Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ura, cantecul si visul nostru

#30
Penibil, patetic si cliseic. Nu imi place, asta cred ca a fost printre cele mai varza capitole.

Descriere si naratiune ai incercat sa bagi dar ai facut decat o salata de fructe care nu ma incanta deloc, deloc, deloc. Nu pui Space dupa semnele de punctuatie. Pui Punctele de Suspensie la orice pas si le pui prost ! Uite, ca sa nu zici ca sunt rea iti explic mai pe intelesul tau ca am observat ca iti repet o chestie de la inceputul ficului.

Nu mai pune Punctele de Suspenise adica astea : . . . . . . . . . . ! Le pui prost. Pune doar punct si incepe alta propozitie cu litera mare sau pune virgula si continui !

Ai o estetica jalnica. Totul este previzibil. Ai un Dialog sec si plictisitor. Vorbeam cu o prietena si imi zicea ca adoarme cand iti citeste dialogul si sunt de acord cu ea.

Copilas micut si neintelegator, nu ti- am zis sa nu mai scrii cu Caps Lock ? Nu tipi la nimeni. Scrie cu Italic dar lasa- te de acest obicei prost. Ai greseli de tastare si de exprimare, paarca ti- am spus ce sa fac :|. Mi se pare mie sau ai facut un dezacord ? ` Nimeni nu stie unde sunt baietii lui Sasuke. Nimeni nu stie unde e! ` . Cred ca era : Nimeni nu stie unde sunt. Esti certata rau de tot cu gramatica si literauta, mai treci pe la orele de romana si mai pune mana sa citesti o carte.

Parca daca incepi cu o chestie termini cu aceeasi chestie. Adica incepi cu X P.O.V si termini tot cu X P.O.V. Am vazut ca ai scris : Sasuke P.O.V , Sakura si Sasuke P.O.V. Este greu sa scrii ceva corect pana la capat nu copilas ?

Ti- am zis ca mai adecvat e sa imparti capitolul doar in doua parti, dar tu copilas vad ca te incapatanezi si il imparti pe din trei si pe mine ma faci sfecla la cap.

Iar pui o mie de Semne ale Exclamarii [ ! ], Intrebarii [ ? ] , etc. ? Este asa greu sa pui un singur semn ? Iti place sa ma enervezi. Si cu literele repetate ce ti- am spus? Chiar este asa greu ? Iti place sa scrii carnati, adica : Sooooooooooooooooo .

Bagi engleza, dragut din parti de flori de tei. Lasa- te de asta, nu da bine, ori il faci pe tot in engleza ori pe tot in romana, sfatul meu de fetita care mai citeste uneori niste carti.

Faza cu : El, eu, ea este deplasata si nu se integreaza deloc in fic, parerea mea si nici nu imi place. Nu imi transmite nimic. Ai repetat cuvantul : Fata de o mie de ori. Vrei sa ma dau cu capul de pereti :| ? Si cuvantul : Baiatul, la fel. l- ai repetat de o mie de ori, ce * bepul * meu ? Iti place sa te repeti? Repetitia este deobicei folosita pentru a creea o figura de stil, dar iaici este o repetitie iritanta si cliseica si deplasata.

Nu se leaga nimic intre el, micile particele nu au legaturile unele cu alte, eu una zic cu mana pe inima : Nu imi place, nu ai venit cu nimic original si frumos pana acum. Mai lucreaza.

In Numele Tatalui si al Fiului si a Sfantului Duh, Amin !
[Imagine: Jun0xCa.png]



Răspunsuri în acest subiect
Ura, cantecul si visul nostru - de Harona - 12-02-2011, 08:50 PM
RE: Ura, cantecul si visul nostru(sasusaku) - de Daria - 19-02-2011, 12:34 AM
RE: Ura, cantecul si visul nostru - de ..Chris. - 03-03-2011, 09:31 PM
RE: Ura, cantecul si visul nostru - de Sho-Yo - 05-03-2011, 11:10 AM
RE: Ura, cantecul si visul nostru - de Zummy - 10-03-2011, 05:49 PM
RE: Ura, cantecul si visul nostru - de Fiction - 28-03-2011, 09:20 PM
RE: Ura, cantecul si visul nostru - de Flash - 28-03-2011, 09:47 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cantecul din inima mea Yin 6 4.737 14-09-2010, 06:23 PM
Ultimul răspuns: matzaplouata
  Copiii lunii si cantecul pianului rosu Jigoku 6 6.467 05-01-2008, 02:48 PM
Ultimul răspuns: Jigoku


Utilizatori care citesc acest subiect:
7 Vizitator(i)