Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragostea invinge

#10
salut...am postat insfarsit urmatorul capitol...scuze ca nu l-am postat mai devreme dar am fost foarte ocupata cu scoala..as mai vrea sa va spun ca in acest capitol si capitolele care vor urma o sa povestesc la persoana I...lectura placuta si sa imi lasati comentari



Capitolul 4

Ma tot gandeam de unde stiu zgomotul acela pe care l-am mai auzit.Imi parea foarte cunoscut insa nu imi dadeam seama.Dintr-o data mi-a revenit memoria si acel sunet era o voce, vocea persoanei pe care am intalnit-o inainte sa vin in lumea muritorilor.Mi-am mai adus aminte si de acea scrisoare pe care mi-a daruit-o insa nu steam ce inseamna.Ma apuc sa o caut.Dupa ce o gasesc ma uit la ea si ma gandesc cand va veni acea clipa cand va trebui sa o deschid.M-am hotarat ca maine sa merg impreuna cu Ayumi din nou in acel pasaj.
Noaptea a trecut si au venit zori zilei.Razele soarelui imi ating fata delicate si imi dechid cu greu ochi mei cei verzi.Ma ridic si ma duc la baie.Ma spal pe fata sip e dinti.Dupa ce termin merg in camera mea si ma imbrac cu un tricou negru pe care scrie LOVE cu alb si cu o pereche de pantaloni scurti de blugi.Imi iau niste sandalute albe si ies din camera mea.Jos ma astepta mama cu micul de jun pus pe masa.Trmin de mancat si ma indrept spre usa.Deschid ura si vad o fata de inaltimea mea cu cativa cm mai mica ca mine, imbracata intr-un maieu roz cu o fusta alba si sandale negre.
Era Ayumi care ma astepta nerabdatoare sa ajungem la acel pasaj.In drum spre acel loc ne intalnim cu cateva colege de clasa.Printre ele se afla si Asuka care imi arunca o privire de sarpe care parca ma ingetase pe loc.
-Unde mergeti fetelor, intreaba Asuka cu o voce prefacuta.
-Mergem intr-o plimbare, ii raspund eu cu o voce calma.Tu unde mergi?
-Ma duc la antrenamentul lui Tsukune, zice ea foarte plina de sine si incantata.
Pe fata mea se asternuse o tristete care disparu repede dar in inima mea inca era si se inrautatea cu fiecare cuvant pe care il spunea Asuka.Paana la urma Asuka ne spune ca trebuie sa plece.Ne luam ramas bu si Asuka ma prievesete cu aceiasi fata ca si atunci cand ne-am intalnit.
Mai mergem cativa metri si dam de acel pasaj.Ne uitam in jur daca este cineva care ne-ar putea vede, dar din fericire nu este nimeni.Acel pasaj era la fel de intunecos si racoros ca si prima data cand l-am descoperit.Din noua intru eu prima si mergem , mergem, mergem pan ace dam de acea usa maro, mare si prafuita.De cealalta parte a usi se auzea tot acel zgomot care eu steam ce era.Ne grabim sa deschidem usa, iar dupa aceia intram in acea incapere luminoasa.Din fericire zgomotul nu sa oprit si am reusit sa ne dam seama din ce directie venea.Cand ajungem la sursa zgomotului vedem o persoana cu o pelerina neagra.Era aceiasi persoana pe care am intalinit-o in taramul meu.Acea persoana se intoarce spre noi si isi da jos pelerine.Sub acea pelerine se ascundea o femeie cu parul brunet si lung, inalta si cu ochi albastri.Era diriginta noastra si tot odata profesoara noastra de engleza.Amandoua am ramas uimite cu gurile cascate, iar ea se uita la noi exact cu aceiasi privire blanda si linistitoare ca in tot deauna.Ea incepe san e explice cine este ea si ce era acel loc unde ne aflam.Ea era un gardiana al magiei si al puterilor pe care le dobandesc vampiri la o anumita varsta.Acel loc era o bibleoteca unde se aflau carti cu vraji pentru vrajitori si carti cu istoria vampirilor si informati despre ei.
Am uitat sa va spun ca pe diriginta noastra o chema Mizuki Yamada.Dna. Mizuki isi indrepta privire catre noi doua si me spuse ca chiar daca suntem bune prietene nu stim un lucru una despre cealalta.Asa ca a intrebat-o pe Ayumi daca nu are ceva sa imi spuna.
-Ba da as avea ceva sa iti spun Orhime, imi spunse Ayume.Sunt magician.Stiu ca poate o sa ma crezi nebuna dar asta este adevarul.
La aflarea acestei vesti am ramas esterem de socata.Adica prietena mea era un magician.Un magician m-a acut sa plec din taramul meu doar din cauza ca niste vampire iau omorat parinti cand era el mic.Totusi eu o sa ii raman prietena lui Ayumi pentru ca chiar daca ii magician nu ea nea obligat sa plecam.
-Tu nu ai ceva de spus Orhime, spuse dna. Mizuki.
-Si eu as avea ceva sa iti spun Ayume.Eu sunt vampir.
La aflarea acestei vesti, Ayumi a reactionat foarte calma si a spus ca banuia ea ca sunt vampir.
Dna. Mizuki nea spus ca acuma daca stim mai multe lucruri una despre cealalta suntem pregatite sa incepem testul in care se va dovedi daca noi doua suntem in stare si prietenia noastra este atat de puternica incat sa invinge cea mai mare amentiare care vas a vina.Noi doua ne uitam la dna Mizuki mirate nestiind ce inseamna acest lucru sau ce fel de rau va trebui sa invingem.

acesta a fost al 4 lea capitol si sper ca va placut...astept comentari:*
bye,bye:bye:



Răspunsuri în acest subiect
Dragostea invinge - de MaDy^^ - 17-12-2010, 09:54 PM
RE: Dragoste invinge - de Vero - 18-12-2010, 04:21 PM
RE: Dragoste invinge - de MaDy^^ - 19-01-2011, 12:13 AM
RE: Dragoste invinge - de LoLix - 16-02-2011, 07:26 PM
RE: Dragoste invinge - de Nixu - 22-02-2011, 08:03 PM
RE: Dragoste invinge - de MaDy^^ - 22-02-2011, 11:14 PM
RE: Dragoste invinge - de Nixu - 23-02-2011, 08:32 AM
RE: Dragoste invinge - de LoLix - 23-02-2011, 09:40 PM
RE: Dragoste invinge - de Amy :3 - 28-02-2011, 07:36 PM
RE: Dragoste invinge - de MaDy^^ - 06-03-2011, 11:46 PM
RE: Dragoste invinge - de Nixu - 07-03-2011, 12:33 AM
RE: Dragoste invinge - de LoLix - 07-03-2011, 04:42 PM
RE: Dragoste invinge - de Amy :3 - 07-03-2011, 06:57 PM
RE: Dragoste invinge - de Michiyo道代 - 07-03-2011, 11:51 PM
RE: Dragoste invinge - de ..Chris. - 19-03-2011, 11:18 AM
RE: Dragoste invinge - de Moon princess - 22-03-2011, 09:18 PM
RE: Dragostea invinge - de MaDy^^ - 31-07-2011, 12:24 PM
RE: Dragostea invinge - de Akane Hime - 20-08-2011, 09:41 PM
RE: Dragostea invinge - de ohaio_angel - 30-11-2011, 11:52 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Dragostea invinge KarinaD 6 3.257 03-08-2011, 01:27 AM
Ultimul răspuns: LoLix
  Dragostea invinge totul Stefy Sayuri Cassie 0 2.111 30-10-2010, 05:26 PM
Ultimul răspuns: Stefy Sayuri Cassie
  Dragotea invinge totul(sasusaku) Roney 7 6.191 15-07-2010, 04:26 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Dragostea invinge intotdeauna 2YounG2DyE 5 6.529 01-10-2009, 10:21 AM
Ultimul răspuns: Amelia_Angel_Devil


Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)