Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vampire school

Stateam linistita in biblioteca, citind un roman politist si savurandu-mi clipele de liniste si singuratate. Cand eram pe la pagina 100 am auzit un zgomot, apoi vocea soptita a bibliotecarului. Apoi l-am vazut pe tipul ala cu urechi ciudate, cu o carte in mana, apropiindu-se. Deci, pana la urma si elfii citeau...Interesant... S-a asezat pe scaunul din fata mea incepand sa razfoiasca cartea. Cum mi-am dat seama? Am simturi foarte ascutite si nu era nevoie sa ridic ochii din carte ca sa-mi dau seama ce face. Am indepartat toate gandurile despre el sau varamea si m-am concentrat doar pe carte si misterele ei extraordinare.

Ooc: care vrei
[Imagine: bestg.png]


[Imagine: 25qaazp.png]


Merci beaucoup LynnuÅŸor hug


Iluise Rahnew Corola.

Continua sa citeasca iar eu rasfoiam carte in nestire ca un prost uitandu'ma la ea.Putin imi pasa ce scria in carte,dect ma uitam la ea ca un imbecil ce eram. "Nu te mai uita la ea netotule,vrei sa creada ca esti obsedat"....incercam sa imi distrag ochii de la ea si gandurile asa ca mi'am aplecat capul in jos si am inceput cu inceputul...sa citesc cartea pe care o luasem.Nu dureaza foarte mult si mi'am dat seama ca,cartea pe care o citeam nu era...nu era cartea mea,cea pe care o vroiam.Am zarit fara sa vreau mana ei care tinea cartea pe care o citea.."Al naiba sa fiu,asta e cartea mea...". Batand'o pe mana pe Charlotte i'am facut un semn precum ca doresc acea carte,dar ea cred ca nu prea intelegea ce vroiam sa zic ...hmm...

ooc: Revi ^^
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

Mi-am ridicat ochii din carte si l-am vazut pe blond cum imi facea semn sa-i dau carte. Cred ca glumea tipul, daca cred c-o sa i-o dau...
-Interesanta carte, nu-i asa? il intreb eu, lasandu-ma cu scaunul pe spate. E a 3 oara cand o citesc si inca o consider extraordinara...Plina de mistere... Doar nu crezi c-o sa ti-o dau, nu-i asa? Primul venit, primul servit, asa e si drept. Asteapta s-o termin si oate dupa acea o vei primi si tu. i-am zis pe un ton degajat.
Am bagat un pai in gura si reapucandu-ma sa citesc, sau mai degraba sa devorez cartea mea preferata.

Ooc: Him!
[Imagine: bestg.png]


[Imagine: 25qaazp.png]


Merci beaucoup LynnuÅŸor hug


-E a 3 oara cand o citesc si inca o consider extraordinara...Plina de mistere... Doar nu crezi c-o sa ti-o dau, nu-i asa? Primul venit, primul servit, asa e si drept. Asteapta s-o termin si oate dupa acea o vei primi si tu.

"...Doar nu crezi c'o sa ti'o dau,nu'i asa?..." haha,vai ...faza asta ma dat gata...

-Uite ce e papusa imi vei da cartea aia,pentru ca te rog eu frumos,dupa ce o termin am sa ti'o dau inapoi....dar trebuie sa ma rogi frumos. am spus eu cu o privire foarte serioasa si in acelasi timp seducatoare.

Ce ingamfata era,nu putea sa'mi dea cartea aia nici macar pentru o clipa.Infuriat ca nu vrea sa mi'o dea am inceput sa trag de ea pana cand ii va da drumul.Si trageam,trageam dar fata nu'i dadea drumul din mana,asa ca m'am oprit din..tras bineinteles si i'am spus:

-Auzi ...dar nu vrei sa facem schimb de carti,si aceasta este tot cu mistere,hai te rog eu frumos,da'i drumulla cartea asta afurisita si ti'o dau pe asta drept cadou.


ooc:Revi ^^ or who wants -.-
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

Auzi ...dar nu vrei sa facem schimb de carti,si aceasta este tot cu mistere,hai te rog eu frumos,da'i drumulla cartea asta afurisita si ti'o dau pe asta drept cadou.

Papusa?! Afurisita?! Asta era nebun sau ce?! Simteam cum sangele imi clocoteste in vine si fara sa-mi dau seama i-am dat o palma atat de puternica incat obrazul i s-a inrosit si era cat pe ce sa cada de pe scaun. Acum ma privea prostit.
-Uita ce e tipule! In primul rand n uvrobesti cu orisicine! Nu mi te mai adresa mie niciodata cu "papusa" sau linguseli de ale tale, nu-ti merge! Iar in al doilea rand, de ce dracu' vrei cartea asta daca o consideri asa de "afurisita" ?! Afla ca nu ti-o dau pana nu o termin! E o carte mult prea importanta pentru mine! i-am spus asta pe un ton rastit, rece si parca o parte din demonul din mine vorbea.
M-am ridicat, trandind scaunul si mi-am luat carte, vrand sa plec in camera mea unde o puteam citi in liniste.

Ooc: Himi :]]
[Imagine: bestg.png]


[Imagine: 25qaazp.png]


Merci beaucoup LynnuÅŸor hug


-Uita ce e tipule! In primul rand n uvrobesti cu orisicine! Nu mi te mai adresa mie niciodata cu "papusa" sau linguseli de ale tale, nu-ti merge! Iar in al doilea rand, de ce dracu' vrei cartea asta daca o consideri asa de "afurisita" ?! Afla ca nu ti-o dau pana nu o termin! E o carte mult prea importanta pentru mine!

"Mult prea importanta pentru mine"...ma enervase la culme fata asta,si sincer imi parea rau ca am facut cartea afurisita,pentru ca ea este cea afurisita.Imi trasese o palma de mi se inrosise obrazul..cred,asa ca am scos oglinda mea cea mica din buzunar si m'am privit....la dracu!!!....eram rosu .....

Am fugit dupa ea pe holurile cele lungi,pentru a lamuri problema..de unde..haha.Nu mai aveam mult pana o ajungeam asa ca am tras cartea din mana ei si am continuat sa fug intorcandu'mi privirea spre ea si i'am facut din ochi..smecher..tipa ramasese muta dupa cate am observat

Chloe Esme Jacqueline La'Jardoneux

Ieseam foarte linistita din sala de chimie indreptandu'ma spre camera mea stand acolo pentru restul zilei asteia,numai ca planul nu mi'a mers asa vroiam.Am iesit linistita din clasa si ceva ma izbit foarte tare de ma aruncat de 1 si ceva de usa.Eram putin ametita de la izbitura dar m'am ridicat foarte repede ...si ghiciti cine era...netrebnicul de Iluise.

Ma uitam la el cu ochii bulbucati..cred ca nici el nu se simtea prea bine la de izbitura asa ca l'am ridicat de jos punandu'l pe propriile picioare si am inceput sa comentez la el de ce alearga astfel pe holurile astea.

ooc: Revi sau oricine -.-
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

Alergam ca nebuna dupa idiotul ala pana cand l-am vazut: Era "certat" de varamea..probabil pentru ca alerga ca besmeticul. Am simit cum imi urca sangele in vene cand am vazut cartea din mana lui. M-am transformat in vampir si am inceput sa merg elegant pana acolo, in rochia mea. Tocurile pantofilor faceau un zgomot ciudat si sinistru asa ca cei doi s-au oprit din vorbarie. L-am apucat pe blond de umar, fara sa zambesc si l-am izbit ca pe un fulg de unul dintre pereti. Apoi i-am luat elegant cartea din mana si i-am zis cu o voce, care nu parea sa fie a mea:
-Data viitoare cand imi iei carte fara sa-ti dau eu permisiunea, jur ca fac crima!
Apoi intorcandu-ma spre Esme i-am zis si ea la fel de rece:
-Ai putea macar sa-ti tii prietenul in frau? Nu stie cu cine are de aface si se joaca cu focul. A avut tupeul sa-mi fure carte! Si i-am aratat cartea neagra cu coperti groase.
Verisoara mea ma privea buimaca, iar elful, habar nu aveam ce facea. Asa ca m-am indepartat elegant, spre camera mea.

Ooc: Him
[Imagine: bestg.png]


[Imagine: 25qaazp.png]


Merci beaucoup LynnuÅŸor hug


Chloe Esme Jacqueline La'Jardoneux

-Ai putea macar sa-ti tii prietenul in frau? Nu stie cu cine are de aface si se joaca cu focul. A avut tupeul sa-mi fure carte!

Am zambind la ea sarcastic in timp ce'si tarsaia toacele dupa ea.L'am ridicat pe netot de de jos...era intins pe tot holul acela,ametit,bineinteles si i'am spus:

-Uite stai aici putin eu am ceva de rezolvat bine? i'am spus lui Iluise foarte serioasa.
-Mai bine stai aici,nu vreau sa strice toata scoala..intelegi?

Am zambit la el foarte dragastos si l'am sters de varul pe care il avea pe fata,apoi am plecat spre camera lui Charlotte pentru a discuta problema creeata de Iluise...cred ca el a creat'o pentru ca este in stare de asa ceva...dar vroiam s'o aud din gura ei..nu a lui !!
Ajungand in fata usii camerei lui Charlotte,m'am preschimbat in vampir si am pus pe usa mana deschizandu'o foarte puternic..bineinteles ca am scoso din balamale si aruncandu'o in camera..Eram furioasa pe ea,cum indranise sa'mi atinga amicul...

-Uite ce este elevo' ..ai fi mai bine sa iti mai controlezi manierele alea de fata serioasa pentru ca asa nu ai sa ajungi nicaieri ai inteles? ....si inca ceva,daca te mai apropii de un singur fir de par de'al lui Iluise s'ar putea sa ne vedem pe amandoua exmatriculate ai priceput? i'am spus eu cu un rosu' foarte aprins in ochi.

ooc: Revi ^^
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

Eram tolanita pe canapea ascultand micul si plictisitorul discurs al varamii. Am cascat nonsalant si cu un semn al mainii am pus usa la loucl ei. Ma jucam cu o pana neagra si am luat cartea de pe masa, apucandu-ma s-o citesc.
- Uite ce e, e un idiot! Un tip aiurit care are aere de "casanova" si pe deasupra un hot! Nu imi pasa ca faci pe-a fetita protectoare cu el, poti sa-l iei si sa zbori cu el de aici, nu-mi pasa! E un idiot nerecunoscator! Si chiar n-am chef sa-ti ascult discursurile marete, eroice si mai ales extrem de patetice! Ah, si inainte de-a te cara din camera mea pana nu-l chem pe director, poti sa-i spui amicului tau sa stea departe si el si aerele lui. Si sa-i explici te rog ca o La'Jardoneux nu e atat de fraiera, asa ca ar face mai bine sa stea departe, ca data viitoare nu-l mai ajut cand inebuneste!

Ooc: Him!
[Imagine: bestg.png]


[Imagine: 25qaazp.png]


Merci beaucoup LynnuÅŸor hug


- Uite ce e, e un idiot1 Un tip aiurit care are aere de "casanova" si pe deasupra un hot! Nu imi pasa ca faci pe-a fetita protectoare cu el, poti sa-l iei si sa zbori cu el de aici, nu-mi pasa! E un idiot nerecunoscator! Si chiar n-am chef sa-ti ascult discursurile marete, eroice si mai ales extrem de patetice! Ah, si ianintea de-a te cara din camera mea pana nu-l chem pe director, poti sa-i spui amicului tau sa stea departe si el si aerele lui. Si sa-i explici te rog ca o La'Jardoneux nu e atat de fraiera, asa ca ar face mai bine sa stea departe, ca data viitoare nu-l mai ajut cand inebuneste!

Era total netolerant ce imi spusese,fara flaga,ceva sec care imi scadea apetitul de a distruge.Am lasat'o in pace,am iesit foarte linistita si manierata din camera ei fara a nu'i spune absolut nimic,am inchis usa in urma mea,in schimb dupa ce am inchis'o,am mai dat un picior tare in ea de a cazut usa plus tablourile de pe peretele holului si m'am indreptata spre Iluise care intrase in camera lui.Aveam de discutat cu el multe.

-Ilu' uite care este problema,nu mai vreu sa mai discuti cu ea,nici macar nu o mai privi in ochi,iar cand o vezi nu'i da importanta,te rog eu...stiu ca o placi si poate te'am indragostit de ea,dar nu este fata potrivita. incercam sa'l fac sa inteleaga ca mai mult o sa'l raneasca decat sa'l indrageasca
-Bine am sa incerc dar o sa fie cam greu,este o fata foarte draguta dar si foarte enervanta in acelasi timp,n'am sa pot sta departe de ea intelegi sii...?

Incepuse sa ma enerveze.Si tot vorbea,tot vorbea despre ea,pana am tipat tare la el "Opreste'te!!!"..s'a oprit inspaimantata si a tacut pentru un minut.M'am asezat langa el si am continuat discutia...

ooc: Revi or who wants :]
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Vampire school- story and character Riluri 35 29.125 12-08-2011, 05:04 PM
Ultimul răspuns: Twisty Emerald


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)