Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Care poza va place?
Poza 1
50.00%
2 50.00%
Poza 2
50.00%
2 50.00%
Total 4 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Duel : Zăpă vs. Sinderella

#6
În primul rând vreau să vă felicit pe amândouă pentru duel. Aţi avut nişte fotografii foarte frumoase după părerea mea. Mi-a luat ceva timp până am decis că voi vota deoarece ambele poze mi-au plăcut foarte mult şi nu ştiam pe care o voi alege. Deci după lungi frământări, iată-mă aici.

Prima poză
Îmi place mult cum ai surprins norii. Cerul fiind înnorat într-o parte, iar în cealaltă norii sunt de un alb imaculat. De asemenea îmi place contrastul dintre culoarea aproape metalică a apei şi "luminozitatea" cerului ca să spun aşa, contrast ce pune în evidenţă ambele elemente. De asemenea e de apreciat faptul că ai reuşit să prinzi valurile, acesta a fost primul element care mi-a sărit în ochi. Mi-a mai plăcut şi faptul că apar şi oameni în fotografie, iar cele două umbreluţe stau foarte bine acolo. Deci după cum am spus îmi place că ai îmbinat prezenţa umană cu natura. Destul de complexă poza după părerea mea. Într-adevăr îţi dă o senzaţie de pace interioară, de linişte, de încântare, pur şi simplu te frapează şi te calmează. Ai făcut o treabă foarte bună, îmi place unghiul din care ai fotografiat, iar imaginea este foarte clară. Felicitări!

A doua poză
Şi aici îmi place mult cum ai surprins norii. Ideea nu este chiar originală, dar chiar şi aşa fotografie este foarte reuşită, iar mie chiar îmi place să văd astfel de fotografii, nu mă deranjează cu nimic. De asemenea îmi place contrastul dintre cer, dintre "claritatea" lui şi dintre umbra de pe pământ, cum e totul învăluit în umbră. Acest lucru dă şi o oarecare notă de mister peisajului. Şi această poză îmi dă o senzaţiede relaxare. Unghiul îmi place, nu am ce să spun. Ca şi calitate mi se pare puţin mai scăzută decât la prima poză. Oricum, îmi place. Felicitări şi ţie!

Voi vota prima fotografie.
[Imagine: 2cr0ksm.png]

But I don't wanna go on living
Being so afraid of showing
Someone else my imperferctions
Even though my feet are trembling
And every word I say comes stumbling
I will bare it all , watch me unfold



Răspunsuri în acest subiect
RE: Duel : Zăpă vs. Sinderella - de Better Off Alone - 04-09-2010, 05:52 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Duel: Sinderella vs Metal Me†al. 8 4.470 16-09-2010, 11:12 AM
Ultimul răspuns: Me†al.
  Duel: Zăpă, Sinderella and Metal Me†al. 10 4.815 26-07-2010, 09:39 AM
Ultimul răspuns: Wunderbar


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)