Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O schimbare cam ciudata

#39
~ Capitolul 8 ~


Sasuke's P.O.V.


Era destul de tarziu oricum, numai cateva felinare ne mai lumina trotuarul. Mergeam alaturi de cei doi prieteni ai mei in timp ce o tineam pe pustoaica in brate. Eram toti trei terminati. Fata consumase unele dintre cele mai tari droguri, de multe ori nici noi nu facem fata si mai cadem intr-un extaz desavarsit. Si mai suntem in domeniu si de ceva timp. Ahh.. la naiba cu tot. Am vrut sa parem cocosi, da, cum sa nu. Hai in club, dansam, mai agatam ceva, cu siguranta ca mai dadeam si pe gat ceva. Dar nu stiu, a fost foarte aiurea in seara asta. Trebuia sa avem grija de ea. Ce naiba acum? Nu cred ca a mai fregventat vreodata asemenea locatii, mai ales dupa cat s-a impotrivit. Cat de idioti am putut fii! Ne-am sapat acum singuri groapa.
Iar cand bosorogul ala o va vedea din nou adormita pe asta mica va face iar gura, probabil va trezi tot blocul. Cat de aiurea ma simt cand o vad asa. Nu a fost vina ei ca a ajuns asa. Imi indrept privirea spre Naruto care ardea de nervi. Nu pe mine, desi am si eu o vina destul de mare in treaba asta, eu mereu se invinovateste pentru ceva. Am incercat de multe ori si eu si Sai sa ii explicam ca nu este asa cum crede el, dar crezi ca am avut cu cine? Sai desi parea ca este calm mintea lui se chinuia sa scoata o scuza destul de buna sa ne poata scoate din incurcatura asta. Pe cand eu, eu eram de-a dreptul terminat. Ma simteam si eu foarte vinovat pe intamplarea asta. Eu am propus sa mergem in club, si tot eu am uitat acel pahar nenorocit pe masa. Numai gura mea sparta putea creea asa ceva. Nu era de ajuns daca dupa ce mancam plecat direct acasa? Nu, doar suntem baieti inteligenti.
-Hei? crezi ca se va trezi? Adica, cat de cat sa para ca a baut ceva... spune blondul privind inspre masinile ce se oprise la semafor. Era rosu, iar noi puteam trece linistiti. Eram parca in transa. Soferii masinilor care oprise la trecere stateau si se uitau la noi mai ceva ca la extraterestrii. Adica da, o adolescenta adormita cu trei baieti care abea se mai tineau pe picioare, probabil este o imagine pe care nu o vad prea des. Nu au vazut, o sa vada cat timp suntem noi pe aici.
-Hmm... un murmur usor, atat s-a auzit. La prima vedere am treseriat, dar apoi un zambet larg mi-a inlocuit acea stare, pustoaica isi revine.
-Hei, Sakura? Esti bine? o intreaba blondul in timp ce ii mangaie usor obrazul pe care erau imprastiate cateva suvite rozalii. Fata nu ii raspunse nimic. Doar a inchis ochii in timp ce a dat usor din cap. Ajungem imediat acasa. Va fi totul bine, iti promit! din nou promisiunile lui. Macar prindeau bine. A avut dreptate, in aproximativ cinci minute am fost in scara blocului.
-E patru dimineata deja, sa vezi ce ne ardem toti daca au descoperit astia ca lipsim. La naiba! se rasteste brunetul in timp ce loveste cu putere peretele scarii.
-Calmeaza-te omule! O sa fie totul bine. Ajuta-ma sa o trezesc. Baiatul se supuse rugamintii mele. Am luat-o pe rozalie si am asezat-o pe genunchiul meu in timp ce Sai o striga si o mai zgaltanea usor, in speranta de a se trezi. Dupa o incercare de mai bine de cinci minute, aceasta si-a deschis incet ochii. A inceput sa ne priveasca buimaca. Cred ca inca nu realiza ce s-a intampla. Off, ce ne facem acum?
-Sakura, esti ok? Haide mai, spune ceva! Spune Naruto usor stresat de comportamentul fetei, care parea ca este ca o stana de piatra.
-Ahh.. da. Dar spuneti-mi si mie va rog ce s-a intamplat.... Stiu doar ca am baut ceva ce avea un gust oribil. Apoi.. ah, a inceput sa ma doara capul, iar ultimul lucru pe care l-am vazut ai fost tu, Sasuke. Ne povesti pe scurt fata in timp ce privea in gol incercand sa isi mai aminteasca ceva, dar se pare ca memoria nu o prea ajuta de aceasta data.
-Bine, nici nu trebuie sa sti prea multe detalii. Te poti ridica in picioare? o interb, iar aceasta imi raspunde doar prin a aproba din cap. Bine, sa te vedem domnisoara, ii spun si ii intind mana ca sa o ajut sa se ridice. S-a ridicat usor, bine cu putine dificultati, dar a mers. sa speram ca va merge si in fata parintilor. Am luat-o usor de brat in timp ce am pasit cu cea mai mare grija inauntrul casei. Cred ca am scapat, nu se aude nici o miscare. Cred ca dorm bustean amandoi la ce sinistrati par, dar trebuie sa fim totusi prudenti. Vorba aia, pisica blanda zgarie rau. Am inceput sa ne dam jos hanoracele de pe noi, dar nici bine nu le-am asezat in cuier ca cineva a aprins becul in hol. Ne-am speriat cu totii logic, Sakura a reactionat cel mai spontat scotand un tipat. S-a zis cu sansa noastra de a scapa. Sper doar sa iesim cat mai usor din aceasta problema.
-Buna dimineata copii, ne saluta "adoptiv" cu un glas de parca ar fi scuipat venin. Ati dormit bine? vai, dar unde imi sunt manierele? Ce parere aveti despre orasul nostru? Nu-i asa ca este foarte frumos? Are multe parcuri, magazine si tot ce iti doresti tu, mai ales cluburi si discoteci! Ultimele trei cuvintea le-a spus asa de apasat. Frate, unde te crezi? Nu suntem la un interogatoriu sau ceva de genu. Ce naiba?
-Ahh.. da. Un oras superb intradevar. Am avut ce vizita prin el. Cat despre baruri si discoteci, nu stiu, exista asa ceva pe aici? Adica este un oras atat de linistit si ingrijit. De ce ar face cieva asa ceva, mai ales ca noi suntem copii cuminri, ma rog, aproape. Dar din cauza asta am venit la dumneavoastra ca sa ne indreptati. Nu-i asa? Ahh, nu imi vine sa cred ca spun, dar Sai esti un geniu. Mereu sti sa ne scoti din incurcatura, cat ma bucur ca consc un asemenea tip ca tine. Sper doar ca astia doi sa muste momeala. Bine, femeia probabil o va face. Este genul mai calma si intelegatoare din ce am vazut, dar de mos nici nu ma gandesc.
-Ce sa iti spun mai copile. Ah, ia-te uita cine s-a trezit. Domnisoara, i-a vino aici sa iti vad si eu ochii. In fata fetei era Naruto, dar in data ce la auzit pe asta s-a ascuns in spatele meu incepand sa imi stranga din ce in ce mai tare tricoul. Ii pun mana usor pe umar in semn ca totul va fi bine. Vezi sa nu, mosul are chef de cearta. Nu stiu cum s-a strecurat printre Naruto si Sai dar destul ca reusit. A apucat-o pe pustoaica de brat si a tras-o inspre el ca sa iasa in fata lui. Fiind mult prea brusca miscarea, iar ea inca ametita de la acele droguri, s-a dezechilibrat si a picat in genunchi pe gresia mult prea dura pentru pielielea ei fina. Impactul? Un tipat strident din partea acesteia.
Naruto s-a aplecat la nivelul ei ridicand-o usor. Bine inteles ca si mamica a avut ceva de obiectat la aceasta intamplare.
-Ce ti-a venit? Puteai sa o lovesti mai tare! Ai vazut bine ca ii era rau. Off, haide la mine. Spunand asta o ia pe fata din bratele blondului si intra cu ea in camera noastra.. Barbatul in schimb si-a pastrat aceeasi latura rece, insa am putut observa in ochii lui urma de regret pentru ca o lovise pe fata. Acum depinde, regret pentru ca si-a suparat sotia sau pentru fata. Isi muta privirea dinspre usa camerei in care in urma cu cateva clipe cele doua au intrat si se uita la noi. De data asta cu ceva mai multa blandete.
-Mergeti la culcare. Va rog, mi-a ajuns pentru o seara. Vom vorbi maine dimineata despre treaba asta si regulamentul vostru. Noapte buna! Si cu aceata urare intra si el in camera lui. Pot spune ca de data asta nici noi nu am mai reactionat asa. Eram inca afectati din cauza celor intamplate cu Sakura.



Poi dupa cum vedeti capitol nou. Am facut pot spune un lucru inuman de a termina capitolul in aceasta seara. Este cam chinui dar sper sa mearga.
Va rog frumos sa imi scuzati greselile. Nu am citit nici o data ce am scris. Deci tot cei posibil sa fie greseli de tastare si chiar exprimare. Sper sa fie de ajuns pentru cat de mult a trebuit sa asteptati
continuarea.

Bye :]
Well there's a million other girls who do it just like you
Looking as innocent as possible to get to who
They want and what they like it's easy if you do it right
Well I refuse, I refuse, I refuse!

[Imagine: 365634ruvpqmirb5.png]

[Imagine: logosimple.png]




Răspunsuri în acest subiect
O schimbare cam ciudata - de Jessi - 30-07-2010, 09:35 PM
RE: O schimbare cam ciudata - de Yun. - 31-07-2010, 01:40 AM
RE: O schimbare cam ciudata - de Shadow. - 01-08-2010, 08:00 PM
RE: O schimbare cam ciudata - de Corina. - 01-08-2010, 09:02 PM
RE: O schimbare cam ciudata - de Jessi - 07-08-2010, 10:54 PM
RE: O schimbare cam ciudata - de Shilpa - 08-08-2010, 01:43 PM
RE: O schimbare cam ciudata - de Yun. - 08-08-2010, 07:34 PM
RE: O schimbare cam ciudata - de Jessi - 08-08-2010, 08:20 PM
RE: O schimbare cam ciudata - de Erina Ozaki - 08-08-2010, 08:37 PM
RE: O schimbare cam ciudata - de ~Ade~ - 10-08-2010, 01:04 PM
RE: O schimbare cam ciudata - de Yun. - 11-08-2010, 05:08 PM
RE: O schimbare cam ciudata - de lary-chan_sakura - 11-08-2010, 08:12 PM
RE: O schimbare cam ciudata - de sickness - 12-08-2010, 05:04 PM
RE: O schimbare cam ciudata - de Jessi - 21-08-2010, 06:20 PM
RE: O schimbare cam ciudata - de Paty.Paty - 23-08-2010, 04:21 PM
RE: O schimbare cam ciudata - de Debb.' - 23-08-2010, 08:00 PM
RE: O schimbare cam ciudata - de ~Ade~ - 23-08-2010, 10:45 PM
RE: O schimbare cam ciudata - de Erina Ozaki - 24-08-2010, 07:35 PM
RE: O schimbare cam ciudata - de Jessi - 26-08-2010, 05:45 PM
RE: O schimbare cam ciudata - de Debb.' - 26-08-2010, 06:06 PM
RE: O schimbare cam ciudata - de Shadow. - 26-08-2010, 07:27 PM
RE: O schimbare cam ciudata - de ~Ade~ - 28-08-2010, 02:46 PM
RE: O schimbare cam ciudata - de Vir - 30-08-2010, 04:35 PM
RE: O schimbare cam ciudata - de Paty.Paty - 12-09-2010, 07:41 PM
RE: O schimbare cam ciudata - de Jessi - 26-09-2010, 11:12 PM
RE: O schimbare cam ciudata - de Paty.Paty - 27-09-2010, 01:13 AM
RE: O schimbare cam ciudata - de Bloom. - 27-09-2010, 10:18 PM
RE: O schimbare cam ciudata - de Debb.' - 28-09-2010, 07:09 PM
RE: O schimbare cam ciudata - de Ada - 29-09-2010, 05:00 PM
RE: O schimbare cam ciudata - de Yun. - 02-10-2010, 05:42 PM
RE: O schimbare cam ciudata - de Jessi - 13-10-2010, 11:38 PM
RE: O schimbare cam ciudata - de Vir - 20-10-2010, 09:48 AM
RE: O schimbare cam ciudata - de *ILY Yaoi Maniac* - 20-10-2010, 10:03 AM
RE: O schimbare cam ciudata - de Miranda. - 29-10-2010, 12:09 AM
RE: O schimbare cam ciudata - de MaDeLyNe - 21-11-2010, 12:23 AM
RE: O schimbare cam ciudata - de Jessi - 28-11-2010, 10:21 PM
RE: O schimbare cam ciudata - de Vir - 29-11-2010, 10:34 AM
RE: O schimbare cam ciudata - de _Andreea_ - 07-12-2010, 10:52 PM
RE: O schimbare cam ciudata - de Assyria - 08-12-2010, 10:09 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iubirea e....ciudata! Daya-chan 0 1.869 23-03-2012, 06:10 PM
Ultimul răspuns: Daya-chan
  I . O relatie ciudata . Keiko-chanAiuritaa 5 3.628 06-02-2012, 02:36 PM
Ultimul răspuns: Keiko-chanAiuritaa
  O iubire ciudata Yoko-sama 4 3.075 30-08-2010, 08:56 PM
Ultimul răspuns: Flash
  O iubire cam ciudata [sasusaku&naruhina] catynca 22 13.602 25-02-2010, 09:12 PM
Ultimul răspuns: AnimeliciousAngel
  Sunt ciudata! Nya. 4 3.965 13-06-2009, 06:52 PM
Ultimul răspuns: Kazuki
  O lume ciudata,dar totusi minunata. Candy_girl 9 5.383 21-12-2008, 06:39 PM
Ultimul răspuns: Candy_girl
  sasuskau o iubire ciudata cosmy-chan_sasusaku 8 9.568 24-10-2008, 07:26 PM
Ultimul răspuns: cosmy-chan_sasusaku


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)