Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Povestea mea, poveste noastra .

#5
Ok...am revenit :d ... nah nu este spectaculos :| ... ca nu prea am ideei :))) .
Nu e spectaculos deoarece nu au parut Sasuke si Naruto ... acusea vine si acctiunea:)


Capitolul 2 . De ce ?

Sakura : Merg calma spre locul unde ma antrez in fiecare zi. Imi indrept privirea catre cer, este o zi minunata soarele straluceste pe cer, razele lui se reflecta in apa limpede a batranului rau,pasarile ciripesc bucuroase iar animalele stau si asculta povestile murmurate de el . Zambesc calduros continandu-mi drumul linistita, ziua pare a fi linistita, deodata incep sa sar dintr-un copac in altul vrand sa ajung mai repede la antrenament . In cateva minute ajungand ma uit la ceas este ora 12:30, stau putin pe ganduri si imi amintesc de jutsu pe care ma pus sa-l fac Lady Tsunade, un jutsu care nu l-am gasit in nici-o carte acesta este numit ,,Floarea Ciresului'' . Mai am jumatate de ora la dispozitie asa ca incep sa-l practic.Dupa jumatate de ora chakra imi era epuizata, ma uit la mana care parea destul de ranita dar nu-mi pasa, incep sa fac semnele specifice cu mainile o chakra misterioasa ma cuprinse care parea a fi una roz. Incerc sa ma opresc dar degeaba parca sunt posedata de ceva sau cineva .Corpul nu ma mai asculta simt ca si cum numai sunt eu,deodata primesc o lovitura puternica si cad aproape fara vlaga . Incep sa tremur simtindu-mi corpul greu fara a mai putea sa ma ridic desi incercam asta din rasputeri fara succes, simt ca cineva ma ia in brate dar numai aveam puterea de a deschide ochii iar somnul ma cuprinse ramanand fara aparare .
Soarele stralucea pe cer mangaindu-mi chipul care era acoperit cu cateva suvite roz, deschid ochii uitandu-ma in jur...se pare ca ajunsesem la spital, ma uit in jur dar nimeni nu era, imi indrept privirea catre noptiera pe care erau trei flori : una era roz,una neagra iar cealalta galbena . Ma uit surprinsa la cele trei flori vrand sa le ating aud usa ca se deschide iar cineva pasi usor in camera, aceasta era Lady Tsunade care avea parul strans intr-o coada, formele erau evidentiate prin rochia neagra mulata, purtand in picioare niste pantofi tot negri ma uit ciudat la ea vazand ca este imbracata in negru, tocmai ea purta culoarea asta plus ca era asa de eleganta . Ma uit la ea ca la felul paispe` iar aceasta schitand un zambet extrem de fals intreaba daca sunt bine desi o facu cu o urma de tristete in glas. Dau afirmativ din cap si ii zambesc.Dar de ce ea poarta negru niciodata nu a suportat culoarea asta i se parea prea eleganta iar rochia ...ok niciodata nu am vazut-o imbracata asa .Doar o data la o inmormantare .La o inmormantare ... imi ridic capul si ma uit ciudat la ea intreband-o scurt .
-Cine a murit ? ridic din spranceana,aceasta se uita trista la mine si lasa capul in jos . Ma ridic din pat si ma indrept spre ea uitadu-ma urat repetand intrebarea inca o data, ma apuca de mana si ma trage spre ea imbratisandu-ma, ma uit surprinsa la ea dar ii raspund la imbratisare, intr-un sfarsit aceasta se desprinde de mine si isi drese glasul zicand :
-Sakura ... este vorba despre mama ta . Ea ... ea ...ea a murit . zise accentuand ultimele cuvinte . Auzindu-i vorbele cad in genunchi iar lacrimile imi curg pe obraji iar cerul incepu` sa planga odata cu mine, tunetele si fulgerele incepura dar tot ce aud sunt lacrimile mele care se izbesc de podea, numai simt nimic in inima mea doar tristetea si durerea domnesc acum . De ce, doamne ? De ce, ea ? De ce nu mai luat pe mine ? Ce rau ti-am facut de mi-ai luat cele mai importante fiinte din viata mea ? Ce am facut sa raman singura pe lumea asta ? De ce nu pot sa fac cunostinta cu iubirea,prietenia si bucuria ? Raspunde-mi,raspunde-mi ... raspunde-mi te rog ... Ridic privirea catre Tsunade iar aceasta se lasa in jos imbratisandu-ma din nou, ma simteam asa de bine, simteam ca nimeni nu-mi poate face rau, era ca si cum ma-r fi imbratisat mama ... Printre suspine reusesc sa o intreb pe Tsunade ce sa intamplat cu mama, strangand-o mai tare in brate vroiam sa nu-mi dea drumul niciodata era ciudat dar simteam o iubire de mama ...
-Imi pare rau ! Aceasta a fost innormantata, se pare ca s-au intalnit cu cei din Akatsuki s-au luptat cu ei dar erau mai puternici iar mama ta si-a dat viata pentru colegi sai .nu-mi puteam tine ochii deschisi asa ca am adormit in bratele doamnei Tsunade, aceasta chema un doctor care ma puse innapoi pe pat . Dupa zece minute pe usa intra Hinata cea mai buna prietena a mea . Aceasta avea ochii lila,parul lung de culoare albastra, era de inaltime medie si purta o rochie neagra simpla pana la ghenunchi evidentiindu-i formele. Desi sunt obosita nu pot dormi ma gandesc la mama, cea care mi-a dat viata ma parasit,doar ceva imi alina durerea ea e acolo sus si ma protejeaza dintr-un loc mai bun ...

Pam-pam-pam ... Intelegi ?!




Răspunsuri în acest subiect
RE: Povestea mea, poveste noastra . - de Vero - 07-01-2011, 12:57 AM
RE: Povestea mea, poveste noastra . - de Bonnie - 07-01-2011, 09:50 AM
RE: Povestea mea, poveste noastra . - de ÃŽngeraÅŸÅŸ - 08-01-2011, 06:33 PM
RE: Povestea mea, poveste noastra . - de Vero - 08-01-2011, 08:20 PM
RE: Povestea mea, poveste noastra . - de Rose ^^ - 21-01-2011, 10:00 PM
RE: Povestea mea, poveste noastra . - de Miranda. - 22-01-2011, 11:47 PM
RE: Povestea mea, poveste noastra . - de Katniss - 23-01-2011, 02:55 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Povestea unor stele. BlackER 4 4.373 10-12-2011, 04:17 PM
Ultimul răspuns: BlackER
  Flacăra stacojie. Povestea se repetă SnowFlake. 18 6.789 13-06-2011, 02:45 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Povestea incepe acum ! Ƭσσ--- !Ʋиιզʋɛ ! - ☠ 50 27.394 21-05-2011, 09:23 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^
  Povestea unui nebun [+18] Little Star 9 5.248 20-01-2011, 11:00 AM
Ultimul răspuns: hiimera
  Povestea ei ... Marra 1 2.349 01-03-2010, 01:41 AM
Ultimul răspuns: Yuki `
  Povestea lui Elyn si a lui Uto ellamanu 7 22.859 05-10-2009, 09:23 PM
Ultimul răspuns: A'Svear
  Sora si Leon, Povestea mea. Zyspar 21 15.660 23-07-2009, 03:11 PM
Ultimul răspuns: Minna-chan
  Povestea mea Cabbage-pult 2 2.773 09-06-2009, 07:38 PM
Ultimul răspuns: Yoko
  Povestea unei slujitoare Erina Ozaki 4 3.815 12-03-2009, 04:46 PM
Ultimul răspuns: black_rose
  Povestea unui inger ... Zollitha 6 7.064 21-02-2009, 01:21 AM
Ultimul răspuns: Hitman


Utilizatori care citesc acest subiect:
9 Vizitator(i)