Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ura, cantecul si visul nostru

#15
Am revenit -.-. Deci :


Termina- te cu Caps Locku`! Vrei sa iti repet asta si de acum in colo, inca de vro` cincizeci de ori? Inteleg ca ai scapat de el din capitol, dar nu te- ai abtinut sa nu il pui macar in titlul acestuia, dar acum am vazut ca l- ai pus si la sfarsit! Este atat de iritant incat imi vine sa ma dau cu capul de pereti >.< !

Deci iar trebuie sa ma repet! Nu mai folosi Doamne Iarta- ma acele puncte de suspenisie, nu stii sa le folosesti, asa ca lasa- te de ele! Iti placi sa ai critica cat trenul, se vede, de cate ori trebuie sa mai repet? Punctele de suspensie se folosesc adesea cand personajul nu si- a terminat fraza/ gandul/ propozitia, si se folosesc in unele cazuri, dar nu stau sa ma lungesc. Deci: Nu le mai folosi >.<

Am vazut ca ai un obicei foarte prost, cred ca vrei sa faci personajele sa se balbaie, dar o folosesti prostie aceasta repetitie a primei litere. Ca sa stii despre ce vorbesc, iti arat unde ai pus asta in unele parti ale dialogului :

M-multumesc.
T-trebuie
H-hey
u-unde


Nu le mai folosi, chiar nu are rostul, spune simplu : Multumesc, Trebuie, Hei, Unde. La ce te ajuta sa pui o litera in plus? Sa iti maresti capitolul, sau ce ?

Deci este enervant si sacaitor! Pui tot felul de intrebari gen : De ce ? Cum ? Da ? Nu ? Dar cum se poate ? Serios ? . Ceva de genul acesta care suna foarte urat atatea intrebari plictisitoare in mai fiecare capitol. Si majoritatea partii din dialog, adica majoritatea propozitiilor se termina in Semnul Exclamarii [ ! ]. Este bine ca il folosesti ca sa arati ca acea persoana tipa, dar prea mult tipa astia unii la altii, si chiar nu poti sa nu mai pui atatea semne ale exclamarii? De multe ori puteai sa nu il folosesti, il folosesti a prost.

Nu stiu daca ti- am mai zis o dta dar oricum iti voi zice pana nu te lasi de acest obicei: Nu mai scrie cu Y ! Scrie cu I fetita mamii, suntem la limba si literatura romana, ca sa zic asa, nu la limba engleza, o.k. ? S- a inteles ?

Dupa Sasuke/ Sakura P.O.V lasa un rand spatiu liber, stii ce nasol se vede? Cel putin este obositor ochiului, am vrut sa spun asta de data trecuta, dar credeam ca o sa iti dai singura seamna, dar m- am inselat.

Iar folosesti acel asa zis suspans, care ar trebuii sa ne faca curiosi sa vedem ce se intampla in continuare, dar iar il folosesti cum nu trebuie, si faci capitolul sa para absolut ridicol. Chiar nu te inveti minte, adica nu iti intra in cap, ca nu da bine si suna urat ?

Repeti numele persoanelor de foarte multe ori, defapt repeti multe cuvinte de foarte multe ori, stii ca este deja foarte stresant pentru unii, cel putin pentru mine ?

Stii ca ai o actiune atat de grabita incat imi vine sa ma arunc de pe balcon? Nu este logic si nici normal sa scrii : Dupa o saptamna. Adica, chia rasa nu poti scrie cinci - sase cuvinte despre cum a trecut acea saptamna? De obicei acest : O saptamna/ luna/ an se foloseste la sfarsit ca sa se arate cum au ajuns persoanjele, si eu cred ca nu este sfarsitul ficului.

Dialogul este atat de sec, plictisitor, adormitor, banal, fara noima, neinteresant ! Din nou? Vrei sa incep sa tii dau exemple de dialoguri care sunt interesante si nu sunt seci? Ai acest mod de expunere este in exces. Mai taie din el -.- ! Replicile nu se leaga intre ele, multe replici sunt formate doar dintr- un cuvant, doua, care nici sens nu au.

Acum vad ca tu chiar nu stii ce inseamna descriere, sunt sigrua ca iti dadusem si exemple la celalalt fic, poti face ceva asemanator, sa te ajuti de el, au nu stiu, ca vad ca nu stii sa faci o descriere macar de cinci randuri si sa fie cat de cat buna -.-.

Naratiunea si ea este in paragina! Ce le faci maica! Cat citesti tu? Crezi ca asa usor este? Daca nu iti place sa citesti carti, mai treci pe la niste ficuri calumea, ca vad ca nici la naratiune nu te descurci.

Greseli de tastare sunt sigura ca ai, adica am vazut cateva, si cred ca ai mai multe din cate am vazut eu cu ochii mei miopi. Ti- am mai spus sa te corectezi de cateva ori, este asa greu? Sau da capitolul la cineva, ca sa faca asta in locul tau.

Mda . . . Nu mai continuii, sa vad daca asculti macar un sfat din ce iti spu, ca presimt ca imi racesc mainile degeaba. Pa si la revedere, bafta in continuare, ai mult de muncit -.-.
[Imagine: Jun0xCa.png]



Răspunsuri în acest subiect
Ura, cantecul si visul nostru - de Harona - 12-02-2011, 08:50 PM
RE: Ura, cantecul si visul nostru(sasusaku) - de Daria - 14-02-2011, 10:21 PM
RE: Ura, cantecul si visul nostru - de ..Chris. - 03-03-2011, 09:31 PM
RE: Ura, cantecul si visul nostru - de Sho-Yo - 05-03-2011, 11:10 AM
RE: Ura, cantecul si visul nostru - de Zummy - 10-03-2011, 05:49 PM
RE: Ura, cantecul si visul nostru - de Fiction - 28-03-2011, 09:20 PM
RE: Ura, cantecul si visul nostru - de Flash - 28-03-2011, 09:47 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cantecul din inima mea Yin 6 4.733 14-09-2010, 06:23 PM
Ultimul răspuns: matzaplouata
  Copiii lunii si cantecul pianului rosu Jigoku 6 6.467 05-01-2008, 02:48 PM
Ultimul răspuns: Jigoku


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)