Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ura, cantecul si visul nostru

#33
Draga mea sunt din nou prezenta la datorie ( cu foarte multe capitole necomentate ). Ca sa ma revansez le voi lua pe rand ( doar pe cele pe care nu le-am comentat ) So...

Capitolul sase:
Chiar nu am inteles de ce i-a dat o palma. De ce i-a spulberat acea mica speranta, ca dupa aceea sa spuna ca ii pare rau. Si acea veste cum ca Itachi a murit presupun ca l-a distrus, dar nu cred ca era necesar sa vrea sa se arunce de pe pod ( parerea mea ). Si nu cred ca este in puterea lui sa le spuna "fanelor" sa pleca, nu? Adica ma gandesc ca sunt niste admiratoare indragostite orbeste de el si m-am gandit ca il urmaresc peste tot cu voia sau fara voia lui. Asa si cred ca acest capitol s-ar fi putut incheia misterios la

Citat:indreptandu-ma spre Pod…

Nu crezi? Adica ne-ai fi lasat in acest mister punandu-ne intrebarea "Ce v-a face?" ( in cazul meu ). Si mai ramane aceasta istorie a Raului Negru, care este interesanta.

Capitolul sapte:
Aici nu cred ca am ce sa comentez, deoarece este cu mult mai bine decat celalalte. Am vazut o singura gresala de tastare:
sis a - si sa
Si se pare ca tot nu ai renuntat la obiceiul tau de a nu pune space dupa semnele de punctuatie.

Citat:-Sasuke… ( space ) credeam ca te-ai dus la culcare!

Arata mult mai bine cu acel space acolo, nu? Asa si aici mai merge descrierea si naratiunea. Actiunea mi se pare doar un pic grabita. Iar la acele insemnari din jurnalul Sakurei unu mi-a atrans atentia.

Citat:Eu:fata cu zambetul mereu pe buze si cu inima mereu facuta bucati.Fata mereu intelegatoare care vorbeste frumos cu toata lumea.Fata care viseaza foarte mult.Fata care nu renunta niciodata la ce e al ei.Fata care a cazut de nenumarate ori si a invatat sa lupte.Fata mai mereu singuratica,cu ochii mari si verzi,lacrimand.Fata cateodata fricoasa de propriile-i ganduri.Fata cu fular crosetat si cu buzele mici si rosiatice.Fata de care se ia toata lumea.Fata care poarta mereu vina.Fata care nu a incetat sa isi ia ramas bun.Fata care nu se mai satura de gustul sarat al marii.Fata care a cutremurat lumea cu plansul ei.Fata care asteapta sa treaca mai repede timpul.Fata care nu suporta zgomotul strazii.Fata care spera.Fata care merge singura pe acelasi drum de ani de zile.Fata cu gene lungi caruia ii place sa danseze.Fata caruia ii place iarna.Fata care acum nu mai stie ce vrea.Fata pe care nu o sa o mai gasesti niciodata.Fata al carui nume ai sa il uiti intr-o zi de toamna tarzie.Fata pe care ai sa o vezi facandu-ti cu mana de la distanta.Fata care ti-a soptit mereu la ureche cand erai trist.Fata ai carei lacrimi cad si topesc zapada.Fata care isi ia adio in fiecare zi.Fata care danseaza singura.Fata care deseneaza cu degetele pe cerul senin.Fata al carui suflet nu mai poate fi readus la viata.Fata care vrea sa se transforme in fluture.Fata care a facut din noapte zi.Fata care moare de dor.Fata care...a iubit cu adevarat.
Tu:Baiatul care crede ca le stie pe toate.Baiatul care face o fata sa verse mai multe lacrimi decat varsa cerul picuri de ploaie intr-o zi de vara.Baiatul care nu spune nu niciodata.Baiatul care crede ca totul i se cuvine.Baiatul egoist.Baiatul care crede ca mereu are dreptate.Baiatul care crede ca are bun simt.Baiatul care crede ca infrunta realitatea asa cum trebuie.Baiatul pe care nimeni nu il poate contrazice.Baiatul care nu stie ce e aia o floare.Baiatul care ucide vise.Baiatul care traieste pe alt taram.Baiatul care gandeste foarte mult.Baiatul care e mult prea dubios.Baiatul care nu intelege.Baiatul care nu stie sa asculte.Baiatul care fuge dupa succes.Baiatul care nu apreciaza o fata.Baiatul care nu apreciaza o atingere calda si sincera.Baiatul care rade zgomotos.Baiatul care nu vrea sa recunoasca nimic.Baiatul care fumeaza mult atunci cand e suparat.Baiatul care nu stie sa planga.Baiatul care nu da doi bani pe frumusetea sufletului.Baiatul pretentios.Baiatul foarte pretentios.Baiatul care o sa isi dea seama de greseli.Baiatul care o sa traiasca in trecut.Baiatul care o sa isi dea seama ca e prea tarziu.Baiatul care...NU a iubit cu adevarat.Tu Sasuke…
Ea:ZERO!!!”

Deci este foarte reusita parerea mea, dar nu era tocmai necesar sa spui Fata... Baiatul... in continuu. La un moment dat am inceput sa ma plictisesc. Puteai pune niste virgule sau ceva. Dar sa sti ca este draguta. So... cam asta este tot

P.S. Anunta-ma cand pui next-ul, ok ;) ?
P.S.S. Daca te-a deranjat cu ceva comentariul meu da-mi un PM si se rezolva
P.S.S.S. am pus multe quote, sorry, dar doar pentru a-ti arata unde nu mi-a placut
Bye
[Imagine: 2rcpz12.jpg]

Cincizeci de minute ne despart privirile. Mă doare să te văd mereu atât de distant faţă de mine. Cu ea eşti simplu tu, cu mine de ce nu ai fi? Mă laşi să sper că într-o zi vei putea să-mi vorbeşti aşa cum şi eu încerc să îţi arăt că ţin la tine, dar eşti atât de orb încât nu vezi dincolo de această ceaţă densă pe care ai creat-o de unul singur. Flacăra ce trăieşte-n mine devine din ce-n ce mai puternică cu fiecare privire, cu fiecare literă pe care mi-o rosteşti, dar îmi este frică. Frică ca într-o bună zi această scânteie să se stingă în mometul în care te voi vedea de mână cu ea. Îţi cer un singur lucru, te implor nu mă lăsa în urmă. Nu mă lăsa să fiu doar o umbră a trecutului...



Răspunsuri în acest subiect
Ura, cantecul si visul nostru - de Harona - 12-02-2011, 08:50 PM
RE: Ura, cantecul si visul nostru(sasusaku) - de MooN. - 24-02-2011, 08:39 AM
RE: Ura, cantecul si visul nostru - de ..Chris. - 03-03-2011, 09:31 PM
RE: Ura, cantecul si visul nostru - de Sho-Yo - 05-03-2011, 11:10 AM
RE: Ura, cantecul si visul nostru - de Zummy - 10-03-2011, 05:49 PM
RE: Ura, cantecul si visul nostru - de Fiction - 28-03-2011, 09:20 PM
RE: Ura, cantecul si visul nostru - de Flash - 28-03-2011, 09:47 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cantecul din inima mea Yin 6 4.545 14-09-2010, 06:23 PM
Ultimul răspuns: matzaplouata
  Copiii lunii si cantecul pianului rosu Jigoku 6 6.306 05-01-2008, 02:48 PM
Ultimul răspuns: Jigoku


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)