Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Regrete...

#14
Mai, mai, Mitsuki s-a transformat in Mizuki. Ma bucur ca va place ficul, chiar nu ma asteptam. Bun, dupa multe zile de asteptat iata capitolul. Spor la citit!

Capitolul 4

Domne, Dumnezeule, sunt in liceul asta de doar o zi si m-am plictisit ingrozitor. Ma intreb, oare profesorii astia pot fi mai plictisitori de atat? Directorul a inceput sa palabrageasca despre ce avem voie sa facem si ce nu in liceu si mai ales ca nu vrea sa auda zgomote indecente din baie. Ma mira faptul ca s-a uitat urat la baiatul roscat,asta inseamna ca banuielile mi s-au confirmat si el chiar este tipul acela de baiat rau care vrea doar sa se joace cu fetele. Daca are de gand sa ii faca ceva lui Aiko, pentru ca sunt convinsa ca a pus ochii pe ea, o sa aiba de-a face cu mine. Dupa ce se uita la roscat, directorul ma pune sa ma prezint. De ce oare nu puteam scapa de asta? Ma ridic in picioare si ii spun numele meu si orasul in care am locuit. Dupa ce ii comunic aceste date ma asez la locul meu si observ ca roscatul se uita foarte atent la mine. Este clar obsedat de femei.

In sfarsit sunetul clopotelului se face auzit in toata scoala dupa aceasta ora de tortura. Nu imi vine sa cred ca a trecut,credeam ca nu se mai termina odata. Ma ridic lenesa din banca si ma duc in curtea scolii. O caut cu privirea pe sora mea mai mare dar nu o zaresc nici unde. Probabil ca incearca sa se imprieteneasca cu noii ei colegi. Eu nu cred ca o sa imi fac prieteni,nici nu am nevoie de ei..Imi aduc aminte,pe cand aveam vreo zece ani si am avut si eu o prietena foare buna. Eram de nedespartit, nu exista zi in care sa nu ne vedem sau macar sa vorbim la telefon. Ma intelegeam mai bine decat cu sora mea, ne spuneam toate secretele, pana intr-o zi in care am descoperit ca totul era o minciuna,ea doar ...ea doar se prefacea. Nu era interesata de prietenia noasta, ea statea cu mine doar din interes pentru ca eu aveam bani si de toate, pe cand ea nu era asa instarita. De atunci nu mi-am mai facut prieteni apropiati, cei din gasca erau doar de companie.

Merg linistita pana cand cineva se izbeste de mine facandu-ma sa ma pabusesc la pamant. Cand imi ridic privirea sa vad cine poate fi orbul, observ ca nimeni altul decat enervantul meu coleg care se crede Casanova. Acesta imi intinde mana dar eu o ignor,ridicandu-ma singura. Ma scutur de praf dupa care il privesc urat.


-Ai grija pe unde mergi, idiotule! Daca ma loveam, iti spargeam mutra aia de papusel. Ii spun apropiindu-ma de el nervoasa. Il prind de camasa si incerc sa il imping.

Acesta imi zambeste ironic dupa care ma prinde de brat si ma impinge in copacul de langa noi. Isi lipeste corpul de al meu si imi prinde ambele incheieturi cu mana drepta iar cu cealalta ma apuca de barbie facandu-ma sa il privesc in ochi.


-Asculta-ma cu atentie pustoaico; nu ii permit nimanui sa vorbeasca asa cu mine, mai ales unei fete asa ca mai bine ti-ai tine gura si nu te-ai mai lua de mine. Nu e prima data cand as da intr-o fata, asa ca nu te mai baza pe chestia asta. Nu stii de ce sunt in stare. Te-as putea face mea chiar acum asa ca termina cu aerele astea, bine? Imi spune acesta calm.

Ma uit in ochi lui putin surprinsa. Cum indrazneste sa imi vorbeasca mie asa, ma crede una dintre tarfele cu care isi petrece noptile? Ma saruta dupa care imi da drumul si imi sopteste:

-Asta ca sa nu ma uiti! Dupa care intra in scoala.

Prostul! Nu stiu ce are de gand, dar cu mine nu ii merge. Ma cam enerveaza tipii astea care se cred mari si tari. O sa vada el, vrea razboi si asta o sa primeasca. Ma dezlipesc de copac si ma duc in clasa. Aceasta sta linistit in banca, care este in dreapta bancii mele. Bun loc mi-am gasit si eu. Ma asez si nu dupa mult timp in clasa intra o fata care nu are mai mult de douazeci de ani .E destul de inalta bruneta, pun pariu ca déjà colegul din dreapta bancii mele saliveaza. Ca sa verific imi intorc privire spre locul in care sta. Am avut dreptate, o analizeaza din cap pana-n picioare. Succes in probabil primul an de predate,doamna profesoara!

Dupa terminarea orelor cobor in curtea scolii unde ma asteapta Aiko. O luam impreuna spre apartament,ea incepand sa imi povesteasca cum a decurs prima ei zi la acest liceu. Imi spune ca si-a facut o prietena, Kimura parca. Dupa ce termina de povestit ma intreaba si pe mine cum a decurs ziua. In nici un caz nu am de gand sa ii spun ca roscatul care s-a dat la ea imi este coleg si intamplarea ce a avut loc in pauza. Ii spun ca totul a fost foarte plictisitor si ca mai bine nu veneam la scoala azi.

Odata ajunse acasa, Aiko incepe sa spele vasele ramase de dimineata iar eu ma pun pe canapea si dau drumul la televizor. Nu dupa mult timp mi se alatura si ea, punand la o telenovela siropoasa. Ma duc in camera mea pentru ca nu imi plac prostiile alea. Imi iau MP3-ul si dau muzica la maxim in casti. Totul este asa de rau, vreau sa ma intorc la vechea mea viata. Simt ca nu mai supor, corpul cere si eu nu pot sa fac nimic .Maine trebuie neaparat sa imi gasesc o sursa sigura de unde sa imi procur droguri. Stiu ca i-am promis parintilor, dar si ei mi-au promis mie multe si nu s-au tinut de promisiuni. Imi inchid ochii si intru in taramul in care eu stapanesc totul.


[Imagine: bloody62.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
Regrete... - de Marina. - 19-12-2010, 08:40 PM
RE: Regrete... - de Hachiko - 19-12-2010, 09:07 PM
RE: Regrete... - de Cookiesor - 19-12-2010, 09:09 PM
RE: Regrete... - de Ang. - 19-12-2010, 09:11 PM
RE: Regrete... - de Moon princess - 19-12-2010, 09:29 PM
RE: Regrete... - de Heaven - 19-12-2010, 10:04 PM
RE: Regrete... - de Whisky - 21-12-2010, 06:58 PM
RE: Regrete... - de Heaven - 21-12-2010, 08:05 PM
RE: Regrete... - de Vero - 21-12-2010, 10:15 PM
RE: Regrete... - de Moon princess - 21-12-2010, 10:22 PM
RE: Regrete... - de Didu` - 22-12-2010, 03:13 PM
RE: Regrete... - de Marina. - 22-12-2010, 10:43 PM
RE: Regrete... - de Cookiesor - 23-12-2010, 12:08 AM
RE: Regrete... - de Whisky - 27-12-2010, 10:35 PM
RE: Regrete... - de Moon princess - 27-12-2010, 11:06 PM
RE: Regrete... - de Hachiko - 27-12-2010, 11:13 PM
RE: Regrete... - de Vero - 28-12-2010, 02:08 AM
RE: Regrete... - de Assyria - 29-12-2010, 07:01 PM
RE: Regrete... - de Marina. - 04-01-2011, 02:50 PM
RE: Regrete... - de Cookiesor - 04-01-2011, 03:19 PM
RE: Regrete... - de Hachiko - 04-01-2011, 07:38 PM
RE: Regrete... - de Vero - 04-01-2011, 08:28 PM
RE: Regrete... - de Whisky - 08-01-2011, 08:54 PM
RE: Regrete... - de Vero - 08-01-2011, 09:12 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Regrete sau indoiala serena92 7 5.090 10-06-2009, 08:44 AM
Ultimul răspuns: serena92
  Ultime cuvinte,ultime regrete Bye Bye nu's 3 3.687 20-05-2009, 09:05 PM
Ultimul răspuns: Bye Bye nu's


Utilizatori care citesc acest subiect:
16 Vizitator(i)