Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rapita de vampiri

#1
Buna din nou...acest capitol era mai incitant dar l-am pierdut demult asa ca nu-mi mai amintesc exact ce am scris anterior..sper sa va placa ..eu accept si critici mai dure..Nu l-am corectat..va las voua aceasta placere...
Varsta minima:--[ la unele capitole o sa fie limbaj vulgar, anunt]
Gen: fiction
Limba: Romana
Observatii cu privire la continut: --
Tipul de comentariu solicitat:Avansata
Capitolul 1

Este anul 2050, vampirii au pus stapanire peste lume, facand noapte vesnica. Nu am vazut niciodata soarele, doar am auzit poveste despre lumina lui.Acum mereu este eclipsa totala.
Toti suntem in primejdie sa ne pierdem vietile, dar ei ne tin in viata-trebuie sa se hraneasca-dar vom disparea usor,unul cate unul. Toti oamenii importanti au fost inlocuiti de aceste creature dezgustatoare,presedintele si toti oamenii din parlament,primarii,profesorii-toti.
Ma numesc Andreea.Am cincisprezece ani si locuiesc in orasul Rosemarie.La scoala n-i s-a spus ca este numele unei celebre femei-vampir care a ajutat la subjugarea rasei umane. Am parul saten deschis si lung pana la umar,la varf usor intors inspre exterior,ochii albastrii si pielea foarte palida,chiar m-as putea integra printre “ei”.
Nu am parinti,defapt nu stiu daca am avut vreodata vreo familie.Nu-mi cunosc nicio ruda si ma intretin din niste bani care imi sunt trimisi lunar,dar pe plic nu sunt trecute datele expeditorului.
Sunt inalta si slaba.Imi place sa-mi petrec timpul singura,ceea ce este bine si asa nu am cu cine sta.La scoala am note bune,ma mentin printre cei mai buni din clasa desi orele au fost schimbate in mod drastic.La ora de istorie invatam despre vampirii care au ajutat la cucerirea lumii.La geografie invatam noile nume de capitale,tarii,impuse.Urasc sa invat despre acesti mosntrii,am noroc ca am memorie vizuala,pentru ca niciodata nu-mi fac temele sau sa invat.
Imi place sa port…ce am. Nu sunt mofturoasa,deoarece nici nu-mi permit luxuri. Port ce am: bluze cu maneca lunga,blugi,treninguri si cel mai des uniforma,caci in societate nu prea ies.
Locuiesc la periferie,intr-o casuta mica cu patru camere:dormitor, o camera de oaspeti vesnic goala deoarece nu ma viziteaza nimeni, o bucatarie si o baie.Ce altceva as putea cere?
Sunt o persoana retrasa,politicoasa,care se adapteaza mediului in care se afla,descurcareata,practica,vesnic frustrata.
Imi doresc cel mai mult pe lumea asta sa distrug toti acesti monstrii,aceste bestii,care imi distrug viata.
Cel mai ciudat lucru la mine este ca nu-mi amintesc copilaria mea deloc.Nici cum am ajuns aici,nici cum am ajuns sa ma intretin-nimic.
Este prima zi de liceu.O dimineata ca oricare alta-sangerie.Culoarea cerului are culoarea visinie cu o imensa pata neagra-soarele.Ce mult mi-as dori sa ma trezesc odata si sa aud pasarelele si sa ma loveasca o lumina orbitoare.M-am dat jos din pat si m-am indreptat spre baie pentru a ma pregati de scoala.Mi-am luat uniforma formata din: o camas alba.o esarfa albastra,o fusta albastra.M-am uitat in frigider sa vad daca era ceva acolo-nimic.Nu aveam sa mananc,nici nu ma deranja.Mi-am luat geanta neagra,m-am incaltat cu perechea mea de pantofi negri si am plecat.
Drumul pana la scoala nu era lung:treceam strada,mergeam pe o strada si apoi faceam stanga.
Pe alee era un intuneric de il taiai cu cutitul,iar pasii mei rasunau ca un ecou infiorator,ma uitam la peisajul deprimant.Copacii erau goi,ici- colo cateva tufisuri minione.Si felinare pe o parte si de alta a aleiei.Va ganditi ca oare ar trebui sa fie lumina,dar acele felinare au lumina unei lumanari asa ca sunt puse mai mult de forma.
Pe strada eram doar eu,dar aveam impresia ca zgomotul pasilor mei era facut de zeci de persoane in acea liniste mortuara.
Am trecut strada,nici nu m-am asigurat.Nu-mi pasa daca mor,oricum nu aveam sa ajung undeva mai rau ca aici.
Deodata vad “Sediul”.Acesta este o casa gigantica cu mai multe etaje,unde sunt adunati totii vampirii din comuna noastra si sunt destui nu va faceti griji.De mult ori vad cu o chii mei cum sunt rapite colegele mele,dar aproximativ toate sunt innebunite cand vine vorba de “donarea de sange”,mai ales la “cei draguti”.Draguti pe naiba.
Am trecut mai mult plutind pe langa el,deparca mi-ar auzi cineva pasii.Am un sentiment ciudat,cred ca sunt urmarita.Oh,devin paranoica.Nimeni nu s-ar uita la mine
.Si pun pariu ca am un gust oribil,a noroi.Mai am un pic si ajung la scoala,dar sentimental ca sunt urmarita e inca acolo.Aproape am ajuns,numai e mult.
Cand sa dau coltul cineva ma prinde de mana si ma trage intr-un colt intunecos.Ma zbat sa fug.Incerc sa tip dar din gura mea nu iese nici un sunet.Ma zbat in continuare dar e prea puternic pentru mine.Imi pune ceva la gura,stiu ce este si imi tin respiratia,dupa cateva secunde clachez si incetez sa ma zbat.
Numai imi pot tine respiratia si simt cum ma i-a somnul.Stiam…Acum o sa mor.



Scuze ca e scurt dar eram incantata s apostez..3 comuri cel putin pentru next



Răspunsuri în acest subiect
Rapita de vampiri - de Me_Samy - 16-10-2010, 09:00 PM
RE: Rapita de vampiri - de Rin - 23-10-2010, 09:33 AM
RE: Rapita de vampiri - de Me_Samy - 24-10-2010, 12:01 AM
RE: Rapita de vampiri - de Corina. - 24-10-2010, 01:08 PM
RE: Rapita de vampiri - de Miranda. - 24-10-2010, 02:11 PM
RE: Rapita de vampiri - de Me_Samy - 24-10-2010, 03:26 PM
RE: Rapita de vampiri - de Auburn. - 24-10-2010, 05:45 PM
RE: Rapita de vampiri - de perenelle - 04-11-2010, 03:03 PM
RE: Rapita de vampiri - de Me_Samy - 04-11-2010, 09:50 PM
RE: Rapita de vampiri - de Me_Samy - 01-07-2011, 05:32 PM
RE: Rapita de vampiri - de Me_Samy - 14-12-2011, 10:32 PM
RE: Rapita de vampiri - de Me_Samy - 18-12-2011, 08:20 PM
RE: Rapita de vampiri - de Me_Samy - 09-01-2012, 02:13 PM
RE: Rapita de vampiri - de Sushi - 15-02-2012, 10:17 PM
RE: Rapita de vampiri - de Me_Samy - 04-03-2012, 06:03 PM
RE: Rapita de vampiri - de Death Rose - 04-03-2012, 08:49 PM
RE: Rapita de vampiri - de Me_Samy - 07-03-2012, 09:23 PM
RE: Rapita de vampiri - de Amy :3 - 11-03-2012, 05:30 PM
RE: Rapita de vampiri - de Me_Samy - 11-03-2012, 10:06 PM
RE: Rapita de vampiri - de Me_Samy - 11-04-2012, 07:15 PM
RE: Rapita de vampiri - de Sushi - 19-04-2012, 01:32 AM
RE: Rapita de vampiri - de Me_Samy - 19-04-2012, 08:54 PM
RE: Rapita de vampiri - de Me_Samy - 21-04-2012, 08:44 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Rapita de vampiri Wanna 11 5.125 14-07-2011, 08:28 PM
Ultimul răspuns: Hasamy lost vampire
  [split] Rapita de vampiri Yoko-sama 3 2.385 07-07-2011, 07:17 PM
Ultimul răspuns: Wanna
  The Immortals [vampiri] Sorynna 14 8.714 23-11-2010, 09:22 PM
Ultimul răspuns: Sorynna
  Limita nu se impune [vampiri] Alexi 37 19.966 27-08-2010, 07:04 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Vampiri si Povesti de Dragoste [yaoi] Aliss_anime 10 11.500 26-03-2010, 12:35 AM
Ultimul răspuns: Aliss_anime


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)