Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Yoeth

#1
A trecut o caruta de vreme de ultima oara cand am deschis un thread pe la vreo sectiune de genul si zau, ca ma simt iar ca un newbie micut si idiot. Poate cativa dintre voi ma stiti de pe raposatul m-a, sau chiar de pe a-e ( Lia, Valentine, Cerrydwen) si sper sa va gasesc fetele prietenoase pe aici 4.

Zuppy21

Ma rog, sa revenim la introducerea mareata pe care ar trebui sa o fac. Am o multime de porecle si de obicei lumea mi se adreseaza ca Lia, Mitt sau Dai, numele meu real fiind Daiana. In pragul varstei de 19 ani, care inca nu pare indeajuns de reala la ce copil tont ma simt xD. Candva in tinerete, anul trecut adica, locuiam in Brasov, m-am mutat insa pe o insula mica si insignifianta care nu apartine politic niciunui continent, anume Cipru.

Sunt o fana destul de dedicata a animeurilor, mai putin manga fiindca nu am citit prea mult [ NANA, Fruits Basket, Air Gear], insa in ultima perioada nu prea m-am omorat cu vizionatul. Printre preferinte: Slayers, D.Gray-man, xxxHolic, Kanon (2006), Claymore -cu exceptia ultimelor doua episoade-, Samurai 7, Kurozuka etc.

Iubesc filmele intr-o mai mare masura de fapt, sunt avida a cinematografiei de calitate, de la filmele vechi pana la cele noi atata timp cat subiectul, excutia si jocul actoricesc se ridica la standardele mele, filmele mele preferate sunt in numar de 147, din lista mea personala a celor mai bune. Desigur, in top ar fii: The fountain, Empire of the sun, Enemy at the gates, Fight Club, The pianist, Jackie and Hilary, Pan's Labyrinth, Mirrormask, Dragonheart, The fall, V for Vendetta, Chicago, Fear and Loathing in las Vegas, Youth without youth etc 21

In domeniul muzicii ascult in general muzica clasica, coloane sonore, rockul clasic, rock-ul anilor 80'- 90' si metal cu ramurile heavy/trash/ progressive/ experimental/ melodic death, cam in zona asta si formatiile ar fii: Katatonia, System of a Down, Metallica, Sepultura, AC/DC, Iron Maiden, Kreator, Megadeth, Apocalyptica, Pink Floyd, Black Sabbath, Eluveitie, Moonspell, Dio, Ozzy Osbourne, Led Zeppelin, Slayer band, Korpiklaani, Johnny Cash, Deep Purple, Slayer, Pantera, Judas Priest, MANOWAR, Sonata Arctica, Serj Tankian, Rage Against the Machine, Scorpions, compozitori: Elgar, Mansell, Tiersen. 4

Si cum sunt un multitalent, dar nu excelez la nimic 21, scriu, activez in domeniul GFX-ului si de asemenea al fotografiei.

Aaaa, mai am ceva de zis xD?
Ador sa citesc, mai ales sci-fi si fantasy. Ador sa calatoresc, mai mult pe viitor desigur, nu prea am facut mare branza pana acum 21. Momentan invat pentru A levels si vreau sa aplic pentru LJMU la sectiunea Forensic Science, Anglia cat de se poate de curand, sperand sa ma mut in septembrie anul viitor.

Asta e tot =3, nu ca ar mai fii ceva de zis xD, am un postzilla lung cat un pomelnic, ha ha, sper sa imi fac si eu un culcus aici pe forum ^^
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#2
Bine ai venit pe Animezup, Mittwoch!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
(05-08-2010, 04:10 AM)Mittwoch A scris: Claymore -cu exceptia ultimelor doua episoade-.
Hahaha, damn, you're funny, plus, I agree.

Nice tastes.
Sterge Manowar-ul de pe lista si totul este superb.

See you around here.
Do not speak unless you can improve the silence.

#4
Liiiiiiiiiiiiiiiiiaaaaaaaaaaaa
hug
Lia Mittwoch: lol pe zupy
Lia Mittwoch: faceam introduction
Lia Mittwoch: sa faci bine sa ma intampini

19.I'm glad you jointed, and i'm glad that this time i'm the one who says welcome to you.

Citat:In pragul varstei de 19 ani, care inca nu pare indeajuns de reala la ce copil tont ma simt xD.
totally me aici 106.Iar cu Brasovul, god damn you, te-ai mutat acum un an, cine stie de cate ori ne-am intalnit intamplator prin cartier sau oras, poate am stat in acelasi local de cateva ori 21.
Nu am sa iti mai spun ca imi plac gusturile tale in materie de muzica si filme, you already know that .Ai scris chiar tot ce puteai sa scrii ^^, nici nu stiu ce sa te intreb, oricum te-as intreba doar de fatada, ca doar pot sa te intreb oricand pe mess 21.

Citat:Si cum sunt un multitalent, dar nu excelez la nimic 21, scriu, activez in domeniul GFX-ului si de asemenea al fotografiei.
si aici ma simt :3.
Bai sa postezi, forumul are nevoie de persoane ca tine, rili :3

*hug* ca tot e 4 in the morning, am o scuza pentru postul asta de bun venit >.<

P.S: merg la iron maiden ahha!

edit: afurisita mica de roscovana, ce imi ceri la 4 dimineata. doamne cum !$!@$!@ 24) te astept in bv la un jointed
back in black
I'll bite you, so don't bite me.
I am all the little things you hate

[Imagine: zvx369.png]
I was a sinner, a bad girl, Lord pardon me
I was deaf, dumb and blind, but know I can't see



#5
(05-08-2010, 04:29 AM)dark_anime A scris: I'm glad you jointed [...]

OMGROFLMAO? That was so unreal for unintentional writing 21

Mah, stii doar ca impart totul cu tine vecina mea din cartierul ambiguu de pe langa Gemenii si Florilor, vizavi de Profi si posta 15, inclusiv un joint. Cand mai dau pe acasa, ca nu ma risc prin posta xD.

Eu cred ca am dat de tine prin Umbrelute (!), sau Britania (!) sau Blue Train (!), sau Reduta, sau Teatrul Dramatic, sau la naiba, de 3 ori pe zi cand coboram la Gemenii ca sa merg la Liceul de Informatica G. Moisil !?

Pisiiii, nu! In COLT LA MODAROM 24

O sa postez, nu-ti fa griji, nu m-am inscris degeaba, simteam nevoie de ceva diversitate, altfel ramaneam pe curul meu la postul de moderator 21. Imi place sa fiu un user micut =3

@Wunderbar: Hey dude, nice to see somebody around here that enjoys the music I dig so soon. I mean Flaw and Darky don't count 21. Yup, hoping to see/ bump into you again.

Mersi de intampinare amandurora si programului care sta in spatele lui Zupy xD

*hugs*
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#6
Bun venit pe acest site: Animezup!
Zuppy si-a facut o foarte frumoasa intrare.
Acest site este foarte frumos mai ales ca este in limba noastra: ROMANA.
Desigur cate o data te vei mai certa..dar in pm sper 3
Cel mai bine este sa te intelegi cu totii userii de pe aici ! Sa nu te aud ca nu te distrezi!
Nu exista! Distractia este pe nr 1 !!

Daca esti talentat, intra in Fan zone! ^^\

Succes pentru aici si di nou, BUN VENIT PE ZUP! ^^
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#7
Bună, Daiana! Bine ai venit pe AnimeZup!
Oh, nouăsprezece ani? Eşti mai are decât mine cu mult, eu de-abia fac pasiprezece în septembrie. Oricum, mulţi înainte!
Åži mie-mi place D.Gray-Man, este, de fapt, animeul meu preferat. xD
Hmm... Cred că pân' la urmă n-o să-ţi pun nici o întrebare. Sunt total neinspirată.
M-am răzgândit:

1. Ce zodie eÅŸti?
2. Ce-ţi place să aci în timpul liber?

Atât. Am menţionat mai sus că n-am isipraţie, deci...
Ah, da, să mă prezint şi eu. Eu-s Corina - porecla-mi este Corri, dar îmi poţi spune cum doreşti -, am treisprezece ani [ cât de curând pasiprezce ] şi sunt din Bucureşti. Încântată de cunoştinţă.
Uh, apropo, cred c-am să-ţi zic Lia - pur şi simplu ador numele ăsta -.

Well, îţi doresc o şedere cât mai plăcută pe site, mult succes şi sper să ne înţelegem.
Au revoir!
Edmond: [pauses, remembering what Fernand said when he asked why he betrayed him] It's complicated. Let's just say it's vengeance for the life that you stole from me.

#8
Multumesc anime_fan_art de primire xD

Buna, Luli, incantata de cunostinta si pe partea mea, nu-ti fa griji, ai destul timp sa cresti si sa vrei sa ai iar 14 ani 21.

1. Sunt sagetator.

2. Depinde cat timp liber am, lucrez ca barman la Azia Hotel Resort and Spa din Paphos, Cipru, chestie care imi cam mananca mult din zi, uneori si putin din noapte. Daca am posibilitatea calatoresc, chiar luna anterioara am fost in Irlanda, si fiind adepta lucrurilor extreme am sarit cu parasuta, urmand sa ma intorc anul viitor pentru sarituri solo xD. Altfel nimic deosebit, citesc, autorii mei preferatii fiind Orson Scott Card (in special Ender's Game), Isaac Asimov, Umberto Eco si David Gemmell; scriu de la poezii, la one shots, proza scurta si chiar am inceput un proiect mai lung, dar nu am timp de el. Imi place de asemenea noaptea sa merg in Coral Bay pe plaja cu o prietena si sa stam de vorba pana dimineata, imi placea sa ma plimb mult inainte, dar e mult prea cald acum.

Si cred ca am zis multe despre mine, ma rog, mersi mult de primire! *gives cookie*
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#9
Buna venit pe aici Daiana aka Mittwoch Smile
Sunt Musa pe aici, dar ma cheama Cristina Alexandra (Sasha).Am citit postarile de sus si am descoperit o chestie haioasa Smile esti in pragul varstei de 19 ani si mai esti sagetator si eu tot in noiembrie implinesc 19 ani, ce coincidenta draguta desi diferenta e de trei zile si eu sunt mai mare adica mai batrana 21 decat tine 15.
Iti doresc sa te integrezi repede pe aici si tt ce tiau dorit de sus altii hug
[Imagine: aaaakip.jpg]

#10
Nu creeed, cineva din Brasov, gotta love this. 21

Bun venit si tot restu chestiilor, daca gasesti ceva iesit din comun de interesant pe aici let me know.
Did I just add you on dA? 8D


(05-08-2010, 04:10 AM)Mittwoch A scris: In domeniul muzicii ascult in general muzica clasica, coloane sonore, rockul clasic, rock-ul anilor 80'- 90' si metal cu ramurile heavy/trash/ progressive/ experimental/ melodic death, cam in zona asta si formatiile ar fii: Katatonia, System of a Down, Metallica, Sepultura, AC/DC, Iron Maiden, Kreator, Megadeth, Apocalyptica, Pink Floyd, Black Sabbath, Eluveitie, Moonspell, Dio, Ozzy Osbourne, Led Zeppelin, Slayer band, Korpiklaani, Johnny Cash, Deep Purple, Slayer, Pantera, Judas Priest, MANOWAR, Sonata Arctica, Serj Tankian, Rage Against the Machine, Scorpions, compozitori: Elgar, Mansell, Tiersen. 4
all hail

welcome




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)