Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ura, cantecul si visul nostru

#5
Salutare.

Bun. Se vede ca ai evoluat, ceea ce ma bucura pentru ca imi dau seama ca te- am ajutat si eu cu ceva la ficu` cel vechi.

Acum ai naratiune, ceea ce este foarte bine, poti sa mai jonglezi cu ea, nimeni nu se va supara. La descriere inca mai ai sa lucrezi, este bine ca mai exista si ea din Pasti in Pasti dar este. Actiunea este cam grabita, mai incetinest- o. Greseli de tastare am mai vazut, ai grija cu ele.

Numai schimba asa de repede persoanjele adica : Sasuke , Sakura , Sasuke , Sakura. Si aici ma refer la persoana care povesteste, naratorul. De acum in colo sa scrii : Sasuke P.O.V si Sakura P.O.V.

Capitolele sunt mai lungi, bravo, un lucru bun. Ai mult dialog si aici, te rog mai scoate din el si nu il mai fa asa de sec, banal, neoriginal, neespresiv. Si ideea nu mi se pare prea stralucita.

Nu mai scrie cu Caps Lock, nu tipi la nimeni, foloseste Italic. Pui multe semne de punctuatie gresit, cel putin cu punctele de suspensie. le pui mereu in plus, si fara rost. Punctelee de suspensie se folosesc adesea cand personajul nu si- a terminat replica, gandul. Cifrele scriele in litere, nu suntem la matematica.

La revedere, ne vedem data viitoare.
[Imagine: Jun0xCa.png]



Răspunsuri în acest subiect
Ura, cantecul si visul nostru - de Harona - 12-02-2011, 08:50 PM
RE: Ura, cantecul si visul nostru(sasusaku) - de Daria - 13-02-2011, 12:37 AM
RE: Ura, cantecul si visul nostru - de ..Chris. - 03-03-2011, 09:31 PM
RE: Ura, cantecul si visul nostru - de Sho-Yo - 05-03-2011, 11:10 AM
RE: Ura, cantecul si visul nostru - de Zummy - 10-03-2011, 05:49 PM
RE: Ura, cantecul si visul nostru - de Fiction - 28-03-2011, 09:20 PM
RE: Ura, cantecul si visul nostru - de Flash - 28-03-2011, 09:47 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cantecul din inima mea Yin 6 4.737 14-09-2010, 06:23 PM
Ultimul răspuns: matzaplouata
  Copiii lunii si cantecul pianului rosu Jigoku 6 6.467 05-01-2008, 02:48 PM
Ultimul răspuns: Jigoku


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)