Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vampire school

Eli:
-De asta te intreb,ca sa nu fiu singura,as avea chef de o scurta hibernare,spun in timp ce ma imbrac in pijamale.Apoi imi pieptan parul rapid si usor,iar apoi ma intind in pat si vorbesc cu Amy:
-Auzi,eu totusi sper ca vom mai da de petreceri din astea,ii spusesem zambind.Una in fiecare seara iti stimuleaza pofta de viata.
OCC:Amaya
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

Amy:
Imi iau o rochie scurta de pijama apoi ma intind in pat.
-Sa fie numai petreceri ca alea si directorul isi da duhul cand afla. Sau mai exact infirmiera.
(chicoteste)
OOC: Mercyd
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Eli:
-Poate,sau poate nu,poate sunt prea ocupati in cabinetul medical..spusesem in timp ce ma muscasem de limba si incep sa rad.Daca isi da duhul,nu ma deranjeaza prea tare,un pic de anarhie nu strica niciodata,spusesem in timp ce ma inveleam.
OOC:Amaya
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

Amy:
-Le fac eu comanda la dinastia srl. O sa le placa modelele cu siguranta.
Incep sa chicotesc si ma ia somnul.
-Ei bine eu acum o sa dorm. Noapte buna...Desi e zi..
OOC: Mercyd
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Eli:
-Ok,somn usor draga mea,spusesem si inchisesem ochii,iar apoi am inceput sa visez.Visam iarasi ca eram in Romania,in vechea mea casa...care acum e vizitata de toata lumea.Visam din nou coridoarele introtocheate si padurea din jur.Era minunat.Visam cum fugeam de mama mea,jucandu-ma cu ea si atunci imi descopeream si eu puterile de vampir,insa imediat ma ciocnisem de cineva.
M-am uitat cu mirare deasupra mea si l-am vazut pe bunicul meu.Acesta zambi si imi spuse:
-Te-ai luptat cu vitejie,draga mea nepoata.Sunt foarte mandru de tine,deoarece n-ai cedat.
Atunci revenisem la normal,nu mai eram un copil.
-Bunicule,ma bucur atat de mult sa te revad!ii spusesem cu lacrimi in ochi.Era o senzatie ciudata,n-am plans decat o data in noaptea in care mi-a fost ucisa familia.
-Sa stii ca o lupta mare va fi asupra scolii tale.Trebuie sa fii mereu in garda spusese el in timp ce disparea.
-Poftim?Stai...bunicule nu pleca!insa era prea tarziu.
OOC:Amaya Naoko
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

Amy:
O aud pe colega mea care vorbea in somn si era nelinistita. Ma ridic din pat si incerc sa o trezesc.
-Hei! Esti in regula? Ce s-a intamplat?
OOC: Mercyd
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Eli:
Ma trezesc instantaneu scuturata de miscarile bruste a lui Amy.Ma trezesc speriata si transpirata pe drunte,in timp ce focul din cap nu inceta sa dispara.Mi-am pus mainile pe frunte,ca sa-mi alung suvitele din fata.
[quote]-Hei! Esti in regula? Ce s-a intamplat?spusese ea.
M-am uitat buimaca si ametita in sus si o priveam ca la felul paispe.
-Se pare ca puterile mele si-au facut de cap cu gandurile mele inca odata.Se pare ca vom avea mai multe petreceri.
OOC:Amaya Naoko
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

Chloé Esme Jacqueline

Ma plimbat linisita pe holurile scolii si ma gandeam la ce s-a intamplat seara trecuta.Frica pe care o simteam din cauza semnului meu de pe gat,imi dadea fiori pe toata sira spinarii.Imi era teama ca nu voi mai putea lupta niciodata din cauza asta.Totul in jurul meu era asa de calm si linisit,mintea mea era clara si purificata fata de ce mi s-a intamplat seara trecuta.

ooc: Ciufy
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

Eli:
-Ah,dracie trebuie sa imi revin ii spusesem agitata.Nu trebuie sa uit visul asta,ii spusesem lui Amy in timp ce ma schimbam intr-o rochie neagra lunga si simpla.Imim pare rau ca te-am trezit,du-te si te odihneste,ne auzim mai tarziu,ii spusesem in timp ce plecam.
Am mers agitata pe coridoare incercand sa ma calmez,simteam cum aveam cearcane sub ochi si eram uda leoarca.Stiam ca atunci cand aud mortii si intru in legatura directa sunt super extenuata,insa inainte sa mai zic ceva o vad pe Esme.Ma indrept catre ea,si ii spun clar si raspicat:
-Trebuie sa vorbim.Vampirii aia te cautau pe tine,asa ca am nevoie de informatii deoarece scoala va fi asediata de ei pe viitor.
OOC:Himii!
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

Chloé Esme Jacqueline.

Eram foarte linistita cand o vad in fata pe Elizabeth.Mi-a aruncat cu o repeziciune vorbele acelea.Le auzisem si inainte de la alti,insa directorul a avut grija de asta.Simteam ca nu puteam sa-i fac asta ei,s-o trimit la director si el sa-i spele din creier toata intamplarea.
-Asculta...Elizabeth.Uita ce s-a intamplat acolo.Nu-ti voi spune pentru ca nu este treaba ta.Stiu ca-ti faci griji pentru scoala,dar stai linistita ca nu se va intamplat nimic cu scoala...iti promit.

ooc: Ciufy
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Vampire school- story and character Riluri 35 29.106 12-08-2011, 05:04 PM
Ultimul răspuns: Twisty Emerald


Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)