Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rapita de vampiri

#3
Bine mai hai ca de mila...va dau nextul ca miati dat 3 persoane comenturi.. eu nu prea am mai intrat si na..de unde sa vad..nextul va fi cam scurt ..ca e ora 11 jumate noaptea dar sper sa va placa

Capitolul 2

Am murit? Nu,nu se poate,atunci de ce mai gandesc? Incerc sa deschid ochii.Si chiar reusesc. Cred ca vad cerul,nu stiu cum arata dar este foarte albastru, ce privilegiu sa vad cerul. Visez? Nu am cum caci nu stiu cum arata cerul, deci nu pot visa ceva ce nu stiu...
Atunci mi-am dat seama ca nu priveam cerul, ci priveam doi ochi albastrii.Era un baiat brunet care se uita la mine calm,fara nici o expresie pe fata. Atunci mi-am amintit ce sa intamplat si am inceput sa ma tem.Mai bine ramaneam cu ochii inchisi. Imi e frica,apuc ce am la indemana... asternutul si il trag peste mine cat pot de mult,de parca as crea un scut invizibil. Baiatul nu zise nimic,statea pe scaunul de langa pat,uitandu-se la mine.
Timp de cateva minute ma gandeam cum sa evadez,dar stiam din start ca nu aveam sanse prea multe,asa ca nu imi bateam capul,mai bine muream aici scurt decat sa mor in chinuri sau de batranete singura,acasa.Aici,simplu si rapid.
-Hai fa-o! am spus enervata.
A sunat mai convingator decat ma asteptam.Dar baiatul nu schita nici un gest.
-Ce sa fac? spuse acesta nedumerit.
-Hai omoara-ma!
-De ce as face asta?
- Atunci de ce Dumnezeu mai adus aici? am strigat aruncand asternutul jos de pe mine si repezindu-ma la el.
-Calmeza-te,crezi ca mie imi convine sa te aduc aici si sa te pazesc?Astea sunt ordinele pe care si eu le-am primit de la altii.
Spuse toate acestea asa de serios incat l-am crezut.Am observat ca era imbracat cu o pereche de blugi negri si o camasa neagra, iar parul il avea lung pana la umar.
M-am asezat la loc imbufanata.Acum ce urma sa fac?Ce sa zic?Stateam acolo toata ziua fara sa fac nimic?El doar se uita?
-Cat e ceasul?
-Unu dimineata!
Era enervanta acea tacere...Aveam atatea intrebari,dar el parea un om foarte nesociabil, asa ca am tacut si mi-am rotit ochii prin camera.
Era o camera cu un perete semi-oval, cu peretii de culoare lila,cu draperii bleo. Avea patul de doua persoane in care eram eu,cu lenjeria de culoare mov deschis in brate, un birou cu multe caiete si pixuri, doua noptiere,si un sifonier.Era o camera cu bun gust foarte mare,deci aveai loc unde sa te misti. Am zarit o usa.Nu stiu ce e dar voi afla.
Am intrebat unde este baia,iar el mi-a raspuns ca este dupa usa maro pe care am vazut-o mai devreme.Imi era si frica sa ma dau jos din pat,dar sa mai trec si pe langa el...Am decis sa mai stau in pat,poate pleaca. Am mai observat ca incaperea era luminata de zeci de lumanari de diferite marimi si unele parfumate,caci se simtea miros de levantica si scortisoara in aer,asezate pe niste suporturi foarte frumos concepute.
-Cum te cheama?am intrebat sfioasa si neuitamdu-ma in ochii lui.
-Lorcan.
Imi suna cunoscut.Chiar il cunosteam de undeva,dar nu stiu de unde.Ochii lui imi urmareau fiecare miscare si asta ma enerva la culme.
-Vrei sa nu te mai uiti asa la mine?Ce crezi ca fac?Planuiesc cu viteza luminii sa evadez?Si asa n-as avea nici o sansa.am spus asa furioasa incat Lorcan incepu sa ridice din spranceana.
Nu aveam de cand sa ne luam la cearta dar nu suportam sa se uite nimeni la mine,defapt nimeni nu ma priveam asa de intens pana sa fiu adusa aici.
Baiatul se ridica si incepu sa se plimbe prin camera fara sa ma mai priveasca.Acum e momentul Andreea,du-te la baie.M-am ridicat foarte silentios de pe pat si am fugit pana la mica usa.Cnad am intart in aceea baie ma lovit un parfum minunat de trandafiri.Era cea mai frumoasa si mai mare baie pe care am vazut-o vreodata.Cred ca era cat fosta mea camera.Avea o cada imensa,o cabina de dus cu zeci de butoane in ea, o toaleta,o chiuveta dubla din marmura si o oglinda cat tot peretele.Gresia era neagra,iar faianta era alba cu delfini pe ea. As fi stat in aceea baie pentru eterninate as aca am profitat si am inchis usa pe dinauntru si m-am uitat de un prosop,era unul albastru pe un suport.M-am dus la cada si am deschis amandoua robinetele si in timp ce apa se pregatea mi-am aruncat ochii in raftul de langa.Erau tot felul de sticlute pe care erau scrise diferite arome,asa ca am ales unul de portocale si spuma de baie.Un adevarat rasfat.Am pus toate substantele in cada si deja incepea sa se simta aroma de portocala.Am intrat si eu in acel minunat paradis parfumat si m-m simtit mai bine imediat,mai bine zis m-a cuprins o moleseala imensa.
Dupa vreo douazeci de minte de rasfat,am iesit din baie si spre surprinderea mea Lorcan numai era,iar pe scaunul pe care statuse erau un tricou albastru cu umerii goi si o pereche de panataloni trei sferturi mulati,gri,iar pe haine era un bilet.
"Andreea,a trebuit sa plec cu niste treburi, i-a aceste haine,sper ca sunt mai bune decat uniforma.Ti-am lasat niste carti pe birou,poate vrei sa le citesti.
Lorcan"

Stia cum ma cheama.Deci era deja informat despre mine.Vroiam sa cercetez locul,dar moleseala baii ma oprea.M-am indreptat spre birou sa ad ce carti imi lasase.Erau niste vechi carti de aventuri.Le-as fi citit dar eram prea obosita,atat mental cat si fizic.
M-am schimbat in hainele de la el ca sa fiu ai confortabil imbracata,iar uniforma am pus-o in sifonierul care era gol.
M-am bagat in pat si am adormit instantaneu imbratisata de mirosul de scortisoara.



Asta e oameni buni :X:X
P.S La 8 comenturi vedeti continuarea :P:P
Corina am corectat..si da vroiam sa scriu fizic :))



Răspunsuri în acest subiect
Rapita de vampiri - de Me_Samy - 16-10-2010, 09:00 PM
RE: Rapita de vampiri - de Rin - 23-10-2010, 09:33 AM
RE: Rapita de vampiri - de Me_Samy - 24-10-2010, 12:01 AM
RE: Rapita de vampiri - de Corina. - 24-10-2010, 01:08 PM
RE: Rapita de vampiri - de Miranda. - 24-10-2010, 02:11 PM
RE: Rapita de vampiri - de Me_Samy - 24-10-2010, 03:26 PM
RE: Rapita de vampiri - de Auburn. - 24-10-2010, 05:45 PM
RE: Rapita de vampiri - de perenelle - 04-11-2010, 03:03 PM
RE: Rapita de vampiri - de Me_Samy - 04-11-2010, 09:50 PM
RE: Rapita de vampiri - de Me_Samy - 01-07-2011, 05:32 PM
RE: Rapita de vampiri - de Me_Samy - 14-12-2011, 10:32 PM
RE: Rapita de vampiri - de Me_Samy - 18-12-2011, 08:20 PM
RE: Rapita de vampiri - de Me_Samy - 09-01-2012, 02:13 PM
RE: Rapita de vampiri - de Sushi - 15-02-2012, 10:17 PM
RE: Rapita de vampiri - de Me_Samy - 04-03-2012, 06:03 PM
RE: Rapita de vampiri - de Death Rose - 04-03-2012, 08:49 PM
RE: Rapita de vampiri - de Me_Samy - 07-03-2012, 09:23 PM
RE: Rapita de vampiri - de Amy :3 - 11-03-2012, 05:30 PM
RE: Rapita de vampiri - de Me_Samy - 11-03-2012, 10:06 PM
RE: Rapita de vampiri - de Me_Samy - 11-04-2012, 07:15 PM
RE: Rapita de vampiri - de Sushi - 19-04-2012, 01:32 AM
RE: Rapita de vampiri - de Me_Samy - 19-04-2012, 08:54 PM
RE: Rapita de vampiri - de Me_Samy - 21-04-2012, 08:44 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Rapita de vampiri Wanna 11 5.125 14-07-2011, 08:28 PM
Ultimul răspuns: Hasamy lost vampire
  [split] Rapita de vampiri Yoko-sama 3 2.385 07-07-2011, 07:17 PM
Ultimul răspuns: Wanna
  The Immortals [vampiri] Sorynna 14 8.714 23-11-2010, 09:22 PM
Ultimul răspuns: Sorynna
  Limita nu se impune [vampiri] Alexi 37 19.966 27-08-2010, 07:04 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Vampiri si Povesti de Dragoste [yaoi] Aliss_anime 10 11.500 26-03-2010, 12:35 AM
Ultimul răspuns: Aliss_anime


Utilizatori care citesc acest subiect:
6 Vizitator(i)