cunoaste fiind descoperiti in niste vechi scrieri) se pare ca nu ne-a mai vizitat nimeni

Nu neg idea ar fi posibil.. I mean yes sunt de parere ca universal e plin de viata dar informatiile de acolo sunt putin deplasate



Răspunsuri în acest subiect
Extraterestrii cauta aur!!! - de Melyeter - 09-07-2008, 11:42 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)