Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vampire school

#91
Dupa ce isi bause si Elizabeth bautura, isi inchise ochii si imi asculta conversatia cu Charlotte, care, din cate vedeam nu mai raspundea. Brusc, in camera intrase un tip brunet. Nu il mai vazusem la scoala asta, ori era si el nou sau era doar in vizita. Am vazut ca a imbratisat-o pe Elizabeth. Oare era fratele ei? Nu stiam, inca nu l-am atins. Sigur era prieten cu ea. Parea un tip interesant.
ooc: Teki cu Alexander sau Elizabeth. Neaparat15
[center][Imagine: 140ae5t.png][/center]
Mersi Mimisor!
[center]Ahaha.Nu.
[/center]


#92
A venit si m-a imbratisat.
- Mi-a fost dor de tine, Alex .Ii spun incet. Am vrut sa mai spun ceva dar m-a intrerupt.
- Ce i-ati facut ?
- Ele nimic. Eu singura mi-am facut-o. I-am raspuns calm. Si, degeaba il atingi nu poti afla nimic de la el, e imun la orice putere si nu e ncinou nici in vizita e de mult timp in aceasta scoala . Am continuat, dupa ce i-am auzit gandurile roscatei.

Ooc: Sinde sau cine vrea : p.
[Imagine: guitargirlsignature.png]
Mulţumesc Alysu : o3

- eÅŸti piraat?
- nu supă la plic : ))

#93
Urasc cand imi citeste cineva gandurile. Oricum, am aflat de la cineva ca exista un loc, unde poti sacrifica oameni pentru puteri noi. Dupa ce imi revin, ma duc acolo si vad ce pot face.
-Imun? Atunci ce rost mai are sa vina aici la scoala de vampiri? intrebasem in timp ce m-am ridicat din pat.
ooc: Teki. Si punct. Sau cine vrea.
[center][Imagine: 140ae5t.png][/center]
Mersi Mimisor!
[center]Ahaha.Nu.
[/center]


#94
Alexander's opoint of view

- Ce i-ati facut ?

- Ele nimic. Eu singura mi-am facut-o. Mi-a zis calma, de parca nu s-ar fi intamplat nimic grav. Si, degeaba il atingi nu poti afla nimic de la el, e imun la orice putere si nu e nici nou nici in vizita e de mult timp in aceasta scoala .

- Imun ? Atunci ce rost mai are sa vina aici la scoala de vampiri ? Ii spuse lui Rose in timp ce se ridicase din patul ei.

- Pai sigur puterile mele nu se perfectioneaza singure.

Ooc: Sinde sau Reva sau Converse sau care vrei :].
[Imagine: guitargirlsignature.png]
Mulţumesc Alysu : o3

- eÅŸti piraat?
- nu supă la plic : ))

#95
- Pai sigur puterile mele nu se perfectioneaza singure.
Avea dreptate. Se pare ca, nu era el 'perfect'. Dar macar se prefacea ca este. Mi se parea un tip ciudatel, dar nu vroiam sa-mi spun parerea verde in fata, cum fac de obicei.
-Elizabeth, esti mai bine? Poti umbla?
ooc: Teki sau Reva. Or who wants.4
[center][Imagine: 140ae5t.png][/center]
Mersi Mimisor!
[center]Ahaha.Nu.
[/center]


#96
- Elizabeth, esti mai bine? Poti umbla? M-a intrebat roscata.
- Da. Posibil, nu stiu. Mi-au amortit picioarele. nu poti sa-ti spui parerea ?Cum asa ? I-am spus, Alex chicotind. Stia la ce ma refer. M-am apropiat de urechea lui si i-am spus ceva, apoi el a plecat.

ooc: Sinde sau cine vrea.
[Imagine: guitargirlsignature.png]
Mulţumesc Alysu : o3

- eÅŸti piraat?
- nu supă la plic : ))

#97
- Da. Posibil, nu stiu. Mi-au amortit picioarele. nu poti sa-ti spui parerea ?Cum asa ?
Vai, i-a zis la Alex. Nu imi pasa. De-aia nu mai pot eu, ca ei chicotesc si susotesc. Alex a parasit camera. Eu ma incaltam cu o pereche de cizme negre cu multe curele si tinte.
-Ma duc. Eu ma simt bine. Vad ca ranile mele s-au vindecat foarte bine. Ne mai vedem. spusem in timp ce ma apropiam de usa.
Vroiam sa ma duc la acel loc. Am nevoie de puteri noi pentru a supravietui aici.
ooc: Teki sau cine vrea.
[center][Imagine: 140ae5t.png][/center]
Mersi Mimisor!
[center]Ahaha.Nu.
[/center]


#98
- Ma duc. Eu ma simt bine. Vad ca ranile mele s-au vindecat foarte bine. Ne mai vedem. Spusese in timp ce se indrepta spre usa.

- Nu i-am spus asta, stai linistita. I-am zis si apoi am incercat sa ma ridic. Vreu sa merg si eu cu tine, am nevoie de ceva. Promit ca nu iti mai citesc ganduirle. Asteapta-ma ! i-am spus si am pasit stangaci spre ea, transfomandu-ma in forma de vampir. Grozav ! In forma aceasta nu aveam nimic. Mi-am bagat o mana prin parul alb, care acum era lung si m-am dus in fata ei.

Ooc: Sinde :]
[Imagine: guitargirlsignature.png]
Mulţumesc Alysu : o3

- eÅŸti piraat?
- nu supă la plic : ))

#99
Vreu sa merg si eu cu tine, am nevoie de ceva. Promit ca nu iti mai citesc ganduirle. Asteapta-ma !
Am chicotit un pic, fiindca mi se parea ca s-a schimbat. Era...politicoasa. Oare de ce vroia sa vina cu mine? Era periculos, nu prea aveam voie sa mai duc pe cineva. Defapt, era chiar interzis. Oricum, cine ne-ar putea pedepsi pentru asta?
-Esti sigura ca vrei sa vii? Este periculos, daca facem ceva gresit am putea muri amandoua.
ooc: Teki or who wants, sa nu blochez rpgul.
[center][Imagine: 140ae5t.png][/center]
Mersi Mimisor!
[center]Ahaha.Nu.
[/center]


A chicotit, apoi mi-a spus :
- Esti sigura ca vrei sa vii? Este periculos, daca facem ceva gresit am putea muri amandoua.

- Normal. Eu nu am cum sa dau gresi, sunt destul de puternica si nu uita ca din cauza mea ai ajuns aici. Deci nu ma subestima. Uh, si daca vin cu tine sa stii cam grija doar de mine. Iit pazesti singura spatele. I-am spus si am deschis usa. Vii sau ce faci ?

Ooc: Sinde sau care vrei.
[Imagine: guitargirlsignature.png]
Mulţumesc Alysu : o3

- eÅŸti piraat?
- nu supă la plic : ))



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Vampire school- story and character Riluri 35 29.008 12-08-2011, 05:04 PM
Ultimul răspuns: Twisty Emerald


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)