Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

sa incep?

#1
chiar nu stiu cum sa incep, ca n-am mai dat pe forumuri de foarte mult...

eram odata activ pe manga-anime si cred ca am mai avut un cont si aici, insa nu mai tin minte exact cum e sa ai "o viata de forum" (sa socializez, pe scurt).

16 ani, de undeva de prin barlad; n-am multe ocupatii si desi stau mereu pe internet/calculator cand am timp (si cand n-am, ce-i drept), nu prea activez pe undeva. imi place mai mult sa stau si sa privesc. am un cont pe tumblr daca sunteti interesati, unde postez aproape zilnic.

la un anime nu m-am mai uitat de mult, cred ca ultimul vizionat a fost APH, daca nu ma insel (sunt cu serialele acum, sau unele desene animate). manga citesc atunci cand imi aduc aminte, adica tot rar.

ce-mi place sa fac? sa pierd timpul citind, stand pe internet, photoshoppand cate ceva, ascultand muzica, si asa mai departe. mai fac uneori un minecraft, de cele mai multe ori pe creative fiindca ma plictisesc (am de construit o primarie de prin decembrie, cred; pot sa dau poze pentru curiosi), si mai scriu, mai mult noaptea. am n lucrari incepute, din care doar una e completa.

sunt sigur ca am uitat sa precizez ceva, asa ca intrebati daca vreti sa clarific/dau raspuns la unele lucruri.
[Imagine: nDIKwXJ.png]

#2
Bine ai venit pe Animezup, dotmatt!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Salut si bun venit printre noi! Posteaza cat de des poti, socializeaza si distreaza-te.

Ah, ce ma bucur cand vad fosti useri de pe manga-anime. Ce username aveai acolo?
Also, ce iti place sa citesti si ce muzica asculti?

Daca ai vreo nelamurire legata de forum and stuff cauta-l pe @Syryus sau orice alt admin sau mod. We don't bite.

O zi faina sa ai! ^^
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#4
n-as vrea sa-mi destainui nickul de pe m-a, pentru ca... nu prea stiam ce fac (sincer, nici nu-mi mai amintesc exact, aveam un username unic pentru m-a... era varza, in orice caz).

citesc orice-mi place, asta e clar. cartile de aventura, actiune, sci-fi si mister imi plac (ma tot chinui sa citesc "ghidul autostopistului galactic" de ceva timp); insa, citesc mai mult ficuri.

ca muzica, ascult punk, rock si putin metal.
[Imagine: nDIKwXJ.png]

#5
Uau, avem multe in comun (seriale, fanfic-uri & such).
Presupun ca te uiti la Teen Wolf? (il ai in avatar pe Dylan O'Brien si de aceea ma intreb)
Si eu sunt cu Tumblr-ul (sau eram, momentan imi pierd orele pe AnimeZup)
Care e trupa ta preferata?
Ai vazut vreodata DMC? Daca vrei un anime scurt, foarte genial si amuzant, ti-l recomand.
Bine ai venit, nu il ultimul rand! Sper sa te distrezi si sa iti faci prieteni. Daca ai nelamuriri, suntem oricand disponibili sa te ajutam.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#6
Hello~ Bine ai venit printre noi, sper sa te distrezi si sa-ti faci multi prieteni care sa te ajute sa inveti din nou cum a sa socializezi cu lumea. Avem cam acelasi gust cand vine vorba de genul cartilor citite, imi mai place si horror-ul, dar tie?
Asa cum spunea Yaoi Maniac, vad ca-ti place Teen Wolf. M-am apucat de el in vara dar nu prea am avut chef sa-l continui, insa de la fratele meu a inteles ca e super tare.
Sper ca in viitor sa-ti postezi povestea/lucrarea realizata, sunt curioasa s-o citesc.
Bine ai venit, din nou si sper sa fim prieteni~
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#7
oh lord there are so many people here help what do I do

yaoi maniac;

da, m-am uitat la teen wolf, dar nu mi s-a parut cine stie ce... m-am uitat pentru ca tot tumblr-ul vuia de gifsets si edits/manips cu personajele, asa ca am zis sa incerc sa vad daca e bun de ceva. nu ma fascineaza nimic in special: personajele principale sunt jucate de actori fara prea multa experienta, povestea in sine mi se pare banala, relatiile dintre personaje--putin fortate (foarte fortata povestea lui scott si allison), iar efectele speciale nu sunt extraordinare. ce ma face sa astept sezonul trei cu o oarecare nerabdare nascuta din curiozitate? tipii buni.

cred ca trupa preferata ar fi un amestec de all time low, hollywood undead si megaherz.

dmc adica devil may cry? nu l-am vazut, dar am auzit de el. ma voi uita daca voi avea timp.



Yoseolie;

genul horror ma atrage doar daca e vorba despre ceva bun, cu o poveste care sa aiba sens, nu pur si simplu descrieri detaliate despre oameni rupti in doua. intr-o carte catalogata ca horror ma intereseaza si suspansul si misterul care preceda momentele de groaza. n-as putea citi o carte pe parcursul careia tot ce se intampla este moartea diferitelor personaje, fara vre-un motiv.

daca nu ai gasit ceva care sa te faca sa te uiti in continuare la teen wolf, probabil e din cauza ca serialul nu prea are multe de oferit (parerea mea).

chestia pe care am scris-o e, de fapt, un fic slash, stiles/derek, care nu mi se pare ca merita postat. poate ca-mi place mie sa scriu, dar nu sunt neaparat bun la asta.
[Imagine: nDIKwXJ.png]

#8
DMC - Devil may cry
sau
DMC - Detroit Metal City

/captain obvious flies away
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#9
Yeah, it was my mistake (chiar astazi ziceam de aceasta confuzie cu prescurtarile). Dar nu cred ca Devil May Cry este comedie (sau ca are episoade scurte 21). -deci da, vorbeam despre Detroit Metal City-

Apropo, care e numele tau real? Si iti plac filmele asiatice de groaza?
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#10
Stormrage;

what makes it obvious?



yaoi maniac;

am cautat pe wikipedia din curiozitate sa vad ce gen e devil may cry (ceva supernatural & action parca), si mi s-a parut si mie ciudat. dmc de care vorbesti tu pare... intreresant, ca sa spun asa; daca am timp, ma uit.

numele adevarat. uh. matei.

nu prea ma uit nici la filme (doar daca ma intereseaza ceva in mod special sau vad vreo reclama la televizor sau pur si simplu ma obliga cineva), fiindca mi se pare ca nu poti sa redai o poveste credibila in doua ore; plus ca, unele filme au chiar mai putin de doua ore. la filme asiatice nu ma uit deloc, fiindca sunt... filme. singurul la care m-am uitat este death note, pe cand exista animax.
[Imagine: nDIKwXJ.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Uf,incep Vampirii sa-si faca aparitia:>! Ren 67 25.695 15-09-2011, 01:05 PM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)