Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ura, cantecul si visul nostru

#11
Salutare. Deci chiar este enervant. Imi racesc mainile degeaba -.-. In fine. Deci :

Ti- am mai spun o data! De ce schimbi naratorul asa de repede? Poti imparti capitolul pe din doua, prima parte Sakura, iar a doua Sasuke, sau invers dar tu ii schimbi prea repede si nu se intelege nimic -.-.

Nu mai scrie cu Caps Lock, ce mama naibii! Ti- am mai spus o data sau chiar de doua ori, nu tipi la nimeni, scrie macar cu Italic, daca vrei sa accentuezi ceva.

Nu mai scrie cu Y ! Scire cu i . Nu suntem la engleza, aici scrii in romana, o.k. ? Nu mai repeta literele, adica astea : ` e, i, s, b, a, u, etc. ` ! Ma faci sa inteleg ca vrei sa iti maresti lungimea capitolului. Nu mai pune o mie de ` ! , ? , . ! Ce este asa greu de inteles, nu vezi cat de inestetic arata?

Pui liniuta de dialog si unde nu trebuia, o pui in prostie, la fel cum faci si cu semnul exclamarii, intrebarii si cu punctele de suspensie. Ti- am mai spus inca o data : punctele de suspensie se pun adesea cand personajul nu si- a terminat gandul. propozitia, vorba, etc.

Scrie numerele in litere! Nu suntem la matematica, vrei sa iti repet asta de zece ori? 10 -> zece, 123 -> o suta douazeci si trei, 1242 -> o mie doua sute patruzeci si doi. Mai continui? Cred ca nu.

Nu mai scrie acel Deci . te repeti de foarte multe si si devine iritant! Repeti de multe ori si alte cuvinte, si devine sacaitor la disculet si nici nu suna bine!

Lasa Doamne Iarta- ma Space dupa semnele de punctuate! Sa iti mai repet si eu asta? Ce este asa greu?

Nu mai scrie : SaiSaku, InoKiba, TenNeji, sau ce ai mai scris tu acolo. Da naspa rau de tot. Poti macar sa scri : Sai si Sakura, ino si Kiba, TenTen si Neji. Si nu le mai enumara atata, nu are ce face Sasuke/ Sakura decat sa enumere?

Capitolele sunt lungi, dar foarte banale, seci, fara noima. Chiar nu prea stii sa abordezi o tema, pe mine ma plictisesti foarte mult.

Descrierea iar este trasa de coada si lipseste, chiar nu stii sa descrii si tu cat de cat? In ce clasa esti! ? Naratiunea se mai tine si ea de scara ca sa nu cada, dar o tragi in jos prea mult, dialogul mult, in exes, plictisitor, banal, sec, fara inteles, adormitor, urat, nu se leaga intre ele replicile.

Greseli de tastare ai, ti- am zis sa fii mai atenta, dar vorbesc la pereti! multe fraze, pardon! Tu nu ai fraze, ai propozitii care marea majoritate sunt formate din Subiect + Predicat + Atribut/ Complement !

Suspansul * Bepului *! Ti- am mai zis! Nu iti iese, nu da bine, strici capitolul cu acest suspans de sfarsit! Foloseste misterul, dar nu cred ca poti sa il folosesti asa cum trebuie.

Cam atat pentru acest capitol, mai aveam ce sa zic, dar am zis ca doar atat pentru azi -.-.
[Imagine: Jun0xCa.png]



Răspunsuri în acest subiect
Ura, cantecul si visul nostru - de Harona - 12-02-2011, 08:50 PM
RE: Ura, cantecul si visul nostru(sasusaku) - de Daria - 13-02-2011, 07:19 PM
RE: Ura, cantecul si visul nostru - de ..Chris. - 03-03-2011, 09:31 PM
RE: Ura, cantecul si visul nostru - de Sho-Yo - 05-03-2011, 11:10 AM
RE: Ura, cantecul si visul nostru - de Zummy - 10-03-2011, 05:49 PM
RE: Ura, cantecul si visul nostru - de Fiction - 28-03-2011, 09:20 PM
RE: Ura, cantecul si visul nostru - de Flash - 28-03-2011, 09:47 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cantecul din inima mea Yin 6 4.456 14-09-2010, 06:23 PM
Ultimul răspuns: matzaplouata
  Copiii lunii si cantecul pianului rosu Jigoku 6 6.288 05-01-2008, 02:48 PM
Ultimul răspuns: Jigoku


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)