Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Midnight Waltz

#9
Hey, multumesc Angel ca ti`ai facut timp sa scrii si multumesc Gonty ca mi`ai scurtat perioada de tortura, multumesc amandurora>:D<

My dear Fallen Angel, ai reusit si tu sa ma trimiti in acele vremuri de mult apuse, si cred ca in seara asta numai asta o sa am in cap. Capitolul este unul superb. Unul dintre lucrurile care imi plac la el este faptul ca lungimea lui este apoximativ aceeasi cu cea a capitolului scris de Gonty.
Un altul ar fi acela ca desi nu ai mai avut acea alternanta a personajelor narator, mi`am gasit un alt joc: cautarea paragrafelor scrise de Gonty. Am gasit cateva, dar o sa ti le spun mai incolo.
Mi`a placut modul in care ai descris starea psihica a lui Catherine, sentimentele ei fata de Philip, fata de misteriosul demon, si fata de noile ei "aptiudini", mi`a placut modul in care ai evidentiat in dialoguri stilul clasic de discutie a acelor vremuri, si in acelasi timp dezgustul lui Catherine fata de "logodnicul" ei, mi`a placut faptul ca ai reusit sa narezi perfect, fara a grabi sau incetini lucrurile, astfel incat nici sa nu`i adormi pe cititori, dar in acelasi timp sa nu le pui rabdarea la incercare, si per total imi place ca ai reusit din nou sa dai dovada de un adevarat talent.

<u>Dar</u>, am gasit greseli de tastare/:): Majoritatea sunt acele corectari automate ale unor programe, insa am reusit sa detectez ceva destul de evident, totusi. Dar nu nesemnificative, dupa parerea mea, cum ar fi asta:
Citat:- carui fapt datorez aceasta vizita total incantatoare dar neapropiata si neasteptata, draga Philip? Il intreb eu pe cel mai dulce ton in timp ce cu mana stanga strang mai tare patura in jurul meu.
Mda, fara majuscula.

Si, se pare ca am avut dreptate, personajele principale nu mor pana nu ajung la "Sad End", doar se transforma. Totusi pare destul de interesant personajul, o adevarata actrita. Dar Philip presupun ca nu supravietuieste. La ce caracter are, pana la urma cineva tot o sa`i dea o bataie buna si binemeritata, care poate ii va fi fatala. Si poate acel cineva o sa fie vampir...

Thanx again, both of u, for this beautiful fic, si...randul lui Gonty, corect? O sa va astept, spor la scris>:D<
[Imagine: blooddressredsnowemotiv.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
Midnight Waltz - de Lucifer - 27-05-2011, 09:49 PM
RE: Midnight Waltz - de AkyraUnknown - 27-05-2011, 10:30 PM
RE: Midnight Waltz - de CHOCO - 27-05-2011, 11:01 PM
RE: Midnight Waltz - de Dark Blue - 27-05-2011, 11:31 PM
RE: Midnight Waltz - de Katniss - 29-05-2011, 10:41 PM
RE: Midnight Waltz - de BuBuLiNa - 31-05-2011, 11:20 PM
RE: Midnight Waltz - de BloodyInnocence - 08-06-2011, 12:42 AM
RE: Midnight Waltz - de Katniss - 08-06-2011, 08:47 PM
RE: Midnight Waltz - de Dark Blue - 08-06-2011, 09:54 PM
RE: Midnight Waltz - de Yaoi Queen - 11-06-2011, 12:11 AM
RE: Midnight Waltz - de Lucifer - 06-01-2012, 09:56 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pain and Pleasure [yaoi, +18] DeDal N. & Midnight Mistery DeDal N. 71 39.907 03-09-2011, 06:40 PM
Ultimul răspuns: AbiiShu'
  Midnight Drama Queen 23 10.899 26-08-2011, 06:34 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)