Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragoste [Bloody Doll &♫ஜ♥ Andreea ♥ஜ♫]

#2
Sa incepem:


Lacrimile visului

Stau pur si simplu aici, unde este aici nu stiu, undeva unde m-au dus picioarele. Dar stiu un lucru sigur, stau pe o banca rece formata din fier forjat. In mintea mea se plimba nestingherita o imagine a unui baiat care ma facut sa-l iubesc atat de mult. Si in imaginea lui apare decat fata care are ca prima trasatura niste buze medii, dulci, atat de dulci incat nici mierea nu se compara cu ale lui. Le-am gustat de atat de multe ori incat buzele mele vibreaza dupa inca un sarut tandru. Sa mai privesc din nou acei ochii albastri ca apa cristalina a marii in refletia calda a soarelui de dimineata, asa de frumosi sunt ochii lui. Cand ma uit la ochii lui simt ca ma topesc si cad prada vrajii lui. Un par blond cu putine suvite brunete, il are tuns putin mai mult decat ar trebui dar asta il face atat de irezistibil, si il are atat de des si moale incat in momentul in care iti strecori degetele subtiri prin parul lui simti o mangaiere de casmir. Asa arata fata baiatului care ma facut sa-mi pierd mintile.
Durere, durere, durere, asta simt in inima mea, un sentiment trist care ma sacatuieste de toate puterile. Nu mai am forta ca sa ma ridic de pe aceasta banca mica, sa plec acasa si sa-l uit. Nu-l urasc cat de putin, sentimental de iubire care se gaseste in inima mea nu ma lasa sa- l urasc. Acest sentiment pur nu-mi da pace, nu ma lasa sa-l uit pe cel care mi-a facut atat de mult rau, pe el. Si acum in acest moment imi doresc sa simt mana lui care coboara usor pe obrazul meu si apoi isi uneste buzele cu ale mele realizand un sarut lung si dulce, dupa asta visez. De ce nu pot sa-l uit? De ce il iubesc atat de mult. Doamne ajuta-ma ca sa-l uit, sa nu-l mai am in inima mea.
Si din ochii mei caprui ca cel mai deschis pamant, ca cel mai deschis maro, iese din ei incet o lacrima calda si limpede ca sticla. Coboara pe obraz lasand in urma ei o dara de apa care in contact cu aerul rece de afata ma inghetat putin. Cade de pe barbia mea si coboara usor la vale ca o stea lucitoare si ajunge intr-o mica balta. Apa din balta la contact cu lacrima formeaza cercuri albe care pareau atat de frumoase, albul apei in intunericul noptii parea atat de magic, de uimitor, de… fantastic. In acest moment lacrima care a cazut din tristete a format un lucru atat de frumos.
Dupa aceasta mica lacrima aparu altele si tot asa pana fata mea este plina de apa cristalina, si racita de vantul de afara. Tristetea sufletului meu era mare si parca neterminabila. Nu pot sa pricep ce anume m-a facut sa ma indragostesc de el, sa-l visez noaptea si sa nu pot sa traiesc. Este un baiat frumos si educat dar tot nu pot sa inteleg ce anume m-a facut sa-l iubesc atat demult. Cum a reusit sa inmoaie acea inima de ghiata pe care o aveam inainte? Oare cum?
-Myranda. Se aude un stigat din departare.
Oare mi se pare? Vocea asta seamana atat de mult cu a lui. Oare ma cauta? Pe fata mea aparu o intristare dar in adancul inimii mele stiu cat de multi mi doresc ca el inca sa ma iubeasca si sa tina la mine. Sa stiu ca sunt importanta pentru cineva si ca pot fi iubita.
-Myranda aici erai? Te-am cautat peste tot. imi spune cel care m-a facut sa sufar atat de mult.
Ma uit la el in ochii si simt ca este sincer si chiar ii pasa de mine. Nu stiu daca el chiar spune adevarul dar vreau sa cred ca este adevarat si ca ma iubeste. Imi da la o parte firele subtiri de pe fata si imi ia barbia in degetele lui si imi spune ca ma iubeste. Oare chiar vorbeste din inima si chiar ii pasa de mine? Nu imi pasa, vreau sa fiu cu el.
Si cu corpul meu firav care este dirijat de el, ma ia din acest loc care si acum imi este strain. Un loc in care tristetea lacrimilor mele dadeau frumusete apei de pe jos si dadeau o senzatie unica. Desi nu stiu daca lui chiar ii pasa de mine plec condusa de el si de inima care il iubeste atat de mult si parasesc locul magic numit “ Lacrimile visului”.

~~ Sfarsit ~~

L-am facut special scurt ca sa nu dureze mult pana il cititi.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Dragoste [Bloody Doll &♫ஜ♥ Andreea ♥ஜ♫] - de Miranda. - 07-11-2010, 09:06 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Bloody-chan ÅŸi AlerimxD. AlerimxD 6 5.132 14-12-2011, 09:08 PM
Ultimul răspuns: Ana
  Ingeri ( Fozen Soul VS ~~Andreea~~) Miranda. 8 5.799 06-12-2010, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Kayla.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)