Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragostea poate fi inselatoare!

#74
Ok. ^^ Vam adus nextul. Stiu ca nu voi iesi prea curand cu ficul de la atelier dar vreau sa-l continui. ^^
I hope you like it!
Lectura placuta!


Capitolul XX


Sakura :


E asa de bine. Asa de bine sa stau in bratele lui. Sa-i simt buzele atat de moi si atat de fine. Mi-a fost dor sa ma pierd in ochii lui abisali. Mi-a fost dor sa-i simt parfumul si sa-l simt pe el asa de aproape de mine.
Imi ridic mana dreapta si mi-o pun pe obrazul sau. Zambesc usor si incep sa-i mangai usor fata. Inchid ochii si savurez momentul. A trecut atat de mult timp de cand nu am mai simtit atingerile si sarutarile sale tandre. Atat de mult timp...
Nu dureaza mult si buzele sale se apasa peste ale mele. Pamantul imi fuge de sub picioare si simt ca ne aflam intr-un univers paralel. Intr-un loc in care ne aflam doar noi doi. Nimeni altcineva.
Stai! Ce tot fac aici? Da, il iubesc, dar nu-i pot arata cat sunt de slaba. I-am aratat o data si nu vreau s-o fac din nou.
Intrerup incet sarutul, retragandu-ma din placerea care m-a cuprins. Imi pun mainile pe pieptul sau si privesc in jos. Imi ridic privirea, uitandu-ma adanc in ochii lui. Se vede ca este confuz. Imi las din nou privirea in jos si deschid gura, lasand cateva cuvinte sa mi se desprinda de pe buze :
- Imi pare rau, dar nu pot.
Acesta ofteaza inchizand ochii. Ii deschide brusc, iar privirea sa abisala ma incolteste. Ma pierd incet, incet in ochii sai, cazand in acel abis nesfarsit.
Nu! Nu pot sa fac din nou aceeasi greseala. Nu vreau sa-i fac din nou pe plac si sa ma las dusa de vorbele sale. Imi scutur usor capul si ii spun brunetului ca ar trebui sa intram. Acesta murmura ceva ce numai el intelege si ma dezlipeste de perete. Imi da un cadou.. foarte frumos impachetat intr-o folie roz. Zambesc usor si ii multumesc, sarutandu-l pe obraz. Ii spun sa intre el inainte pentru ca vreau sa merg pana la baie. Acesta da afirmativ din cap si intra.
Deschid usa de la baie si intru. O inchid usor si ma lipesc de ea.
Ce am facut acolo? De ce am facut asta? Adica.. il iubesc dar nu-i pot arata cat sunt de naiva. Cat sunt de moale. Nu-i pot arata ca persoana lui este o slabiciune pentru mine. Ahh! Il urasc! De ce tocmai el a aparut in viata mea? De ce tocmai la mine a venit si mi-a ruinat viata? De ce?
Atatea intrebari.. dar raspunsurile unde sunt? Nu cred ca le voi gasi vreodata.
Observ ca lacrimile au inceput de mult sa-mi mangaie fata. Ma indrept spre oglinda si imi refac putin machiajul.
Ies din baie si intru inapoi in club. Toata lumea danseaza. Zambesc usor la vederea acestui " peisaj ". Ma duc si pun cadoul de la Sasuke la un loc cu celelalte. Ma intorc la ringul de dans si ma apropii de fete, incepand sa ma misc si eu pe ritmul melodiei.
Simt doua maini cuprinzandu-mi talia. Cu siguranta e Sasuke. Imi intorc privirea si uimita dau cu ochii de Asuke. Zambesc in sinea mea. Nu strica sa-l fac putin gelos pe Sasuke. Hah! Ce o sa ma mai distrez.
Nu-i zic nimic baiatului si continui sa dansez. Il simt pe acesta lipindu-se de mine. Sasuke, fac asta pentru tine, desi nu prea meriti.
Imi rotesc privirea prin incapere si-l vad pe Sasuke, stand la bar cu un pahar in mana. Se uita la noi cu o privire plina de ura, gelozie si.. tristete? Nu! Nu! Nu o sa cedez privirii lui. Nu din nou. Nu vreau sa-i arat cat de repede cedez.
- Arati asa de.. fierbinte in seara asta, aud vocea lui Asuke.
Aha. Altul care se da la mine doar pentru corpul meu. La fel ca Sasuke. Nu mai cred pe nimeni. Nu mai pot sa cred. Totii baietii sunt la fel. Se indragostesc de corpul fetelor. Le folosesc si dupa aceea le lasa balta.
Ma trezesc din visare cand observ ca sunt cu fata la Asuke. Ce naiba? Il vad apropiindu-se de chipul meu. Ma dau putin in spate, insa bratele sale puternice imi cuprind talia fortandu-ma sa stau lipita de el. Buzele sale se apropie incet de ale mele. Mai aproape, mai aproape..
Stai! Ce tot fac aici?! Prima data Sasuke, iar acum si Asuke? Nu o sa ma las. Nu!
Il imping pe baiat si ma smucesc din bratele lui reusind sa scap. Alerg pe holul clubului pana ce ajung afara. Ahh! Nu mai suport. Ma urasc! De ce toti baietii ma vor doar pentru corp?! De ce?! De ce?!
Cad in genunchi si incep sa plang.
- De ce?! strig si imi las fata in palme.
Aud in spatele meu un ras ironic. Ma intorc speriata dar nu apuc sa vad nimic, deoarece simt cum sunt prinsa de par si un miros cam neplacut imi invadeaza narile. Imi simt pleoapele din ce in ce mai grele si totul se intuneca lasand un mare mister in urma.


Sasuke :

Unde e Sakura? Acum o clipa era pe ringul de dans. Pot sa jur. Era chiar acolo.
Las paharul pe pult si incep sa ma invart prin club intrebandu-i pe toti despre ea. Unde a putut sa dispara? Nu cred ca a plecat. Nu poate. Nu! Adica e petrecerea ei. Majoratul ei. Ziua pe care o asteapta orice adolescent. Ziua in care face optsprezece ani.
Simt doua maini care imi inconjoara gatul. Tresar si ma intorc automat sa vad faptasul. Hmm, mai degraba faptasa. Ce cauta Karin aici? Nu cred ca Sakura a invitat-o si pe ea. Aceasta imi sare in brate si ma saruta. Ma trage de mana pe ringul de dans si incepe sa se miste in bratele mele.
- Sasuke! aud cum sunt strigat.
Ma intorc si sunt intampinat de un pumn. Cad la podea si imi ridic privirea spre cel care m-a lovit. N-Naruto? Ce l-a apucat si pe asta?
- Acum cateva minute erai cu Sakura si va sarutati, dar vad ca e usor sa o lasi pe mana lui Sasori si tu sa o iei pe Karin! striga la mine blondul, gata gata sa-mi mai dea un pumn.
- Wow! Stai calm amice. Eu o cautam pe Sakura. Cine a zis ca e cu Sasori? Adica eu n-am vazut-o, ma apar, stergandu-mi sangele de la gura.
- Cum adica? Am vazut-o la el in brate inafara clubului, imi zice Sai care vine si el.
Cum?! La el in brate? Nemernicul ala! Daca se atinge de un singur fir de par din capul ei jur ca il bag direct in mormant.
Ii rog pe baieti sa vina cu mine si le spun fetelor sa nu le zica nimic oaspetilor de disparitia Sakurei. Nu vreau sa se creeze valva pe aici.
Iesim din club si ne urcam in masina mea. Ies cu viteza din parcarea clubului, fara sa-mi pese ca o sa primesc cine stie ce amenda. Vreau sa o gasesc. Vreau neparat. Nu o sa mi-o iert niciodata daca o sa pateasca ceva. Trebuia sa fiu mai atent la ea. Nu imi permit sa o scap printre degete cand stiu ca o iubesc si ea ma iubeste. Trebuie sa o gasesc cu orice pret. Trebuie!
Acum, unde ar putea sa o duca nenorocitul ala de Sasori? L-am vazut doar de cateva ori in prezenta lui Itachi. Din cate am inteles ii este "prieten". Nu stiu multe lucruri despre el doar ca ii plac papusile. Uhh, credeam ca a trecut de varsta la care se joaca cu papusile.
- Sasuke! E rosu! striga Gaara.
Ma trezesc din visare si pun o frana brusca. La tanc! Era sa fac un accident de mai mare frumusetea. Neji pune mana pe volan si imi spune ca o sa conduca el. Dau afirmativ din cap si facem schimb de locuri. Imi pun centura si imi proptesc capul de geam.
Zambetele ei gingase si pline de fericire. Imi e dor de ele. Foarte dor. Vreau sa le vad din nou. Vreau sa le vad la fel de frumoase ca atunci cand eram impreuna. Acelea chiar sunt amintiri frumoase. Frumoase si minunate. Ce n-as face sa pot da timpul inapoi si sa retraiesc toate momentele din nou.
Incep sa zambesc ca un prost, atragand privirile baietilor spre mine.
- Nu ne-ai ascultat, aud vocea lui Sai.
- Poftim? intreb eu.
- Ti-am zis ca o sa-ti para rau dupa ce te folosesti de ea, imi zice Neji.
- Da, dar tu ti-ai luat-o in cap si ai facut ce ti-ai propus, mai zice si Naruto.
Las capul in jos. Au dreptate. Trebuia sa-i ascult de la inceput. Sunt un mare prost. Daca ii ascultam acum nu eram in situatia asta. Nu umblam ca un disperat sa o gasesc pe Sakura. Era in bratele mele si probabil buzele mele erau lipite de a ei. Puteam sa o am nu doar pentru corp, ci si pentru comportament.
- Aveti dreptate, zic si imi ridic privirea, chiar de asta vreau sa o gasesc. Sa-i zic tot ce simt eu pentru ea. Chiar daca nu o sa ma creada, macar sa-i zic. Chiar daca ma va respinge nu voi renunta in lupta de a o avea! sfarsesc si un zambet imi apare pe fata.
Ma uit la baieti care zambesc si ei.
- Ok baieti! Misiunea Sakura! striga Naruto facandu-ne pe toti sa radem.
- Stop! Nu avem timp de ras. Trebuie sa o gasim, devine Gaara serios.
Are dreptate. Nu avem timp de pierdut. Trebuie sa ne gandim unde ar fi putut sa o duca.

Cam atat. ^^
Sper ca va placut si scuzati-ma pentru greselile care sigurat sunt si ele pe acolo. ^^



Răspunsuri în acest subiect
Dragostea poate fi inselatoare! - de Debb.' - 18-08-2010, 09:21 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare![SasuSaku] - de Heartagrama - 25-08-2010, 02:41 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Yun. - 19-11-2010, 06:03 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Assyria - 20-11-2010, 11:55 AM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Debb.' - 12-12-2010, 08:47 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Hachiko - 12-12-2010, 09:30 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Vero - 13-12-2010, 12:35 AM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Yun. - 14-12-2010, 08:56 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Debb.' - 26-12-2010, 01:21 AM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Vero - 26-12-2010, 01:37 AM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Yun. - 26-12-2010, 06:19 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Debb.' - 30-12-2010, 11:13 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Hachiko - 30-12-2010, 11:28 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Lorely - 31-12-2010, 03:03 AM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Mariah . - 01-01-2011, 03:11 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Debb.' - 04-01-2011, 08:22 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Vero - 04-01-2011, 08:40 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Hachiko - 04-01-2011, 10:07 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Debb.' - 09-01-2011, 07:52 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Mariah . - 09-01-2011, 08:18 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Vero - 10-01-2011, 01:20 AM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Debb.' - 18-01-2011, 12:09 AM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Vero - 18-01-2011, 01:02 AM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Rose ^^ - 25-01-2011, 10:04 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Debb.' - 28-01-2011, 12:58 AM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Vero - 28-01-2011, 02:14 AM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Rose ^^ - 28-01-2011, 06:51 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Debb.' - 28-01-2011, 11:53 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Debb.' - 04-02-2011, 08:29 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Vero - 06-02-2011, 01:32 AM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Rose ^^ - 06-02-2011, 06:27 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Debb.' - 21-02-2011, 07:52 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Hakusor. - 21-02-2011, 08:14 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Vero - 22-02-2011, 01:22 AM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Debb.' - 26-02-2011, 03:46 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Bonnie - 26-02-2011, 08:50 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de KarinaD - 26-02-2011, 09:45 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Vero - 26-02-2011, 11:47 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de *Black~~Heart* - 04-03-2011, 11:10 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Rose ^^ - 30-03-2011, 11:26 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Sayonara - 02-04-2011, 08:07 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Sho-Yo - 25-05-2011, 11:04 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [+18] Unde dragostea nu poate exista... THE LAST UCHIHA 16 11.096 14-01-2014, 06:53 PM
Ultimul răspuns: SabrynaMe
  Cine-i el? ..Poate n-ar trebui sa stiu.. pandora96 26 14.674 27-06-2011, 02:56 PM
Ultimul răspuns: Ada
  Ura poate duce la moarte Sayonara 12 7.719 03-04-2011, 09:13 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Totul se poate spulbera in orice clipa Debb.' 18 11.599 05-03-2011, 12:07 AM
Ultimul răspuns: anyame1
  Tot ce poate fi bun ...e rau ! - [+18] Grubbie 9 5.685 11-01-2011, 09:16 PM
Ultimul răspuns: Nywa
  Zambetul tău poate ucide Kyung.Oppa 2 3.084 19-11-2010, 12:29 AM
Ultimul răspuns: Kyung.Oppa
  Dragoste nu poate fi cumparata cu bani Zuzy Is Angell 7 5.043 18-10-2010, 10:44 PM
Ultimul răspuns: Aerith
  Iubirea poate distruge si cea mai mica parte de tristete eLenuSh-cu-chip-de-inger- 4 4.512 08-06-2010, 07:35 PM
Ultimul răspuns: Savarina Ali
  ÃŽi vei da ingerului care nu poate zbura…aripi? Axxa.No.Way 39 28.632 20-02-2010, 09:05 PM
Ultimul răspuns: Irukandji
  Fara doar si poate a ta. miChiY 1 2.834 14-11-2009, 12:38 AM
Ultimul răspuns: Vampire


Utilizatori care citesc acest subiect:
9 Vizitator(i)