Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragoste de adolescent

#10
Sal! am venit cu nextul! vreau cat mai multe comuri plz!
Capitolul 7: Cearta

Dupa ce m-am imbratisat cu Saya a intrat o asistenta. A spus ca parintii mei doreau sa ma vada. Pielea mi s-a facut de gaina, imi era asa de frica incat daca as fi putut as fi sarit pe geam pentru a fugi de ei. Cred ca mama era si nervoasa, dar si speriata.Ma gandeam oare de ce a spus ingerul ca puteam sa mor, adica ranile mele nu ma puteau pune in pericol de moarte.
Asistenta a plecat, iar dupa ea au intrat parintii mei care aveau niste fete de zici ca au vazut extraterestrii cand m-au vazut cum aratam. Daca as putea sa dau timpul inapoi, sa ii fi oprit pe toti sa mergem la club nu am fi fost niciunul in spital.
-Sakura! Ce bine imi pare ca te vad intreaga! zise mama care a fugit repede spre mine si m-a imbratisat, desi avea tocuri de 10 cm nu stiu cum a putut alerga.
-Ok! Sunt bine! Sunt bine!
-Ba nu! Nu esti! Nu te uiti la tine? zise tata incruntat.
Adevarul era ca stiam ca arat ingrozitor, adica aveam si o rana la gura si o taietura pe obrazul stang. Am lasat trista capul in jos. Nu eram mandra deloc de ce facusem.
-Stiu....
Aveam o voce atat de stinsa.
-Sti ca pentru prostia asta esti in pericol de moarte pentru acum din cauza accidentului ai probleme cu inima?
-Dragule! Nu trebuia sa ii spui! zise mama agitata.
-Mama, e in regula....am zis eu cu o voce stinsa.
Acum stiam ce a vrut sa zica ingerul.
-Sunt foarte dezamagit de tine! Sti cat de socati am fost eu, mama voastra si familia Uchiha?
-Parintii lui Sasuke sunt aici?
-Am fost la ei la masa, iar cand am deschis televizorul am auzit de un accident si cand am auzit numele voastre am incremenit.zise mama foarte trista de ceea ce facusem.
Aceeiasi discutie era si in salonul unde era Sasuke. El avea luxata mana dreapta, avea stomacul bandajat si piciorul stang rupt.
-Ce a fost in capul tau?zise mama lui Sasuke agitata in timp ce tatal lui era linistit.
-Mama, e viata mea! A fost un accident..
-In care iti puteai pierde viata? Ce e cu tine, Sasuke? Tu nu erai asa!
-Nu stiu despre ce vorbesti! Mereu am fost asa.zise Sasuke care incepu sa se mai calmeze.
-Nu mai conteaza. zise mama lui suparata de ce spusese fiul ei.
-Noi ne vom duce sa o vizitam pe Sakura. zise tatal lui Sasuke.
Sasuke i-a privit pe parintii lui cum ieseau pe usa.
-Stati sa vin si eu!
-Nu mergi nicaieri! zise care il apuca de brat.
-Da ce are Sakura? E bine?
-Pai, cum sa iti zic..a fost ranita grav.
Itachi i-a zis tot iar Sasuke era speriat pentru Saskura.


Scz ca e scurt nextu da tre sa ma culc! papa!
[Imagine: 66407010.jpg]




Răspunsuri în acest subiect
Dragoste de adolescent - de brunetzika_rebela - 02-07-2010, 03:50 PM
RE: Dragoste de adolescent(sasusaku, naruhina, inosai and sayaitachi) - de brunetzika_rebela - 11-07-2010, 10:31 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Un adolescent pierdut în emoÅ£ii macabre Mhg 0 1.457 27-12-2010, 10:03 PM
Ultimul răspuns: Mhg
  Iubire de adolescent shiro 0 6.265 27-10-2009, 12:23 AM
Ultimul răspuns: shiro
  Nebunie de adolescent MaDyY 7 5.331 19-07-2009, 04:36 PM
Ultimul răspuns: Argenta
  O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) Annya 67 75.627 17-03-2009, 05:25 PM
Ultimul răspuns: Isis-Zeita iubirii
  O viata de adolescent Nevermind 10 8.051 25-12-2008, 02:53 PM
Ultimul răspuns: Nevermind


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)