Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragoste [Bloody Doll &♫ஜ♥ Andreea ♥ஜ♫]

#14
Well, well, well, ce avem noi aici? Două lucrări deplorabile.

Nu mă voi lungi foarte mult, ar fi o risipă de timp şi răbdare pentru mine.
Prima lucrare, lamentabil eşuată de altfel, m-a scârbit într-o manieră inimaginabilă.
Ideea e folosită şi răsfolosită, şi sinceră să fiu, sunt sătulă până peste pe cap de clişeele astea.
Întregul text e pueril. La drept vorbind, exprimarea problematică şi gramatica aflată cu mult sub pământ lasă de dorit.
Greşeli-s cu duiumul; te sfătuiesc să-ţi mai arunci un ochi [ eventual doi ] peste lucrare înainte de a o posta, fiindcă chiar nu am chef să-mi stric vederea citind-o.

Lucrarea e dezastruoasă.

A doua lucrare este ceva mai reuşită decât prima, cu mult prea puţin însă.
Ideea d-aici e mai agreabilă decât precedenta, dar nu-i strălucită. Poate dac-ai fi dezvoltat mai mult, poate ar fi fost într-adevăr mai bine [ doar poate ].
Maniera-n care-i realizat textul e slabă, fapt pentru care-ţi voi scădea foarte mult.
Întrucât n-am pierdut timpul căutând greşeli de scriere, n-am să-ţi atrag atenţia asupra acestui aspect.
Estetica este, în mod surprinzător, bunicică, dar cred că realizezi că nu-i suficient.

Din moment ce amândouă lucrările-s nereuşite, îmi vine foarte greu să aleg una dintre ele.
Dar fie, votul meu merge către lucrarea lui Bloody Doll, asta pentru c-a fost mai cu scaun la cap şi-a ştiut unde era locul cratimelor.
Edmond: [pauses, remembering what Fernand said when he asked why he betrayed him] It's complicated. Let's just say it's vengeance for the life that you stole from me.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Dragoste [Bloody Doll &♫ஜ♥ Andreea ♥ஜ♫] - de Corina M. - 08-11-2010, 08:23 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Bloody-chan ÅŸi AlerimxD. AlerimxD 6 4.879 14-12-2011, 09:08 PM
Ultimul răspuns: Ana
  Ingeri ( Fozen Soul VS ~~Andreea~~) Miranda. 8 5.536 06-12-2010, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Kayla.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)