Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Care lucrare va place mai mult?
Prima lucrare
100.00%
2 100.00%
A doua lucrare
0%
0 0%
Total 2 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Bitter Death vs Frozen Soul

#4
Sunt aici pentru ca prima concurenta imi vrea parerea si o sa iau mai intai prima lucrare pentru ca pe prima deja am citit-o pe mess cand ea, Franzen Soul, mi-a dat-o si mi-a zis sa imi dau cu parerea. Sa vedem ce avem aici. Amandoua ati avut unele greseli, dar, fara supare, doar una a fost cat de cat buna dupa parerea mea care nu e importanta.
Ambele lucrari: Mai fetelor, puneti si voi space dupa semnele de punctuatie ca nu e asa de mare criza sa faceti economie!

Lucrarea doi

Ca sa fii fericit cu adevarat nu trebuie - Verbul " a fi " se scrie cu doi de " i " atunci cand se foloseste la imperativ.
Ex: Fii linistit!
Si am mai vazut ca ai inversat undeva, ai scris cu doi de " i " cand trebuia doar unul.
tapa - tava
Tu ramai cu Dumnezeu,sa-i vorbesti,sa il intrebi cu ce i-ai gresit - Fara "i" mare ca nu suntem nici chiori si nici fani ai caps lock - ului, dear. : )
A avut cateva fraze care chiar mi-au placut si altele care nu erau atat de expresive. E una dintre putinele " texte " sau compuneri, cum vrei sa-i zici matale, care nu au fost puierile si la fel de invechite ca " Te iubesc! Tu mai lasat, dar eu tot te iubesc! " a fost ceva mult mai presus de atata si ai transmit ce a simtit personajul tau. Acel paragraf cu paginiile a fost foarte frumos pentru ca viata chiar este o carte ce cu timpul o sa se ivegheasca iar literele o sa se piarda ca ultimul rasarit de soare dupa apocalipsa. : ) A fost lung si destul de interesant. Daca nu arata asa de INESTETIC ar fi fost mult mai bine, draga mea. Pot spune ca merita cat de cat sa fie citita. Credeam ca bara din stanga nu o sa mai ajunga jos sa dau un comment si eu amarat si PRIMUL. Anyway, te-ai descurcat dar mai trebuie sa lucrezi in unele parti, nu prea i-am inteles mesajul ce trebuia sa mi-l transmita si nici nu m-a " frapat " incat sa zis " E excelent! ". : - J

Lucrarea unu
Acum nu mi-o mai aduc aminte dar mai stiu cate ceva din ce am citit.
Ai si tu greseli de tastatura, tu ai zis ca erai pe graba cand ai scris-o asa ca spunem ca mai merge dar tot trebuie sa fi mai atenta la ceea ce scrii nu doar de dragul meu ci doar pentru ca tu ai spus ca vrei sa te perfectionezi si eu vreau doar sa te ajut, cum si tu ma ajuti pe mine.
decand - de cand - Parca era o greseala de tipul acesta daca nu ma inseala ochii mei limpezi, frumosi si mai alesi plini de imagini yaoiste.
Nu mi-a transmit nimic intregul text. Chiar daca ai avut descrieere se putea si mai bine
. Eu dor vrea sa te ajut cum si tu ai facut-o. Ti-am mai zis " pune-te in pielea personajului ". Sunt cam vechiile clisee dar nu pot spune ca totul a fost " plagiat " dar nici ca a fost cea mai originala lucrare citita. Si aici textul arata INESTETIC dar macar unele fragmente care au fost cel putin placute la auz sa spunem ca mai merge. Acum mi-am pierd ideeile dupa a doua iesire si scriere din nou si din nou a commentului.
Acum o sa aleg pe cine votez si bla bla bla.
Votez lucrarea doi pentru ca motivele sa citesc printre randurile pareri mele.
Bla bla bla, pa.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Răspunsuri în acest subiect
Bitter Death vs Frozen Soul - de Kayla. - 10-12-2010, 09:07 PM
RE: Bitter Death vs Frozen Soul - de Kayla. - 12-12-2010, 04:55 PM
RE: Bitter Death vs Frozen Soul - de yaoi maniac - 14-12-2010, 09:19 PM
RE: Bitter Death vs Frozen Soul - de Miranda. - 14-12-2010, 09:26 PM
RE: Bitter Death vs Frozen Soul - de yaoi maniac - 24-12-2010, 11:14 AM
RE: Bitter Death vs Frozen Soul - de Kayla. - 25-12-2010, 09:43 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Frozen Soul vs Bitter Death Kayla. 7 6.495 14-12-2011, 09:09 PM
Ultimul răspuns: Ana
  yaoi maniac vs Frozen Soul yaoi maniac 6 5.917 14-12-2011, 09:09 PM
Ultimul răspuns: Ana
  Bitter Death vs Kayla. Kayla. 10 9.829 14-12-2011, 09:08 PM
Ultimul răspuns: Ana
  Just me :] vs. Bitter cherry Pixxie.' 18 9.914 14-12-2011, 08:49 PM
Ultimul răspuns: Ana
  Yaoi maniac vs Frozen Soul yaoi maniac 13 8.154 25-12-2010, 10:12 AM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Frozen Soul vs Nami Kayla. 7 4.980 13-12-2010, 09:17 AM
Ultimul răspuns: Kayla.
  BLforever vs Frozen Soul Kayla. 0 2.231 14-11-2010, 08:12 PM
Ultimul răspuns: Kayla.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)