Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Regrete...

#19
Buna! Imi pare rau ca a durat atat de mult pana sa pun continuarea si... probabil ma veti ucide daca va spun ca acest capitol il am scris de cateva zile doar ca am uitat sa-l postez^^
Pai... iata-l. Lectura placuta!


Capitolul 5

Deschid obosit ochii, insa ii inchid inapoi din cauza soarelui enervant ce intra pe fereastra. De ce Dumnezeu n-am tras perdelele aseara, nu stiu. Oftez obosit, iar dupa inca cateva minute de lenevit, ma ridic mai mult decat plictisit din pat. Sa-i ia Dracu` pe cei ce au inventat scolile. Oamenii putea sa se nasca destepti si gata. Imi continui gandurile pana intru in baie. Acolo imi dau cu putina apa pe fata pentru a ma desmetici dupa care imi piaptan parul si-l dau cu gel. Da... altcineva n-ar face asta stiind ca urmeaza sa se imbrace, insa avand in vedere ca am dormit la bustul gol, iar majoritatea timpului port camasi, nu conteaza ce fac prima data.
Intru din nou in dormitor si ma imbrac intr-o pereche de blugi negri, taiati in genunchi, o camasa albastra pe care o las desfacuta la aproape toti nasturii, pieptul bine lucrat iesindu-mi in evidenta. Asta datorita eforturilor depuse la sala. Da, recunosc, sunt narcisist, chiar foarte narcisist, insa aproape toti din zodia leu sunt asa. da, sunt un Leu inascut, din toate privintele.

Dupa ce termin, imi iau dintr-o cutiuta un cercel micut si rotund ce mi-l pun in urechea dreapta. Imi iau ghiozdanul dupa care ies din apartament fara a lua micul-dejun. Ma intreb, oare de cat timp n-am mai mancat acasa...? Eh, nu stiu, insa de foarte mult timp si asta doar pentru ca locuiesc singur si mi-e sila sa fac asta singur.
Recunosc ca, in adancul sufletului-foarte adanc, trebuie sa mentionez- mi-as dori sa am pe cineva - o fata, mai exact- care sa ma iubeasca neconditionat, sa nu fie interesata de pozitia mea sociala. De aceea niciodata nu pun suflet intr-o "relatie",-daca ceea ce fac eu se numeste asa- pentru ca stiu ca niciuna nu m-ar iubi pentru ce sunt, doar pentru banii mei. Cel putin, pana acum n-am intalnit o astfel de fta, dar daca se va intampla asta, nu o vo lasa sa-mi scape, asta in mod sigur.

Pierdut in ganduri, nu-mi dau seama ca tocmai am ajuns in curtea liceului. Rasuflu de cateva ori dupa care incep sa merg. N-ar trebuii sa ma mai gandesc la lucruri atat de profunde. Cu pasi lenti, dar totusi siguri, intru in incinta liceului si inainte de a ma apropia de clasa arunc o privire spre ceasul de la incheietura stanga ce indica ora opt si jumatate. Mda, intarizasem, din nou. Oricum nu-mi pasa, insa daca tot am lipsit atat de ce sa mai intru? Pentru a asculta iesirile nervoase ale profesoarei?

Nu, multumesc!

Fac stanga imprejur, iar dupa ce mai merg putin, ajung in fata baii. Intru si imi arunc ghiozdanul intr-un colt dupa care imi dau cu putina apa pe fata.
Tresar atunci cand cineva imi atinge umarul. Imi ridic privirea si privesc in oglinda. In spatele meu sta o fata inalta, blonda, cu ochi negri ce ma privesc intens. Ce cauta o fata in baia baietilor? Asta... ma rog, nu mai conteaza.

Ma intorc plictisit spre ea. Chiar daca arata al dracului de bine, azi n-am nciun chef de nimic. Vreau sa plec, dar aceasta isi lipeste corpul de al meu si ma saruta.
Ah, asta ar fi o acazie... Insa, o departez de mine, lasand-o uimita, dupa care imi iau ghiozdanul si ies. Asta... a fost chiar ciudat, insa zi ma simt asa... nici nu stiu cum sa ma exprim. N-am chef de nimic, insa... fiindu-mi lene sa plec acasa- pentru ca, trebuie sa precizez ca nici de liceu nu am chef- , intru in clasa dand nasin nas cu profesoara ce ma priveste furioasa. Imi dau ochii peste cap si intru in sala fara a-i da ocazia sa spuna ceva.

Ma asez in banca fara vlaga si imi pun capul pe masa stand asa toate orele. Ma mir chiar si eu cum de nu m-am plictisit.
Ies din clasa atunci cand soneria anunta terminarea cursurilor si inainte de a iesi din scoala, intr-un colt o vad pe Mitsuki discutand cu Alex. Unul dintre cei mai periculosi tipi din clasa care, pe deasupra, e si traficant de droguri. Ce are ea de discutat cu el? Ma incrunt, imi bag mainile in buzunare si ma indrept spre cei doi.
-Ce se intampla aici? intreb atunci cand ajung in spatele lor. Observ cum baiatul vroia sa ii intinda un pliculet fetei, insa cand ma vede, se da speriat un pas in spate. In acel moment, ma incrunt si mai tare si o privesc urat pe fata.

Satena se intoarce nervoasa spre mine. Daca privirile ar ucide, eu cu siguranta as fi deja mort.

-Nu cred ca e treaba ta ce fac eu, roscatule! Asa ca fa bine si vezi-ti de curvele tale si lasa-ma pe mine in pace. Stii ce? Nu au trecut nici doua zile de cand sunt aici si mutra ta deja ma enerveaza! spune aceasta vrand sa ma apuce de camasa, insa eu, fiind mai rapid ca ea, o trantesc in perete si ii fac semn baiatului sa plece, acesta luandu-si numaidecat talpasita.

Ma uit destul de nervos la tanara in timp ce cu o mana i le prind pe ale ei deasupra capului, iar cu cealalta o apuc de obraji.
-Asculta aici domnisorico! Pana acum nu am permis niciunei fete sa-mi vorbeasca asa. Nu iti forta norocul. Nu e nici prima si nici singura data cand am lovit o fata asa ca nu o face pe dura pentru ca nu sti de ce sunt in stare. spun dupa care o eliberez privind-o usor nervos.
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71



Răspunsuri în acest subiect
Regrete... - de Marina. - 19-12-2010, 08:40 PM
RE: Regrete... - de Hachiko - 19-12-2010, 09:07 PM
RE: Regrete... - de Cookiesor - 19-12-2010, 09:09 PM
RE: Regrete... - de Ang. - 19-12-2010, 09:11 PM
RE: Regrete... - de Moon princess - 19-12-2010, 09:29 PM
RE: Regrete... - de Heaven - 19-12-2010, 10:04 PM
RE: Regrete... - de Whisky - 21-12-2010, 06:58 PM
RE: Regrete... - de Heaven - 21-12-2010, 08:05 PM
RE: Regrete... - de Vero - 21-12-2010, 10:15 PM
RE: Regrete... - de Moon princess - 21-12-2010, 10:22 PM
RE: Regrete... - de Didu` - 22-12-2010, 03:13 PM
RE: Regrete... - de Marina. - 22-12-2010, 10:43 PM
RE: Regrete... - de Cookiesor - 23-12-2010, 12:08 AM
RE: Regrete... - de Whisky - 27-12-2010, 10:35 PM
RE: Regrete... - de Moon princess - 27-12-2010, 11:06 PM
RE: Regrete... - de Hachiko - 27-12-2010, 11:13 PM
RE: Regrete... - de Vero - 28-12-2010, 02:08 AM
RE: Regrete... - de Assyria - 29-12-2010, 07:01 PM
RE: Regrete... - de Marina. - 04-01-2011, 02:50 PM
RE: Regrete... - de Cookiesor - 04-01-2011, 03:19 PM
RE: Regrete... - de Hachiko - 04-01-2011, 07:38 PM
RE: Regrete... - de Vero - 04-01-2011, 08:28 PM
RE: Regrete... - de Whisky - 08-01-2011, 08:54 PM
RE: Regrete... - de Vero - 08-01-2011, 09:12 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Regrete sau indoiala serena92 7 5.090 10-06-2009, 08:44 AM
Ultimul răspuns: serena92
  Ultime cuvinte,ultime regrete Bye Bye nu's 3 3.687 20-05-2009, 09:05 PM
Ultimul răspuns: Bye Bye nu's


Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)